• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27274 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 - ساعت: 15:00

چاپ

آن‌قدر با فساد مبارزه نکردند که پینه بست!


حسن روحانی و اسحاق جهانگیری در حالی از مقابله با رانت‌خواران و مفسدان مالی در مناظرات سخن گفتند که فردی مانند کرباسچی در ستاد انتخاباتی این دو سخنرانی و از آنان حمایت می‌کند.

به گزارش میانخبر، حسن روحانی و اسحاق جهانگیری در حالی از مقابله با رانت‌خواران و مفسدان مالی در مناظرات سخن گفتند که فردی مانند کرباسچی در ستاد انتخاباتی این دو سخنرانی و از آنان حمایت می‌کند.

اسحاق جهانگیری که به عنوان کاندیدای فدایی پوششی، مکمل و ضربه‌گیر روحانی پا به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم گذاشت این روزها فعالیت انتخاباتی خود را جدی‌تر کرده است. وی تا چندی قبل بیان می‌کرد که ستاد انتخاباتی تشکیل نخواهد داد اما حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی کارگزاران به عنوان رئیس ستاد وی انتخاب شد و چند روز پیش غلامحسین کرباسچی شهردار اسبق تهران در دوران اصلاحات و از محکومان یکی از بزرگترین مفاسد اقتصادی وقت، به عنوان سخنران از جهانگیری و روحانی حمایت کرد و در افتتاحیه ستاد روحانی در اصفهان به مدافعان حرم و شهدایی که خونشان برای ایجاد امنیت در کشورمان ریخته شد، توهین کرد.

کرباسچی در حالی به حمایت از ستاد انتخاباتی بنفش پرداخته که در سال 1377 در دومین سال دوره اول دولت اصلاحات، از سوی قاضی غلامحسین محسنی‌‌اژه‌ای به اتهام جرایم مالی محاکمه و به 3 سال حبس و 10 سال محرومیت از مشاغل دولتی و جزای نقدی محکوم شد.

حمایت کرباسچی از کاندیداهای دولت یازدهم در حالی است که جهانگیری نیز در مناظره اول تلویزیونی درباره مقابله با فساد مالی و سیستماتیک بیان داشت: «متاسفانه احساس عدم عدالت در کشور بالا رفته است.»

وی افزود: «اینکه فردی موفق می‌شود بیش از 3/8 میلیارد دلار از اموال ملت ایران را به جیب بزند، هر کس این خبر را می‌شنود متوجه می‌شود که جامعه به سمت بی‌عدالتی رفته یعنی عده‌ای با فساد و زد و بند به ثروت‌های بادآورده رسیده‌اند و متاسفانه عده‌ای به حداقل‌های زندگی نیاز دارند.»

همچنین به تازگی اسنادی از تخلف اسحاق جهانگیری و فساد میلیاردی وی منتشر شده است که نشان می‌دهد وی در سال 90 به همین دلیل به انفصال از خدمت محکوم شده است.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : آن‌قدر با فساد مبارزه نکردند که پینه بست!
دیدگاه شما در مورد : آن‌قدر با فساد مبارزه نکردند که پینه بست!

آن‌قدر با فساد مبارزه نکردند که پینه بست! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ