• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27167 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 اردیبهشت 1396 - ساعت: 16:27

چاپ

روحانی برای برنامه صدروزه‌اش اسم گذاشت: کاج


کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نخستین برنامه‌ای که در صد روز انجام خواهد شد و نهایی خواهیم کرد برنامه‌ای تحت عنوان کارورزی است که مخفف آن کاج است.

به گزارش میانخبر، حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان ضبط برنامه خود در استودیوی سیما در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره جزئیات و اولویت های برنامه صد روزه پس از انتخاب شدن بیان داشت: نخستین برنامه‌ای که در صد روز انجام خواهد شد و نهایی خواهیم کرد برنامه‌ای تحت عنوان کارورزی است که مخفف آن کاج است.

وی ادامه داد: در سال گذشته در هیئت هایی که مربوط به اشتغال بود بحث کردیم و بعد در شورای عالی اشتغال پنجم بهمن سال گذشته مطرح کردیم چارچوب آن تصویب شد و به عنوان نمونه در یکی دو استان اجرا می شود.

روحانی گفت: با اجرایی و عملیاتی شدن این برنامه دنبال این هستیم که ایرادات آن را بدانیم، سازمان برنامه و بودجه هم آیین نامه اجرایی آن را تنظیم می کند و حتماً تا پایان دولت یازدهم آماده خواهد شد.

وی افزود: در دولت دوازدهم نخستین اقدام در زمینه طرح کارورزی برای اشتغال جوان های ما خواهد بود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: جوان ها دعوت می شوند در مراکز فنی حرفه ای مهارت آموزی ببینند و همزمان در بنگاه های اقتصادی کار می کنند دولت در این مدت چند ماه کارآموزی کمک می کند که در بنگاه ها مشغول به کار شوند برای مدتی بیمه کارفرما را دولت پرداخت می کند.

وی افزود: مقررات آن تدوین شده است یک حرکت خوبی برای اشتغال جوانان خواهد بود و ما در استان های نمونه شاهد بودیم که 70 درصد جوانان شاغل در بنگاه ها جذب شدند.

روحانی گفت: کار دومی که در صد روز اول، مصمم به اقدام برای نهایی کردن آن هستیم لایحه نهاد ملی حقوق شهروندی برای پشتوانه حقوق شهروندی است؛ این لایحه برای الزامی و اجرایی شدن به مجلس می رود.

وی اضافه کرد: لایحه‌ای که داریم روی آن کار می‌کنیم و در صد روز اول نهایی می شود درباره بحث منافع تضاد منافع است. تمام مشکلات در حقوق اضافی که هم اکنون در جامعه مطرح است به خاطر این بود که هیئت مدیره ها خودشان برای حقوق خودشان تصمیم می گرفتند طبق این لایحه هیچ ذی نفعی نمی تواند برای خودش تصمیم بگیرد و ما می خواهیم آن را ممنوع کنیم.

روحانی افزود: مجموعاً حدود 10 مسئله است که در صد روز اول در اولویت ماست و روی آن کار و بررسی و در پایان آن را اعلام می کنیم.

روحانی گفت: در ماه های اولیه نخستین قدم را در زمینه معیشت برخواهیم داشت در اوایل سال 96 قدم های خوبی برای قشرهای آسیب پذیر برداشتیم.

وی ادامه داد: در خصوص حقوق افرادی که پایین است حقوق آنها را دو برابر کردیم و همچنین در سایر موارد مثل حقوق بازنشستگان آنهایی که حقوقشان پایین است تا 20 درصد افزایش پیدا می کند، بقیه تا 10 درصد افزایش پیدا می کند بنابراین مردم از همان آغاز احساس خواهند کرد که تغییری در زندگی شان ایجاد شده است.

روحانی گفت: البته برای اینکه مردم به آن نقطه مطلوب برسند باید کارهای بزرگی انجام شود جوان ها را مشغول به کار کنیم این کار کار عظیم و بزرگی است من امیدوارم و مطمئنم با حمایت و حضور مردم، با وحدت، تلاش و جذب سرمایه های داخلی و خارجی شاهد یک تحول خوب و مثبت خواهیم بود.

وی درخصوص استفاده از رقبا در کابینه خود افزود: من در دوره پیش هم که مردم اعتماد کردند و به من رأی دادند تقریباً اکثر نامزدها را دعوت به کار کردم و از برخی از آنها خواستم به کابینه بیایند و یکی دو نفر دیگرشان را برای مشاغل دعوت کردم یکی دو مورد خود طرف راضی بود اما در دولت مشکل شد.

روحانی گفت: هر کس که شایسته باشد باید در دولت دعوت و از وجود و استعدادش استفاده شود این یک اصل درستی است.

وی افزود: رقابت به معنی نزاع و رو در روی یکدیگر قرار گرفتن نیست رقابت این است که افراد بیایند برنامه و طرحی را به مردم ارائه کنند مردم آزادند در میان آنها فردی را برمی گزینند یکی از پایه های انتخابات رقابتی بودن است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: در خبرگان پیش آمده بود که در یک حوزه انتخابیه یک نفر می خواست و یک نفر هم می آمد شخصی که خودش به خودش رأی می داد می شد منتخب، معمولاً خیلی در دنیا جالب نیست ما باید رقیب داشته باشیم رقابت انتخاباتی باشد احترام بگذاریم به همه رقبا، همه آنها برای خدمت به کشورشان آمده اند، تلاش دارند می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا معاون اول شما مشخص است یا خیر گفت: مشخصاً کابینه تغییراتی خواهد کرد و این طبیعی است تغییرات به صورت طبیعی انجام می شود چه افرادی باقی می مانند چه افرادی تغییر می کنند یک کم زود است انتخابات تمام شود فرصت هست.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : روحانی برای برنامه صدروزه‌اش اسم گذاشت: کاج
دیدگاه شما در مورد : روحانی برای برنامه صدروزه‌اش اسم گذاشت: کاج

روحانی برای برنامه صدروزه‌اش اسم گذاشت: کاج تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ