• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27311 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 - ساعت: 15:40

چاپ

بدهی 632 میلیاردتومانی دولت به شهرداری در حوزه بافت فرسوده


مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از بدهی 632میلیاردتومانی دولت به شهرداری در حوزه بافت فرسوده خبر داد.

به گزارش میانخبر، عبادالله فتح اللهی با بیان اینکه بیش از 3هزار و 200هکتار از مساحت شهر تهران را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد، افزود: با تلاش مدیران شهری پایتخت و آگاه سازی شهروندان تهرانی نسبت به خطرات زندگی در این بافت ها تعداد پروانه های صادره باتوجه به رکود در بخش مسکن قابل قبول بوده است.

فتح اللهی با اشاره به اینکه در مجموع تعداد پروانه های صادر شده در مناطق 22 گانه پایتخت از سال 1388 تاکنون بیش از 30 هزار پروانه بوده است، تصریح کرد: تعداد پروانه های صادر شده در سال 1394 در حدود 1520 پروانه بوده که این رقم در سال 1395 به 1607 پروانه رسیده است.

وی با تاکید براینکه متاسفانه درحال حاضر بیشتر کلان شهرها و شهرهای سراسر کشور برای نوسازی بافت‌های فرسوده خود با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند، خاطرنشان کرد: این درحالی است که مدیریت شهری تهران طی سال‌های گذشته توانسته است نزدیک به 36 درصداز بافت‌های فرسوده پایتخت را نوسازی کند.

فتح اللهی با هشدار نسبت به بی‌توجهی دولت درخصوص نوسازی بافت‌های فرسوده ادامه داد: طبق آمار منتشر شده، طی سال های گذشته تنها 8درصد از بافت‌های ناکارآمد در کشور نوسازی شده است که جای تامل دارد!

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه مجموع تخفیف های داده شده به شهروندان تهرانی در صدور پروانه از سال 1388 تاکنون در حدود 630 میلیارد تومان بوده است،گفت: متوسط تخفیف به ازای هر پروانه حدود 22 میلیون تومان بوده است.
وی با اشاره به رایگان شدن هزینه های حفاری و انشعابات آب، برق و گاز برای واحدهای مسکونی احداثی در بافت های فرسوده، افزود: باز شدن معابر در بافت های فرسوده پایتخت در اولویت برنامه های سازمان نوسازی قرارداشته است که خوشبختانه پیشرفت های بسیار قابل توجهی نیز در این خصوص داشته ایم.
فتح اللهی ادامه داد: در همین راستا مناطق 12 ، 10 و 11 بیشترین میزان معبر آزاد شده را به خود اختصاص داده اند. همچنین بیشترین تخفیف صدور پروانه نیز طی سال های اخیر به ترتیب به مناطق 10 ، 11، 12 و 8 اختصاص دارد.
وی تاکید کرد: بنا بر تاکیدات شهردار تهران توجه به جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی محلات مناطق 22گانه نیز در نوسازی بافت فرسوده مورد توجه بوده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در پایان با اشاره به بدهی بیش از 632 میلیارد تومانی دولت به شهرداری در زمینه بافت فرسوده گفت: دولت یازدهم تاکنون رقمی از این بدهی را پرداخت نکرده است.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : بدهی 632 میلیاردتومانی دولت به شهرداری در حوزه بافت فرسوده
دیدگاه شما در مورد : بدهی 632 میلیاردتومانی دولت به شهرداری در حوزه بافت فرسوده

بدهی 632 میلیاردتومانی دولت به شهرداری در حوزه بافت فرسوده تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ