• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27542 - تاریخ انتشار : شنبه 24 تیر 1396 - ساعت: 18:37

چاپ
سطح پوشش بیمه‌ای سازمان به نسبت جمعیت 12 درصد افزایش داشته است

رئیس تامین اجتماعی میاندورود:

سطح پوشش بیمه‌ای سازمان به نسبت جمعیت 12 درصد افزایش داشته است


رئیس تامین اجتماعی میاندورود گفت: سطح پوشش بیمه‌ای سازمان به نسبت جمعیت شهرستان حدود 12 درصد افزایش داشته است.

به گزارش میانخبر، تامین اجتماعی به‌عنوان نهادی عمومی و مستقل از دولت است که وظیفه صیانت و حمایت از نیروهای کار را برعهده دارد. این سازمان به عنوان یک نهاد بیمه گر اجتماعی وظیفه دارد نیروهای مولد جامعه را در برابر خطرات و یا تحولات احتمالی کار از قبیل بیماری، حوادث کار، اخراج، بازنشستگی، بیکاری و... مورد حمایت قرار دهد، سلامت کارگران را با ارائه خدمات درمانی و برعهده گرفتن هزینه‌های درمانی آن‌ها تضمین کند و در ایام از کار افتاده گی یا بازنشستگی، زندگی آن‌ها و فرزندانشان را تامین کند تا در نهایت، چراغ کار و سازندگی کشور روشن بماند.

سازمان تامین اجتماعی با گستره وسیع اثرگذاری‌اش، به‌عنوان بازوی توانمند دولت در تعمیم و گسترش پوشش بیمه‌ای و حمایتی، با اتخاذ رویکردی منطقی در تلاش است تا اقدامات سازمان با ارائه خدمت مطلوب به مردم در بهترین سطح انجام پذیرد.

در چند سال اخیر سازمان تأمین اجتماعی تلاش کرده تا دسترسی آسان‌تر مخاطبان به خدمات سازمان را با حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی فراهم کند.

در همین راستا، سازمان با گسترش خدمات اینترنتی برای انجام امورات بیمه ای از جمله ارسال اینترنتی لیست حق بیمه، ابلاغ الکترونیک آراء مطالباتی، دریافت فیش های پرداخت حق بیمه از طریق سایت سازمان، دریافت حکم و فیش حقوقی مستمری بگیران، مشاهده سوابق بیمه ای از طریق سایت سازمان، پرداخت متمرکز مستمری و ... در بستر اینترنت و اینترانت، سهم بسزایی در اجرای دولت الکترونیک و کاهش مراجعات مردم و صرفه جویی در زمان و همچنین افزایش رضایتمندی مخاطبان انجام داشته است.

حسن مهدوی رئیس سازمان تامین اجتماعی میاندورود در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به استقرار این سازمان از سال 79 در این شهرستان، اظهار کرد: این سازمان حدود 60 درصد جمعیت شهرستان، اعم از بیمه شدگان، مستمری بگیران و افراد تبعی شان را تحت پوشش بیمه‌ای خود دارد.

وی با بیان اینکه در چهار سال دولت یازدهم، سطح پوشش بیمه‌ای سازمان به نسبت جمعیت شهرستان حدود 12 درصد افزایش داشته است، افزود: به‌علت آنکه عمده فعالیت مردم شهرستان میاندورود، کشاورزی و باغداری است، عمده کارگاه‌های تحت پوشش از این صنف هستند که دولت برای حمایت از تولید در ازای هر بیمه شده کارگاه‌های تولیدی و باغی و کشاورزی مبلغ متنابهی به سازمان پرداخت می‌کند.

مهدوی خاطرنشان کرد: در دوره جدید انجام بیمه باغی و کشاورزی با تفاهم سازمان تامین اجتماعی و وزارت کشاورزی با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بخش بیمه کارگران حرفه‌های ساختمانی نیز، با رفع موانع و همکاری و معرفی سازمان فنی و حرفه‌ای، انجام بیمه کارگران ساختمانی در دولت یازدهم از سر گرفته شد، تصریح کرد: در حال حاضر با همکاری مجمع صنفی کارگران ساختمانی با سازمان تامین اجتماعی میاندورود بیمه این کارگران در حال انجام است.

رئیس تامین اجتماعی میاندورود در ادامه گفت: گام موثر دیگر دولت یازدهم در حمایت از تولید کنندگان، موافقت با بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب بوده است که اجرای این مصوبه دولت در سازمان تامین اجتماعی شعبه میاندورود با تشکیل پرونده برای نزدیک به 300 کارگاه بدهکار انجام شده است.

این مسئول تاکید کرد: در حال حاضر میزان مطالبات سازمان تامین اجتماعی میاندورود رقمی قابل ملاحظه است که انتظار داریم کارفرمایان نسبت به پرداخت آن با توجه به اینکه منابع سازمان برای ارائه خدمات، از محل حق بیمه‌ها تامین می‌شود، اقدام جدی نمایند تا خللی در انجام تعهدات سازمان صورت نگیرد.

مهدوی در پایان از حمایت‌های مجموعه سیاسی و اداری شهرستان و نیز همکاری کانون بازنشستگان شهرستان و بانک رفاه کارگران، رسانه‌ها، کارآفرینان و کارفرمایان در اجرای ماموریت‌های سازمان تقدیر و تشکر کرد.مطالب مرتبط با : سطح پوشش بیمه‌ای سازمان به نسبت جمعیت 12 درصد افزایش داشته است
دیدگاه شما در مورد : سطح پوشش بیمه‌ای سازمان به نسبت جمعیت 12 درصد افزایش داشته است

سطح پوشش بیمه‌ای سازمان به نسبت جمعیت 12 درصد افزایش داشته است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ