• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27038 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 31 فروردین 1396 - ساعت: 11:33

چاپ

زمینه صادرات 300 میلیون دلاری صادرات گل در شمال کشور


رئیس انجمن گل و گیاه زینتی گفت: زمینه صادرات 300 میلیون دلار صادرات گل در شمال کشور وجود دارد.

به گزارش میانخبر، پژمان آزادی امشب در نشست خبری سمپوزیوم بین‌المللی گل و گیاهان زینتی بومی ایران و نخستین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه رامسر با اشاره به حضور 25 مهمان خارجی و 100 شرکت‌کننده داخلی از اساتید و دانشجویان و محققین برجسته کشور، اظهار کرد: این سمپوزیوم از 11 تا 14 اردیبهشت در رامسر برگزار می‌شود.

وی ایجاد تعامل سازنده میان دانشجویان ایرانی و محققان برجسته خارجی و همچنین روان‌سازی مسیر همکاری علمی بین کشور ما و کشورهای بین المللی را هدف برگزاری سمپوزیوم بیان کرد و افزود: گیاهان زینتی در ارزآوری نقش مؤثری دارد و براساس بررسی‌ها بیش از یک میلیارد دلار ظرفیت صادرات گل و گیاهان زینتی کشور است.

رئیس انجمن گل و گیاهان زینتی اظهار کرد: شمال کشور قطب اصلی تولید گل و گیاهان زینتی و‌ رتبه نخست تولید گیاهان در فضای باز کشور را دارد و می‌تواند سهم بسیاری از صادرات، حداقل 300 میلیون دلار به خود اختصاص دهد.

این مسؤول با بیان اینکه گل و گیاهان زینتی گردش مالی 250 میلیون دلاری در سال دارد و این مهم نشان‌دهنده ارز‌آوری این صنعت است، تصریح کرد: با وجود بیش از 5 هزار هکتار سطح زیر کشت گیاهان زینتی در کشور، درآمد 40 میلیون دلاری از محل صادرات این بخش نشان‌دهنده عدم بهره‌برداری از این صنعت پول‌ساز در کشور می‌باشد.

آزادی با بیان اینکه در حوزه گل و گیاهان زینتی باید کارهای بیشتری صورت گیرد تا با بکار گیری مسیرهای ارائه روش‌های نوین در حوزه صادرات کمک موثری به منطقه داشته باشد، خاطرنشان کرد: هدف سمپوزیوم نیز باز کردن مسیرهای روش های نوین است و امیدواریم همزمانی نمایشگاه گل و گیاهان زینتی با این سمپوزیوم ما را به هدف نزدیکتر کند.

فرماندار رامسر نیز در این نشست با اشاره به جاذبه‌های شهرستان رامسر و برگزاری مراسم‌های مختلف نظیر کنوانسیون تالاب‌ها گفت: رامسر سالانه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده و با ویژگی‌های منحصر به فرد آن، با برنامه‌ای منظم می تواند شهرستان درآمد‌زایی برای کشور باشد.

محمد آزاد با بیان اینکه در رامسر فعالیت‌های بسیاری در زمینه گل و گیاه انجام می‌شود، اظهار کرد: این ظرفیت در نخستین نمایشگاه گل و گیاه به نمایش گذاشته می‌شود و امیدواریم این نمایشگاه کمک کند تا بیشتر از گذشته در حوزه گل و گیاه اقدامات موثرتری داشته باشیم و به توسعه این بخش کمک مضاعفی داشته باشد.

وی با بیان اینکه اقدامات مؤثری با ارائه سیاست‌های دولت تدبیر و امید در زمینه صادرات غیر نفتی انجام شد، گفت: با توجه به نام‌گذاری سال به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال امیدواریم از مزیت‌های این بخش در زمینه تولید و اشتغال گام‌های مؤثری برداشته شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : زمینه صادرات 300 میلیون دلاری صادرات گل در شمال کشور
دیدگاه شما در مورد : زمینه صادرات 300 میلیون دلاری صادرات گل در شمال کشور

زمینه صادرات 300 میلیون دلاری صادرات گل در شمال کشور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ