• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27416 - تاریخ انتشار : شنبه 23 اردیبهشت 1396 - ساعت: 13:16

چاپ

وضع بازار سرمایه از این بدتر نمی‌شود


ابراهیمی سرو علیا گفت که به دلیل شرایط بازار، هر کسی که می‌خواسته تاکنون از بازار خارج شده و اضافه کرد که وضع بازار سرمایه از این بدتر نخواهد شد.

به گزارش میانخبر، یک کارشناس بازار سرمایه گفت که به دلیل شرایط بازار، هر کسی که می‌خواسته تاکنون از بازار خارج شده و اضافه کرد که وضع بازار سرمایه از این بدتر نخواهد شد.

روز (چهارشنبه) شاخص کل بورس به رقم ۸۰ هزار و ۱۲۷ واحدی صعود کرد که پس از ریزش تاریخی بازار سرمایه از دی ماه سال ۱۳۹۲ تاکنون، شاخص هیچگاه از این رقم فراتر نرفته بود.

محمد حسن ابراهیمی سرو علیا پیش بینی کرد که شاخص کل بازار به سختی به بالای ۸۰ هزار واحد حرکت کند و گفت که ملاک سنجش وضعیت بازار، شاخص کل نیست چرا که این عدد یک برایند از اوضاع سهم است.

وی افزود اگر نرخ سود بانکی در محدوده ۴ درصد کاهش یابد بخش مهمی از نقدینگی به سمت بازار سرمایه سرازیر شده و وضع بازار هم بهتر خواهد شد. به تازگی، رئیس کانون بانک‌های خصوصی از بررسی کاهش نرخ سود بانکی سپرده و تسهیلات خبر داده است. وی اعلام داشت که بازار سرمایه معلول وضعیت کنونی اقتصاد است و اگر وضع صنایع خودرویی، سیمان و حتی صنعت بانکداری مناسب نیست بنابراین وضعیت سهام آن‌ها در بازار سرمایه هم نمی‌تواند خوب باشد.

به گفته ابراهیمی سرو علیا، فارغ از انتخاب هر گزینه‌ای برای ریاست جمهوری، اما برای خروج از رکود، ایجاد تورم در شرایط فعلی ضروری است و افزود که کنترل فعلی نقدینگی باید ر‌ها شود تا نرخ تورم به محدوده ۱۵ درصد برسد.

مدیر عامل شرکت کارگزاری بانک ملی گفت که علیرغم نگرش بازار به سهام خودرویی، اما با توجه به عقد قرارداد مشارکت خودروسازان داخلی با خارجی‌ها، امسال سال بدی برای سهام خودرویی‌ها نخواهد بود و افزود که در عین حال، سهام بانک‌ها در بازار سرمایه فعلی خوب نیست، زیرا بانک‌ها از وضعیت خوبی برخوردار نیستند.

وی، درباره تاثیر تسهیلات ابلاغی برای افزایش قیمت در سالجاری هم گفت که با توجه به تعداد خانه‌های خالی از سکنه در تهران و کشور، نمی‌توان در سالجاری انتظار افزایش شدید قیمت مسکن را داشت، اما این بازار با رونق مواجه می‌شود.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : وضع بازار سرمایه از این بدتر نمی‌شود
دیدگاه شما در مورد : وضع بازار سرمایه از این بدتر نمی‌شود

وضع بازار سرمایه از این بدتر نمی‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ