• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27053 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 31 فروردین 1396 - ساعت: 11:56

چاپ

کمبود 12 هزار مراقب بهداشت در مدارس


معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به طرحهای گسترده سلامت دانش‌آموزی نیاز به 12 هزار مراقب سلامت در مدارس وجود دارد.

به گزارش میانخبر، در خصوص نیاز به مراقبان بهداشت در مدارس اظهار داشت: دو عامل باعث شده تا نیاز به این پست افزایش یابد.

وی ادامه داد: سال گذشته دو ساعت درسی با عنوان بهداشت و سلامت به متوسطه دوم اضافه شد همچنین طرح تحول سلامت برای دانش‌آموزان مورد توجه قرار گرفته که نیاز به مراقبان بهداشت احساس می‌شود.

حمیدی بیان کرد: در حال حاضر 6 هزار مراقب بهداشت در مدارس فعالیت می‌کنند اما با توجه به طرحهای گسترده در حوزه سلامت و بهداشت تعداد نیروی انسانی مورد نیاز برای سالهای آتی به 12 هزار نفر باید افزایش یابد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه باید تعداد مراقبان افزایش یابد گفت: با دانشگاه فرهنگیان و معاونت نیروی انسانی تعاملاتی انجام شده تا تربیت نیرو در این حوزه داشته باشیم.

حمیدی افزود: امسال تلاش می‌کنیم در آزمون استخدامی سهمیه‌ای برای مراقبان سلامت در نظر گرفته شود و طی دو سال گذشته 500 نفر از آزمون‌های استخدامی در پست مراقب سلامت جذب شده‌اند.

وی با بیان اینکه سیاست آموزش و پرورش در جهت ترویج و ارتقای سلامت دانش‌آموزان است عنوان کرد: این مسئله در کنار تعلیم و مسائل آموزشی مورد توجه قرار می‌گیرد.

معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در مدارس روستایی با همکاری وزارت بهداشت نظارت بهداشت یاران برای توجه به امر سلامت در دستور کار قرار گرفته است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : کمبود 12 هزار مراقب بهداشت در مدارس
دیدگاه شما در مورد : کمبود 12 هزار مراقب بهداشت در مدارس

کمبود 12 هزار مراقب بهداشت در مدارس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ