• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27385 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 اردیبهشت 1396 - ساعت: 17:08

چاپ

قالیباف: حاضرم همه اموال خود و خانواده‌ام را با نصف منزل روحانی عوض کنم


اعلام آمادگی می‌کنم منزل مسکونی و همه اموال نه تنها خودم بلکه همه خانواده‌ام را فقط با نصف منزل آقای روحانی عوض کنم و همین الان اعلام می‌کنم مبلغ اضافه آن با وضع موجودم را صرف قرارگاه جهادی امام رضا برای ایجاد شغل در مناطق محروم کشور خواهم کرد.

به گزارش میانخبر، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ، با اشاره کلیپ های چند وزیر دولت یازدهم درباره لیست اعلام اموال گفت: من فقط یک پیشنهاد ساده دادم که کاندیداها بیآیند لیست اموال شان را به مردم اعلام کنند نمی دانم این پیشنهاد ساده چه بود که این قدر سروصدا کردند. اعلام لیست اموال مسئولان سیاسی به مردم در بسیاری کشورهای دنیا وجود دارد و ضمانتی است برای اینکه از قدرت برای کسب ثروت استفاده نشود.

وی افزود: آقایان ظاهرا خیلی نگران شده‌اند اما اگر واقعا ادعای شفاف سازی دارند، بجای اینکه بیایند با استندآپ‌های سیاسی این حرف روشن را به حاشیه ببرند، لیست اموال‌شان را به مردم اعلام کنند. بنده هم روز جمعه لیست اموالم را اعلام خواهم کرد آنوقت معلوم خواهد شد چقدر ضرر خواهند کرد.

وی تصریح کرد: البته با اینکه تمکن مالی بیش از اندازه را برای یک مسئول اجرایی مفید نمی‌دانم اما چون می‌دانم آقای روحانی حاضر نیستند لیست اموال شان را اعلام کنند و به همین دلیل مسائل شفاف نمی‌شود، اعلام آمادگی می‌کنم منزل مسکونی و همه اموال نه تنها خودم بلکه همه خانواده‌ام را فقط با نصف منزل آقای روحانی عوض کنم و همین الان اعلام می‌کنم مبلغ اضافه آن با وضع موجودم را صرف قرارگاه جهادی امام رضا برای ایجاد شغل در مناطق محروم کشور خواهم کرد.

قالیباف افزود: من نمی‌دانم موضوع چه ربطی به وزرا دارد. مگر کسی از آنها درخواست کرده لیست اموالشان را به مردم اعلام کنند؟ مگر آنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری‌اند. هر وقت نامزد شدند می‌توانند از این حرکت‌های فرار به جلو انجام دهند. در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد و دیده نشده که هم رئیس جمهور و هم معاون اول نامزد شوند و هم کل اعضای کابینه با یک نفر رقابت کنند. اگر این وزرای عزیز به قانون پایبند هستند در انتخابات دخالت نکنند و اگر خیلی علاقمند انتخابات هستند در دور بعد نامزد شوند.

وی با تاکید بر اینکه بنده از نامزدهای ریاست جمهوری و نه وزرا و معاونان رئیس جمهور خواستم اموالشان را به مردم اعلام کنند، خاطرنشان کرد: ناراحتی و آشفتگی برخی از وزیران از آن است که مبادا آقای روحانی مجبور به اعلام اموال خودش و نزدیکانش شود. خودشان را انداخته‌اند جلو که مسأله را کم ارزش جلوه دهند. لذا حرف من با آقایان این است همه چیز به نوبت.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : قالیباف: حاضرم همه اموال خود و خانواده‌ام را با نصف منزل روحانی عوض کنم
دیدگاه شما در مورد : قالیباف: حاضرم همه اموال خود و خانواده‌ام را با نصف منزل روحانی عوض کنم

قالیباف: حاضرم همه اموال خود و خانواده‌ام را با نصف منزل روحانی عوض کنم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ