• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27527 - تاریخ انتشار : جمعه 09 تیر 1396 - ساعت: 17:23

چاپ

پیشنهاد جالب طارمی برای دریافت رضایت‌نامه


احتمالا خبر جدایی رسمی آقای گل لیگ از پرسپولیس در روزهای آینده، به تیتر اول رسانه‌های ورزشی ایران تبدیل خواهد شد.

به گزارش میانخبر، احتمالا خبر جدایی رسمی آقای گل لیگ از پرسپولیس در روزهای آینده، به تیتر اول رسانه‌های ورزشی ایران تبدیل خواهد شد.

هواداران باشگاه پرسپولیس بدون تردید امیدوار هستند آقای گل فوتبال ایران برای یک فصل دیگر هم که شده در این تیم باقی بماند اما احتمالا خبر جدایی رسمی مهدی طارمی از پرسپولیس در روزهای آینده، به تیتر اول رسانه‌های ورزشی ایران تبدیل خواهد شد!

این اتفاق را در ۹ پرده باید مرور کرد.

اول: وقتی سوال‌ها درباره علت حضور نیافتن مهدی طارمی در تمرینات پرسپولیس شروع شد، سرمربی کروات این تیم از برنامه طارمی برای لژیونر شدن و مذاکره با پانیونیوس یونان با اجازه مدیران باشگاه و شخص خودش خبر داد. حالا همه می‌دانند که آقای گل لیگ برتر عزم خود را جزم کرده است تا هر طور که شده در سال منتهی به جام جهانی به آرزوی دیرینه خود و هدفی که سال گذشته هم تا یک قدمی تحقق آن پیش رفت، اما با شکست همراه شد برسد. داستان مذاکره طارمی جدا از اخبار و شایعات مختلفی که در رسانه‌ها وجود دارد ابعاد دیگری هم دارد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

دوم: مهدی طارمی فصل گذشته با آن جنجال‌ها و حاشیه‌های که همه به یاد دارند به یک باره به همراه رامین رضاییان به ترکیه رفت و با باشگاه ریزه اسپور یک تفاهم نامه داخلی برای حضور در این تیم امضا کرد. این مهاجم البته خیلی زود متوجه شد که ریزه اسپور آن تیمی نیست که او را به آرزوهای بزرگی که در سر دارد برساند. به همین ترتیب خیلی زود پشیمان شد و با رایزنی‌های صورت گرفته قرارداد جدید او با پرسپولیس به ترکیه برده شد و همان جا امضا شد. در آن مقطع طارمی در نقطه ضعف قرار داشت و برای نشان دادن حسن نیت‌اش مجبور شد قراردادی دو ساله با مدیران باشگاه پرسپولیس امضا کند. همان قراردادی که حالا تنها دلگرمی هواداران است و فکر می‌کنند در نهایت او را در تیم ماندگار می‌کند. با این وجود همه چیز همین قرارداد کتبی و رسمی نیست!

سوم: در همان زمانی که طارمی قبول کرد قرارداد دو ساله با پرسپولیس امضا کند، یک قول شفاهی و اخلاقی از مدیران باشگاه پرسپولیس گرفت. تنها شرط این بود که بعد از پایان فصل اگر خواست راهی اروپا شود مسئولان باشگاه مقابل او مانع‌گذاری نکنند. علی اکبر طاهری و معاون اقتصادی او یکی از اهداف اصلی‌شان این بود که با این قرارداد دو ساله بتوانند از محل ترانسفر طارمی برای باشگاه درامدزایی کنند و به همین ترتیب همان زمان قول و قرار گذاشته شد. طارمی قبول کرد دو ساله امضا کند و در پایان فصل که خواست پرسپولیس را ترک کند مقدماتی فراهم شود که پول قابل توجهی به باشگاه برسد.

چهارم: آقای گل لیگ برتر طبق قول و قرار شفاهی و اخلاقی ابتدای فصل گذشته خود، حالا عزم خود را جزم کرده هر طور که شده راهی یونان شود. او پیش از آخرین بازی پرسپولیس مقابل لخویا در دوحه به صورت رسمی به برانکو ایوانکوویچ هم اعلام کرده بود در پایان فصل قطعا از پرسپولیس جدا می‌شود تا به یک تیم اروپایی بپیوندد. مدیران باشگاه پرسپولیس هم به خوبی از این تصمیم با خبر بودند و با علم به این موضوع که طارمی رفتنی است پیش از پایان فصل با گادوین منشا سومین گلزن فصل قبل لیگ برتر توافق کردند و بلافاصله بعد از پایان لیگ از قرارداد خود با این مهاجم نیجریه‌ای رو نمایی کردند.

پنجم: خرید‌های پرسپولیس هم به خوبی نشان می‌دهد که برانکو و مدیران باشگاه به خوبی آماده جدایی طارمی هستند. جدا از گادوین منشا که به قرارداد او اشاره شد، سیامک نعمتی جوان و آینده‌دار بازیکنی بود که جذب باشگاه پرسپولیس شد. او توانایی بازی در پست‌های مختلف را دارد، اما برانکو برای اینکه از او در پست هافبک چپ استفاده کند حساب ویژه‌ای باز کرده است. در واقع نعمتی پرسپولیسی شد تا وحید امیری عملا به مهاجم ثابت تیم تبدیل شود. علی علیپور هم که تصمیم گرفته بود از پرسپولیس جدا شود، به یکباره از تصمیم خود منصرف و در تیم ماندگار شد. از طرفی مدیران باشگاه با هماهنگی کادرفنی این آمادگی را دارند که در صورت قطعی شدن جدایی طارمی بلافاصله یک مهاجم جدید همچون آلویس نانگ، امیر ارسلان مطهری یا گزینه‌های دیگر جذب جذب کنند.

ششم: باشگاه پرسپولیس برای جدایی مهدی طارمی شرط پرداخت یک میلیون یورو پول رضایت نامه کرده است. طارمی به دنبال راهی است هر طور که شده این مبلغ بسیار سنگین را پرداخت کند و به راحتی راهی اروپا شود. او خیلی راحت می‌توانست با قرارداد با باشگاه‌های چینی یا قطری این پول را به پرسپولیس پرداخت کند، اما پیشنهاد تیم‌های این دو کشور را رد کرده تا به اروپا برود. بر اساس اخباری که در اختیار خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان قرار گرفته شنیده می‌شود طارمی به مدیران باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بخشی از مبلغ تعیین شده برای صدور رضایت‌نامه را در این مقطع پرداخت کند و بخش دیگر را در قرارداد بعدی که با تیم‌های اروپایی منعقد می‌کند پرداخت کند.

درست است که پرسپولیس هنوز جواب مثبتی به این پیشنهاد طارمی نداده است، اما آنها با تعیین این یک میلیون یورو به دنبال تامین پول پرونده شکایت مانوئل ژوزه هستند. باید دید نتیجه مذاکرات آنها با طارمی در روزهای آینده برای صدور رضایت‌نامه به کجا خواهد رسید.

هفتم: مهدی طارمی در نظر دارد هر طور که شده امسال را در پانیونیوس سپری کند. جایی که با حضور احسان حاج صفی و مسعود شجاعی کارش برای زندگی و فوتبال بازی کردن در آنجا راحت‌تر است. چرا که با کمک این دو بازیکن ملی‌پوش مشکل زبان طارمی در این یک سال هم حل خواهد شد و پس از تجربه کسب شده در فصل پیش رو و تقویت زبان، بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و تلاش برای درخشش در ترکیب تیم ملی برای دیده شدن، به یک باشگاه بزرگ‌تر اروپایی ملحق می‌شود.

هشتم: پرسپولیسی‌ها از همین حالا خودشان را آماده جدایی رسمی طارمی کرده‌اند چون می‌دانند این بازیکن تصمیم‌اش برای جدایی جدی است. البته اگر هم این اتفاق رخ نداد آنها ضرر نمی‌کنند و یک سال دیگر از این بازیکن در خط حمله خود استفاده خواهند کرد. نکته قابل تامل اینجاست که در شرایط کنونی جدایی طارمی در حال حاضر برای پرسپولیسی از نظر اقتصادی نسبت به سال بعد به صرفه‌تر است. چرا که اگر این بازیکن به هر دلیلی امسال در پرسپولیس ماندگار شود، در پایان فصل بعد بدون پرداخت یک ریال از قرارداد خود با تیم‌های خارجی به پرسپولیس می‌تواند از این تیم به خاطر بازیکن آزاد بودن جدا شود. پس با توجه به بدهی سنگین باشگاه به مانوئل ژوزه، احتمال جدایی طارمی در همین هفته پیش رو زیاد‌تر می‌شود.

نهم: شایعاتی شنیده می‌شود که طارمی در مذاکره با پانیونیوس با یک تیر دو نشان زده است. یکی از این اهداف حضور نداشتن در تمرینات بسیار سخت بدنسازی کادرفنی است. طارمی فصل قبل هم با داستان ریزه اسپور از تمرینات بدنسازی ابتدای فصل قسر در رفت و در حال حاضر هم تنها غایب تمرینات پرسپولیس است. این روز‌ها همه منتظر اتخاذ تصمیم نهایی از سوی آقای گل لیگ برتر و یکی از بهترین بازیکنان حال و حاضر فوتبال ایران هستند. این احتمال وجود دارد طارمی در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات خود یک فصل دیگر در پرسپولیس بماند و با این تیم به سمت حضور در فینال لیگ قهرمانان و حضور در بین سه بازیکن برتر آسیا حرکت کند. همه چیز در روزهای آینده مشخص خواهد شد ولی تا به امروز تصمیم طارمی آنطور که نزدیکانش می‌گویند برای اعلام خبر جدایی در هفته پیش رو صد‌در‌صد قطعی است.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : پیشنهاد جالب طارمی برای دریافت رضایت‌نامه
دیدگاه شما در مورد : پیشنهاد جالب طارمی برای دریافت رضایت‌نامه

پیشنهاد جالب طارمی برای دریافت رضایت‌نامه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ