• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اسلاید شو

کد خبر : 27545 - تاریخ انتشار : یکشنبه 25 تیر 1396 - ساعت: 09:13

چاپ
برجام افساری در دست سران استکبار/ قراردادی که قرار بود مشکل آب خوردن را هم حل کند!

گزارش بلاغ به بهانه سالروز تصویب برجام

برجام افساری در دست سران استکبار/ قراردادی که قرار بود مشکل آب خوردن را هم حل کند!


شاید که نه "قطعا" دلیل اصلی ناکامی تقریبا "مطلق" دولت روحانی توجه ویژه به برجامی بوده است که قرار بود روزی تمام مشکلات کشور حتی آب خوردن را حل کند.

به گزارش میانخبر، امروز برجام مانند افساری در دست سران استکبار شده است که نظام جمهوری اسلامی را به هر کجا می‌خواهند می‌برند و هرگاه بخواهند نقض می‌کنند و هر جا بخواهند و به نفعشان باشد اجرا می‌کنند، مذاکره آمریکا درباره برجام همانند اسب تروا در غرب است.

غرب فهمید که در داخل کشور حفره‌هایی ایجاد شد اقدام به طراحی دکترین قدرت هوشمند کرد و مهم‌ترین هدف آن برداشتن اسلام است.

فضای باز پس از امضای برجام با هدف فراموشی گذشته ملت برنامه‌ریزی شده است و کاری می‌کنند که ما دست از اسلام نیز بکشیم و در این شرایط است که باید هوشیار باشیم.

تنها 10 درصد این مذاکرات هسته‌ای و 90 درصد دیگر آن همان دکترین جدیدی است که به خاک ایران نفوذ کرده‌اند.

رحمان میرزازاده کارشناس ارشد علوم سیاسی در گفت‌و‌گو با بلاغ، اظهار کرد: در حالی که مسئولان اجرایی کشور در رفع مشکل اقتصادی مردم مانده‌اند با به وجود آوردن برخی تنش‌های داخلی به دنبال بازگشت جایگاه از دست رفته خود در نزد برخی از افراد هستند.

وی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی کشور بر خلاف وعده‌های 100 روزه به بیش از هزار روز رسیده است و تنها توجیه دولت در این زمینه کنترل تورم و عبور از رکود بوده است، در حالی که هیچ‌کدام از اینها واقعیت ندارد و مسئولان به دنبال فریب مردم هستند.

کارشناس ارشد علوم سیاسی با بیان اینکه هنوز زمان چرخیدن کلید رئیس‌جمهور برای حل مشکلات اقتصادی مشخص نشده است، گفت: در حالی که مسئولان در حال از دست دادن جایگاه اجتماعی خود هستند، با به پیش کشیدن مسائل حکومتی سعی در ایجاد تنش داخلی و دخالت دارند تا به نوعی جایگاه نداشته خود را از دست ندهند.

میرزازاده با اشاره به اینکه برجام نیز نتوانست گره‌ای از مشکلات مردم کشور را برطرف کند، یادآور شد: مهم‌ترین چیزی که امروز مردم از دولت انتظار دارند شکستن حصر اقتصادی است، متاسفانه برخی مسئولان کشور به دنبال پوشش ضعف خود در راستای جمع‌آوری حمایت‌های اندک مردم موافق با این رفع حصر برخی فتنه‌گران هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم بصیر و فهیم کشور همواره حامی ولایت فقیه هستند و می‌مانند، گفت: رهبری فتنه‌گران را باغی بر انقلاب نامید و مسئولان کشور در حالی که خود را تابع ایشان می‌دانند وعده پوشالی رفع حصر این افراد را می‌دهند.

این کارشناس ارشد سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است به جای وعده‌های دروغ و عمل‌نشدنی به مردم و تفکر ایجاد فضایی برای نفوذ دشمن، زیر نظر رهبری و دستورات ایشان موانع اقتصادی جامعه را برطرف کنیم.

سهیلا ذاکری کارشناس ارشد علوم سیاسی نیز در گفت‌و‌گو با بلاغ، اظهار کرد: کاهش بیکاری، رونق اقتصاد، توجه ویژه به مهم‌ترین دستور رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی، حضور و نقش پررنگ در کاهش مسائل و مشکلات اجتماعی از وعده‌هایی بود که روحانی برای به ثمر نشستن برجام داده بود.

وی با اشاره به اینکه تقریبا عملکرد دولت در این زمینه‌ها به صفر میل می‌کند گفت: شاید که نه "قطعا" دلیل اصلی ناکامی تقریبا "مطلق" دولت روحانی توجه ویژه به برجامی بوده است که قرار بود روزی تمام مشکلات کشور حتی آب خوردن را حل کند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دولت در زمان انتخابات بسیاری از خطوط قرمز را گذراند، افزود: برخی افراد می‌گویند آنقدر ننویسید که برجام خسارت بار بوده و یا اینکه اعتماد به آمریکا اشتباه، در حالی که اگر ما هم بخواهیم به ظاهر آن را انکار کنیم دشمن بیخیال نمی‌شود و بر خلاف دل سپردگان داخلی به کدخدا، آنها دشمنی خود را لحظه به لحظه بروز می‌دهند و برخی از داخلی‌ها همچنان نمی‌فهمند.

ذاکری خاطرنشان کرد: وعده‌های اقتصادی محقق نشده، افزایش بیکاری، بیشتر شدن فاصله و شکاف طبقاتی و مهم‌تر از همه ناکارآمدی آنچه که خسارت محض نامیده می‌شود یعنی "برجام" از دستاوردهای دولت شده است.

به گزارش بلاغ، آنهایی که به دنبال برقراری رابطه با آمریکا هستند و می‌خواهند به آنها نزدیک شوند باید بدانند که بر اساس عقل و منطق نیست، در موضوع برجام به خوبی مشخص شد که طرف مقابل به ویژه آمریکا اهل منطق و تعهد نیست و هر روز مشکلات فراوانی را به وجود آورد.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : برجام افساری در دست سران استکبار/ قراردادی که قرار بود مشکل آب خوردن را هم حل کند!
دیدگاه شما در مورد : برجام افساری در دست سران استکبار/ قراردادی که قرار بود مشکل آب خوردن را هم حل کند!

برجام افساری در دست سران استکبار/ قراردادی که قرار بود مشکل آب خوردن را هم حل کند! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ