• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27175 - تاریخ انتشار : جمعه 08 اردیبهشت 1396 - ساعت: 00:52

چاپ

از زمین‌گیر شدن باغداران مازندران تا ورود میوه‌های خارجی از مبادی قانونی


قاچاق بودن میوه‌های خارجی در باورمان نمی‌گنجد، چرا که از ورودی‌های کشور به‌طور منظم، مرتب و با مجوز وارد می‌شود و به‌طور حتم بدون مجوز نیست.

به گزارش میانخبر، عواقب یخ‌بندان مرکبات در مازندران نگرانی باغداران را چندین برابرکرد، هرچه از ضرر و عوارض یخ‌زدگی مرکبات در زمستان 95 بگوییم کم گفتیم چرا که این خسارت‌ها طی چند سال آینده همچنان ادامه دارد.

درست است این رویداد طبیعی قابل پیشگیری نبوده ولی اتفاقات اخیر و کم‌توجهی مسؤولان به باغداران و واردات میوه‌های خارجی ضربه محکمی به کشاورزی مازندران وارد کرد، به‌طوری که آنها به این راحتی‌ها نمی‌توانند از پس مشکلات برآیند.

در شرایطی که باغداران با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و در حال سرپا نگه داشتن باغ‌های خود هستند، شاهد جولان میوه‌های خارجی در بازار هستیم؛ به این معنا که باغداران نه تنها مرهمی بر زخم خود نمی‌بینند بلکه بر زخم‌های آنان نمک پاشیده می‌شود.

تقریباً در تمام ایام سال شاهد ورود میوه‌های خارجی در بازارها هستیم که ادامه این روند به نابودی تولید داخلی منجر می‌شود و دود آن نهایت به چشم همه ما می‌رود، کما اینکه امسال همه ما به عینه مشاهده کردیم که ضرر و زیان برف به بازار رسید و بازاریان نیز از این موضوع متضرر شدند.


منبع : مازند اصناف

مطالب مرتبط با : از زمین‌گیر شدن باغداران مازندران تا ورود میوه‌های خارجی از مبادی قانونی
دیدگاه شما در مورد : از زمین‌گیر شدن باغداران مازندران تا ورود میوه‌های خارجی از مبادی قانونی

از زمین‌گیر شدن باغداران مازندران تا ورود میوه‌های خارجی از مبادی قانونی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ