• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27301 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 - ساعت: 15:25

چاپ

راه‌اندازی 50 هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد مقاومتی


رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه 50 هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد مقاومتی در کشور راه‌اندازی می‌شود، گفت:با راه‌اندازی این 50 هزار کارگاه 70 هزار شغل به شکل مستقیم ایجاد می‌شود.

به گزارش میانخبر، غلامحسین غیب‌پرور در حاشیه افتتاح شرکت پشتیبان طرح‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان بابل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در کشور ما همه چیز از جمله پول، امکانات و مواد اولیه فراوان است اما مواجه با بی‌ارادگی هستیم.

وی افزود: در مازندران قابلیت تولید 200 نوع گیاه دارویی وجود دارد اما در خوشبینانه‌ترین وضعیت تنها 60 نوع گیاه تولید می‌شود و 120 نوع تعطیل است، که این کم‌کاری در صنایع دیگر نیز مشاهده می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور به نقش مهم بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: اولویت کار بسیج ارائه الگوی مناسب به جامعه است، امروز در این مکان در زیر بنا هزار و 200 متری کارهای فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند که برای حدود 5 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است، لذا اگر اراده باشد بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود که این امر در سایه ارائه الگوی مناسب است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: امسال 50 هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود که در نگاه اولیه 70 هزار شغل به شکل مستقیم ایجاد می‌شود.

غیب‌پرور یادآور شد: امسال در حوزه اردوهای جهادی 850 هزار نفر اعزام می‌شوند که چهار هزار اردوی جهادی در مساجد سراسر کشور مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه کسی که بهتر از همه اقتصاد مقاومتی، ظرفیت‌ها، مردم و اراده مردم ما را شناخته مقام معظم رهبری است، ادامه داد: لذا مقام معظم رهبری مکرر می‌فرمایند مشکل اقتصاد ما باید با تکیه بر توانمندی‌های داخل حل شود، این امر باید به یک باور ملی تبدیل شود که نمونه آن را در مازندران می‌بینیم که با دستان خالی و تحقیقات بیش از دو سال، موفق شدند عسل را تبدیل به پودر کنند که این فناوری در اختیار معدود کشورهای دنیاست، این عزیزان از هیچ کشوری هم کپی نکردند و خودشان اراده کردند و خواستند لذا موفق شدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه زمانی دولت یا دستگاه‌های غیر دولتی در حوزه اقتصاد موفق هستند که بتوانند به خود اتکایی در امر اقتصاد دست یابند، اضافه کرد: فراموش نشود که ما در عرصه تولید به دنبال تولید با کیفیت، اشتغال توام با مهارت و کسب حرفه و فن هستیم.

غیب‌پرور در پاسخ به سؤالی که نظر شما درباره توهین کرباسچی به شهدا مدافعان حرم چیست، گفت: در مقابل هر حرف بی‌ارزش و بی‌خاصیت نیاز به پاسخگویی نیست و سخنان کرباسچی ارزش پاسخگویی ندارد.


منبع : مازند اصناف

مطالب مرتبط با : راه‌اندازی 50 هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد مقاومتی
دیدگاه شما در مورد : راه‌اندازی 50 هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد مقاومتی

راه‌اندازی 50 هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد مقاومتی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ