• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27131 - تاریخ انتشار : جمعه 01 اردیبهشت 1396 - ساعت: 23:16

چاپ

هشدار روانپزشکان آمریکایی درباره بیماری ترامپ


کارشناسان روانپزشکی در کنفرانسی در دانشگاه یال اعلام کردند دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بیماری روانی خطرناکی دارد.

به گزارش میانخبر، روزنامه ایندیپندنت نوشت: گروهی از روانپزشکان در کنفرانسی در دانشگاه یال هشدار دادند دونالد ترامپ به بیماری روانی خطرناکی دچار است و برای رهبری آمریکا مناسب نیست.

این روانپزشکان می گویند آنها مسئولیت اخلاقی دارند تا به مردم آمریکا درباره خطرات وضعیت روانی ترامپ برای این کشور هشدار دهند.

دکتر جان گارتنر روانپزشک بالینی که در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز نیز فعالیت دارد گفت اظهارات رئیس جمهور درباره حضور بیشترین جمعیت در مراسم تحلیف وی یکی از بسیار مواردی است که بیانگر مشکلی بزرگتر است.

وی افزود: ترامپ علاوه بر اینکه یک دروغگو و خودشیفته است فردی دچار پارانویا، توهم و تفکرات مبالغه آمیز است و این مسئله را در روز اول ریاست جمهوری اش ثابت کرده است. اگر ترامپ واقعا بر این باور است که بیشترین جمعیت در طول تاریخ در مراسم تحلیف وی شرکت کرده اند، این واقعا توهم است.

دکتر بندی لی استاد مشاور در واحد روانپزشکی دانشگاه یال که ریاست این کنفرانس را برعهده داشت گفت: همانطور که برخی از روانشناسان برجسته متذکر شدند سلامت روانی ترامپ یک مشکل واضح است. من فکر می کنم مردم کم کم این موضوع را فهمیده اند و اکنون درباره آن به شکلی گسترده صحبت می کنند.

جیمز گیلیگان روانپزشک و استاد دانشگاه نیویورک نیز در این کنفرانس گفت: من با برخی از خطرناکترین افراد جامعه از جمله قاتل ها و متجاوزان به عنف سر و کار داشته ام و فرد خطرناک را از یک مایلی تشخیص می دهم از این رو درباره خطرناک بودن ترامپ متقاعد شده ام.

دکتر گارتنر اوائل امسال کمپینی اینترنتی را برای جمع آوری امضا جهت برکناری ترامپ از قدرت آغاز کرد. این پویش تاکنون بیش از چهل و یک هزار حامی داشته است.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : هشدار روانپزشکان آمریکایی درباره بیماری ترامپ
دیدگاه شما در مورد : هشدار روانپزشکان آمریکایی درباره بیماری ترامپ

هشدار روانپزشکان آمریکایی درباره بیماری ترامپ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ