• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27099 - تاریخ انتشار : جمعه 01 اردیبهشت 1396 - ساعت: 21:26

چاپ

فعالیت 5 هزار موسسه و 23 هزار کانون فرهنگی مساجد ذیل وزارت ارشاد رضایت بخش است


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت 5 هزار موسسه و 23 هزار کانون فرهنگی در مساجد را در ذیل وزارت ارشاد را رضایت بخش دانست.

به گزارش میانخبر، سیدرضا صالحی امیری با حضور در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) ضمن تجلیل از خانواده های معظم شهدا دقایقی کوتاه برای حاضران سخنرانی کرد.

وی از خانواده های شهیدان مرتضی کریمی و محمود شفیعی تجلیل کرد.

وی حیات جامعه را در گرو قرآن دانست و گفت: امام خمینی انقلاب اسلامی را بر اساس قرآن آغاز کرد و حیات جامعه در گرو انوار قرآن است.

وی با اشاره به پیام های انقلاب اسلامی گفت: پیام انقلاب اسلامی این است که قرآن و عترت ضامن بقای انقلاب هستند و بر همین اساس امروز با گذشت سه دهه از انقلاب ریشه های آن سبز مانده است

وزیر ارشاد با اشاره به پیام مقام معظم رهبری گفت: باید طبق منویات معظم له به ریسمان الهی چنگ بزنیم و زندگی خود را با استعانت از قرآن برنامه ریزی کنیم. همچنین برگزاری چنین مسابقاتی به جز رقابت این پیام ها را هم برای ما دارد.

صالحی امیری برنامه های قرآنی کشور را مطلوب دانست و گفت: امروز در نهاد های مختلف کار های قرآنی خوبی شکل گرفته و این فعالیت ها رضایت بخش است.همچنین در وزارت ارشاد و در معاونت قرآن و عترت بیش از 5 هزار موسسه قرآنی در حال فعالیت هستند و بیش از 23 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد با هدف ترویج فرهنگ قرآنی نقش بسزایی در توسعه فرهنگ قرآنی کشور را ایفا می‌کنند.

صالحی امیری اندیشه‌های امام راحل را مبتنی بر قرآن خواند و با اشاره به صحیفه نور اظهار کرد: نظریه‌پردازی‌های فرهنگی امام بسیار جالب است. امام در حوزه اقتصاد و سیاست کمتر سخنرانی‌ کرده و قلم زده و بیشتر به حوزه فرهنگ پرداخته است و تمام مطالب ایشان هم، حاوی پیام‌های انسان‌ساز است. امام راحل در جایی فرمودند: اگر هرکدام یک از ما ساخته شویم، جامعه ساخته خواهد شد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : فعالیت 5 هزار موسسه و 23 هزار کانون فرهنگی مساجد ذیل وزارت ارشاد رضایت بخش است
دیدگاه شما در مورد : فعالیت 5 هزار موسسه و 23 هزار کانون فرهنگی مساجد ذیل وزارت ارشاد رضایت بخش است

فعالیت 5 هزار موسسه و 23 هزار کانون فرهنگی مساجد ذیل وزارت ارشاد رضایت بخش است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ