• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27157 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 اردیبهشت 1396 - ساعت: 13:12

چاپ
بخش سلامت در کشور مظلوم واقع شد

یوسف‌نژاد:

بخش سلامت در کشور مظلوم واقع شد


نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه هزینه‌ در بخش سلامت، سرمایه‌گذاری است نه هزینه، گفت: سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش سلامت و اقدامات پیشگیرانه، در دراز مدت، موجب کاهش هزینه می شود.

به گزارش میانخبر، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، بعد از ظهر امروز، در همایش بزرگ هفته سلامت مرکز بهداشت ساری، در سالن هلال احمر استان مازندران، گفت: بخش سلامت در جامعه ما به لحاظ مختلف مظلوم است و متولی بخش سلامت تنها یک دستگاه نیست و دستگاه‌های مختلف با مداخله بیشتر مردم می‌توانند باعث بهتر شدن وضعیت شوند.

وی با تاکید بر اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، خاطرنشان کرد: اگر مردم در کنار دستگاه متولی که همان وزارت بهداشت و نیز متولی سیاست‌گذاری که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است قرار نگیرند، نمی‌توان به نتایج بهداشت و سلامت امیدوار بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در قانون‌نویسی و اعتبارات و دولت هم با ارائه لوایح می‌تواند زمینه‌ای مناسب برای ارتقاء سلامت جامعه فراهم کند، اظهار کرد: باید برای بخش سلامت جایگاه مناسب‌تری دیده شود در عین حال بخش سلامت در مجلس، کمیسیون اجتماعی، کمیسیون بهداشت و صحن علنی مجلس هم مورد اهمیت است و نگاه مثبتی به آن داریم.

وی با اشاره به برنامه ۵ساله ششم توسعه و اینکه در بودجه عمومی دولت به بخش سلامت توجه شده، درباره اجرای طرح پزشک خانواده در دیگر استان‌های کشور، گفت: درمازندران و فارس طرح پزشک خانواده به صورت پایلوت مورد توجه قرار گرفت و بررسی‌های میدانی برای یافتن نقاط ضعف و مثبت در حال انجام است تا باید در بازبینی اجرایی برطرف شود .

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، گفت: در طی دو سه سال اخیر در داخل کشور توجه ویژه‌ای به بخش سلامت شده و هزینه‌هایی هم صورت گرفته که رضایت نسبی در بخش درمان در بین مردم ایجاد کرده است در حالی که مسیر ما باید توجه به بخش سلامت هم باشد.


یوسف نژاد، با اشاره به اینکه در مازندران توجه خوبی به بخش بهداشت و درمان شده است، گفت: در مازندران در بخش سخت‌افزاری و توجه به مراکز بهداشت – درمانی در روستاها اقدامات خوبی صورت گرفته و اطلاعات وآگاهی‌هایی به وزاء و مسئولین مرتبط در مجلس داده شد و تا حدودی زمینه‌های ذهنی فراهم شد تا واقع‌بینانه به مقوله سلامت پرداخته شود.دیدگاه شما در مورد : بخش سلامت در کشور مظلوم واقع شد

بخش سلامت در کشور مظلوم واقع شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ