• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27337 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 - ساعت: 16:05

چاپ

افزایش 2 برابری نرخ خودکشی دانش‌آموزان آمریکا


بر اساس آمارهای به دست آمده، نرخ خودکشی در بین دانش‌آموزان آمریکایی در طول 10 سال گذشته، 2 برابر افزایش یافته است.

به گزارش میانخبر، بر اساس جدیدترین مطالعات محققان آمریکایی، نرخ خودکشی و یا آسیب به خود در طول 10 سال گذشته بین دانش‌آموزان آمریکایی به 2 برابر رسیده است.

بر اساس چندین گزارش، خودکشی نوجوانان آمریکایی از 0.67 درصد در سال 2008 به 1.79 درصد در سال 2015 رسیده است؛ نشست علمی در سان‌فرانسیسکو حکایت از بستری بودن تعداد زیادی کودک و نوجوان آمریکایی در اورژانس بیمارستان‌های این کشور دارد که دلیل همه آنها خودکشی و یا آسیب جدی آنها به خود است.

کودکان و نوجوانان تحت آسیب عمدتاً در رده سنی 5 تا 17 سال قرار دارند و به گفته دکتر گرگوری پلمونز، سرپرست تیم تحقیق، «قصد خودکشی در بین کودکان و نوجوانان در طول فصل مدرسه بیشتر بوده و در تابستان کاهش می‌یابد».

وی در ادامه اضافه می‌کند:‌ «واضح است که مدرسه محرک اصلی در خودکشی نوجوانان است؛ عملکرد غیر قابل قبول تحصیلی، استرس و امتحانات مدرسه مهم‌ترین عواملی هستند که موجب تنش در نوجوانان می‌شوند و فکر خودکشی را در سر آنها فعال می‌کنند».

خودکشی سومین علت مرگ و میر در نوجوانان است و نوجوانان هم‌جنسگرا چهار برابر بیش از دیگر نوجوانان به خودکشی و یا آسیب به خود اقدام می‌کنند.

مرکز ملی آموزش و پرورش ایالات متحده نیز از افزایش 8 درصدی نرخ قلدری در مدارس این کشور گفته و این را عاملی برای فکر کردن به خودکشی در نوجوانان می‌داند.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : افزایش 2 برابری نرخ خودکشی دانش‌آموزان آمریکا
دیدگاه شما در مورد : افزایش 2 برابری نرخ خودکشی دانش‌آموزان آمریکا

افزایش 2 برابری نرخ خودکشی دانش‌آموزان آمریکا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ