• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27313 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 - ساعت: 15:42

چاپ

سند 2030 نمونه بارز انقلاب زدایی در نظام تعلیم و تربیت ایران


مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد تشکیل دولت اسلامی را عامل دعوای دنیای استکبار با ایران دانست و گفت: ولی تهدید اصلی مربوط به جریان لیبرال داخلی است، دعوای آنها با جریان انقلابی در قضیه حاکمیت دینی است.

به گزارش میانخبر، شهرام مهدوی مطلق در جمع مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یاسوج با بیان اینکه ورود ما به عنوان مسئولین بسیج دانشجویی در عرصه انتخابات باید متفاوت باشد، تصریح کرد: زاویه دید ما باید راهبردی و وسیع باشد.


وی با اشاره به اینکه طراح انقلاب اسلامی شخصیتی همچون امام خمینی (ره) بودند و ادامه دهنده راه ایشان اکنون مقام معظم رهبری هستند، افزود: ما به عنوان داعیه داران پیروی از خط امام امت اسلامی باید بر اساس منویات و فرامین ایشان رفتارهای خود را تنظیم کنیم و در عرصه های حساس حضور داشته باشیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد ضمن بیان اینکه مقام معظم رهبری ابتدا یک سری گفتمان سازی ها را انجام می دهند و وقتی زمینه فراهم شد دستور کار را طرح می کنند، گفت: از دهه 80 به بعد ایشان از حساس بودن شرایط صحبت می کنند و آن جمله معروف را می فرمایند که " شرایط گیتی حساس و جهان در حال گذر از یک پیچ عظیم تاریخی است ".

مهدوی مطلق این نوع برخورد را بسترسازی دانست برای اینکه حواسمان متمرکز باشد و نقش خود را ایفا کنیم.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در اوایل دهه 80 گفتمانی را تحت عنوان " فراینده های تحقق هدف های اسلامی " مطرح کردند، تصریح کرد: ده سال بعد یعنی در مهر ماه 1390 در جمع نخبگان استان کرمانشاه این مراحل را دقیقا نام می برند؛
انقلاب اسلامی
تشکیل نظام اسلامی
تشکیل دولت اسلامی
تشکیل جامعه اسلامی
تشکیل و گسترش تمدن اسلامی در دنیا
مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان با اظهار اینکه مرحله اول این فرایند از سال 42 شروع و در سال 57 به ثمر نشست، گفت: وقتی انقلاب اسلامی موفق شد الزامات و طرح ریزی هایی نیز باید انجام بشود که این همان مرحله دوم و تشکیل نظام اسلامی بود که با شکل گیری قوای سه گانه، تنظیم قوانین البته با کمبودها و کاستی ها انجام شد.

مهدوی مطلق با بیان اینکه اکنون ما در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم، افزود: تمام دعواها با دنیای استکبار غرب و در راس آنها آمریکا بر سر همین مرحله است که از دیگر مراحل سخت تر می باشد.

وی بدل سازی داعش برای دولت اسلامی توسط دول غربی را پیش دستی استکبار برای مقابله با شکل گیری دولت اسلامی دانست و تصریح کرد: این ها همه برای این هست که در ذهن ها تداعی شود دولت اسلامی مد نظر کشورهای اسلامی همچون ایران نیز همین است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مرحله چهارم فرایند تحقق هدف های انقلاب اسلامی یعنی تشکیل جامعه اسلامی، بیان کرد: از ملزومات شکل گیری جامعه اسلامی وجود دولت اسلامی است که در این مرحله طراحی هایی همچون الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت باید انجام و ارائه به جهان شود.

مهدوی مطلق شکل گیری دولت اسلامی را الزاما توسط مردم دانست و تاکید کرد: این امر در قوه مجرییه و مقننه تحقق پیدا می کند که هردو با انتخابات و آن هم با حضور مردم صورت می گیرد.

وی تمدن اسلامی را نه به معنای کشور گشایی بلکه به معنای تولید و صادر کردن ایدئولوژی دانست که وقتی محقق بشود خود کشورها چه اسلامی و غیراسلامی خواهان آن خواهند بود.

مهدوی مطلق اصلی ترین موانع شکل گیری دولت اسلامی را در دو محور استکبار غرب با مرکزیت آمریکا و جبهه لیبرال داخلی تقسیم بندی کرد و افزود: در مورد جبهه استکبار از این جهت که دشمنی آشکار و قدرتمندی ما نیز مشخص است تهدیدها بر اساس نظر همه اهل علم کم بوده و تهدید جدی وجود ندارد هرچند آنها نیز بیکار ننشسته اند.

وی در ادامه با بیان اینکه تهدید اصلی مربوط به جریان لیبرال داخلی است، تصریح کرد: دعوای آنها با جریان انقلابی در قضیه حاکمیت دینی است.

مهدوی مطلق ضمن ابراز تاسف از صحبت های اشخاص معلوم الحال در خصوص مدافعین این نوع بیانات را ناشی از نوع نگاه و منویات جریان لیبرال دانست و تصریح کرد: وقتی شخصی به عنوان سرشاخه یک جریان خاص در اصفهان نسبت به مدافعین حرم موضع گیری می کند و منکوب می کند صرفا جمع آوری رای و شعار تبلیغاتی نیست چون با سیاست ورزی نیز تناقض دارد و ریزش رای را به همراه می آوردئ، او می خواهد حرف های جبهه خود را بزند.

وی در ادامه وجه اشتراک سرشاخه های جریان لیبرال را به شرح زیر بیان کرد:
در تمایل به رابطه با غرب و آمریکا با روندهایی همچون تغییر محاسبات مردم، حذف شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مخالفت با توانمندی سامانه موشکی و وجود شعارهای مقتدرانه بر روی آنها، ورود سبک زندگی غربی و شرکت های مک دونالدهای آمریکاییدر ایران
شرق ستیزی و بی رغبتی برای رابطه با کشورهایی که زمانی از خود ایران جدا شدند و می توانند منافع بسیاری برای ما داشته باشند.
انقلاب زدایی در سطوح مختلف اعم از انقلاب زدایی از خود انقلاب و افراطی و تندرو خوانده شخصیت های انقلابی، انقلاب زدایی از شخصیت ها به نحوی که در مواردی امام (ره) را شخصی مسامحه کار و ملاحظه کار معرفی می کنند، انقلاب زدایی از معصومین که پیامبر اکرم(ص) را تنها پیام بر رحمت دانستن و ندیدن دستور خداوند به ایشان که " اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم " بود، انقلاب زدایی در مواضع سیاست خارجی و مثال بارز آن در ماجرای عربستان که به جای حرکت انقلابی شاهد حرکت مذاکره ای ضعیف بودیم، انقلاب زدایی از طریق محدود کردن قدرت دفاعی نیروهای مصلح و حضور در کشورهای مظلوم منطقه ای به صورت مستشاری
مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سند 2030 بیان کرد: این سند نمونه بارز انقلاب زدایی در نظام تعلیم و تربیت ماست که یک لیبرالیزم فرهنگی و اجتماعی را تئوریزه می کند و مطمئنا تصادفی نبوده است.

وی ضمن بیان اینکه این سند با اسناد بالادستی ما در تضاد است، افزود: سند2030 که در غفلت همه ما تصویب و اجرا شد بر مبنای نظام آموزشی اومانیستی تدوین شده است که یکی از مسائل آن مسائل جنسی و رواج هم جنس بازی در دوران ابتدایی می باشد.

مهدوی مطلق با طرح این موضوع که دو تفکر در این انتخابات حضور دارند، گفت: یکی تفکر مخالف یعنی اسلام روشنفکرانه و دیگری تفکر موافق و اسلام فقاهتی است .

وی به دسته بندی دیگری در انتخابات اشاره کرد و گفت: رقابت انقلابی و غیر انقلابی نیز در انتخابات وجود دارد که انقلابی ها همان مجاهدین و موثرین هستند و غیر انقلابی ها افراد ساکت و محافظه کار.

مهدوی مطلق وظیفه گروه انقلابی را مطالبه گری و روشنگری برای جذب قشر غیرانقلابی و ساکت دانست و تصریح کرد: نباید به گونه ای عمل بشود که آنها به دامن لیبرال ها بروند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : سند 2030 نمونه بارز انقلاب زدایی در نظام تعلیم و تربیت ایران
دیدگاه شما در مورد : سند 2030 نمونه بارز انقلاب زدایی در نظام تعلیم و تربیت ایران

سند 2030 نمونه بارز انقلاب زدایی در نظام تعلیم و تربیت ایران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ