• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27183 - تاریخ انتشار : جمعه 08 اردیبهشت 1396 - ساعت: 01:01

چاپ

قول ۵ میلیون شغل را دادیم چون ریشه فقر و محرومیت، بیکاری است


محمد باقر قالیباف در برنامه گفتگوی خبری عنوان کرد؛ در برنامه اگر قول ۵ میلیون شغل را دایم چون ریشه فقر و محرومیت، بیکاری است.

به گزارش میانخبر، محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امشب (پنجشنبه) در گفت‌وگوی تلویزیونی در قالب برنامه «با دوربین» از شبکه یک سیما، گفت: بنای امشب من اینست که با مردمم درباره نسل آینده و زندگی امروزم صحبت کنم نه محمد باقر قالیباف!

قالیباف ادامه داد: قصد دارم درباره مشکلات امروز و واقعیت هایی که شاید ۲ گروه مسئولین دولتی امروز و افراد تافته جدابافته از مردم که کمتر از ۴ درصد مردم هستندسخن بگویم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز در حوزه مسائل سیاسی مردم بصورت مقطعی حضور دارند، بیان کرد: در حوزه اقتصاد و فرهنگ مردم را از حضور در این صحنه ها اخراج کرده اند. ۱۰ درصد مردم ما در فقر مطلق اند، اگر بگوییم گرسنه می خوابند حرف گزافی نگفته ایم.ما کشور ثروتنمدیم و در حوزه ی نفت و گاز رتبه ی یک جهان هستیم.ما کشور جوانی داریم و دیگر کشر ها حسرت این جوانان را دارند ولی با این شرایط خوب، مردمی فقیر و محروم داریم!

قالیباف بیان کرد: اگر قول دادیم به پرداخت یارانه برای آن بخش از مردم کم درآمد برای اینست که آن ها شرمنده خانواده نباشند. اگر قول ۵ میلیون شغل را دایم چون ریشه فقر و محرومیت، بیکاری است.

وی اظهار داشت: دلالانی که زالو صفتانه در حوزه های کشاورزی و صنعت سود ۴ الی ۵ برابری می برند ولی مردم مقروض هستند.

محمدباقر قالیباف با ذکر این مسئله که علت فاصله طبقاتی به خاطر این است که این ۴ درصد اجازه فعالیت به ۹۶ درصد دیگر را نمی دهند، گفت: چه مادرانی که هستند که در خانه مردم کار می کنند و جوان خود را روانه تحصیل می کنند تا بعد ها کمک خانواده شوند و شرمندگی آنجاست که پس از تحصیل بیکار مانده اند و پول تو جیبی را از مادرش می گیرد!

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان این موضوع که ما مالیات را به سختی از ۹۶ درصد مردم می گیریم، اظهار داشت: حتی از کارمندان و حقوق بگیران و صنعت‌گران ضرر کرده مالیات می گیریم ولی آن ۴ درصد بدون پرداخت مالیات هستند و دیده نمی شوند.

وی افزود: هر ایرانی باید بتوانند یک زندگی افتخار آمیز داشته باشد. مردم شما باید تصمیم بگیرید که وضع موجود ادامه یابد، رکود و ... ادامه یابد یا اینکه این قضیه تغییر کند.

*در مقابل این ۴ درصد که خون مردم را می مکند می ایستیم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت:ما می‌توانیم ۸ میلیون تن به تولید پتروشیمی اضافه کنیم این یعنی ایجاد ۳ میلیون شغل غیرمستقیم.

محمدباقر قالیباف گفت: امروز دولت مردم مصمم است که با این ۴ درصد مبارزه کند و از واردات غیر ضروری جلوگیری کند. امروز دانشجویان با مهارتی در حوزه آی تی داریم می توانیم از صحنه های بین المللی و داخلی استفاده کنیم اما این اتفاق رخ نمی دهد. من میفهمم که آنها حوزه نفوذ حاشیه امنیت رسانه و پول دارند! آنها اهل تهمت زدن هستند و قدرت تخریب دارند. آنها کسانی هستند که چند ماه قبل عکس دختر خانمی را از یک مهمانی تجملاتی پخش کردند و گفتند عروسی دختر قالیباف است! ما برای دادن جان به جنگ رفتیم و اگر امروز لازم باشد جان خود را می دهیم و در مقابل این ۴ درصد که خون مردم را می مکند می ایستیم.

وی افزود: ما می گوییم می شود موقعیت ها را عادلانه در اختیار مردم قراردهیم اما آنها می گویند نمی شود. قول دادیم که با یک تماس با ۱۱۰ پلیس را به درب خانه شما و در خدمت شما در می آوریم و این فقط ظرف ۱۵ ماه انجام شد.

قالیباف بیان کرد: چرا یک جلیغه انفجاری وارد کشور نمی تواند بشود اما بیش از ۲۰ میلیارد دلار از مرزها و و توسط ریل ها وارد شده و در بازار به فروش می رسد?! آیا مردم این را می پذیرند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در این ۱۰ سال با تمام تحریم ها ۲۳۰ کیلومتر مترو در تهران ساخته شد در حالی که قبل از ما فقط ۷۰ کیلومتر مترو ساخته شده بود. آن روزی که قول دادیم برج میلاد در فلان زمان و فلان مجموعه ورزشی را می سازیم به وعده‌ی خود عمل کردیم.

محمدباقر قالیباف گفت: وقتی کانون خانواده به هم بریزد، ای دولتمردان دولت شما هم از هم می پاشد. وقتی کلیه فروشی برای امرار معاش می‌شود، دین فروشی را نمی شود جلویش را گرفت. با این مدیریت های بسته و رانتی و سنتی نمی شود. رئیس دولت گفته تا ۴۰ سال و بعضا ۱۰۰ سال حل نمی شود. آقای روحانی مردم نه صبر ایوب و نه عمر نوح دارند. ما در دولت مردم می خواهیم اقتصاد را مردمی کنیم و رویکردها و روش های جدید را به کار ببریم. هم خوب کار کنیم و کار خوب کنیم.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : قول ۵ میلیون شغل را دادیم چون ریشه فقر و محرومیت، بیکاری است
دیدگاه شما در مورد : قول ۵ میلیون شغل را دادیم چون ریشه فقر و محرومیت، بیکاری است

قول ۵ میلیون شغل را دادیم چون ریشه فقر و محرومیت، بیکاری است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ