• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27571 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 مرداد 1396 - ساعت: 18:20

چاپ

ورود بیش از ۸ هزار زائر ایرانی به مدینه در ۲۳ هتل


اکبر رضایی گفت: بحمدالله همه زائران کشورمان در سلامت کامل هستند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده؛‌ زائران بتدریج وارد مدینه منوره می‌شوند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

به گزارش میانخبر، رییس ستاد مدینه منوره از ورود بیش از 8 هزار زایر ایرانی تا ظهر چهارشنبه به مدینه منوره خبر داد و گفت: عملیات حج و اعزام زایران ایرانی کشورمان به مدینه منوره بی وقفه و روان در حال انجام است .

اکبر رضایی گفت: بحمدالله همه زائران کشورمان در سلامت کامل هستند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده؛‌ زائران بتدریج وارد مدینه منوره می‌شوند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

وی همچنین از برگزاری چندین جلسه هماهنگی بین مسئولان ستاد مدینه با مسئولان سعودی در بخش‌های مختلف فرودگاهی؛ گمرک و .... برای تبادل نظر و هماهنگی‌های لازم خبر داد و گفت: با وجود نبود روابط دیپلماتیک بین 2 کشور؛ شاهد همکاری خوبی از سوی طرف وزارت حج عربستان برای فراهم کردن زمینه سفر زایران کشورمان به سرزمین وحی هستیم.

رضایی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص اسکان زائران کشورمان در مدینه منوره گفت:‌ بر اساس هماهنگی‌های انجام شده؛ زائران در 23 هتل مدینه منوره اسکان داده شده‌اند.

نخستین گروه از زائران ایرانی شنبه آینده عازم مکه مکرمه خواهند شد

رییس ستاد مدینه همچنین از اعزام نخستین گروه از زایران کشورمان به مکه مکرمه در شنبه آینده خبر داد و گفت:‌ بر اساس هماهنگی‌ها و برنامه‌های از پیش طراحی شده؛ همه عوامل اجرایی و کارگزاران حج مستقر شده‌اند و آماده خدمات رسانی به ضیوف الرحمن هستند.

وی گفت:‌ هماهنگی‌های لازم نیز برای انتقال زایران و وسایل آنها به مکه مکرمه انجام شده است.

وی همچنین از انجام اقدامات لازم برای «زیارت دوره» (‌زیارت از اماکن مقدسه در مدینه منوره)‌ خبر داد و گفت: زائران کشورمان در سومین روز اقامت در مدینه به زیارت دوره خواهند رفت و تدابیر لازم برای نقل و انتقال درون شهری زایران اتخاذ شده است.

پخت روزانه بیش از 16 هزار پرس غذا در 2 آشپزخانه مدینه

رضایی درخصوص پخت و توزیع غذا بین زائران کشورمان در مدینه منوره گفت:‌ آشپزخانه‌های "«زین» و «دخیل» به ترتیب از چهارم و ششم مرداد ماه کار پخت غذا برای زائران کشورمان آغاز کرده‌اند و در حال حاضر با توجه به شمار زائران کشورمان که در مدینه منوره مستقر هستند؛ روزانه بالغ بر 16 هزار وعده غذایی برای ناهار و شام حجاج در این آشپزخانه‌ها طبخ می‌گردد.

وی گفت: پیش بینی‌های لازم برای توزیع غذای بین راهی بین زایرانی که از مدینه به مکه مکرمه منتقل خواهند شد؛ نیز انجام شده است.

رضایی همچنین با تاکید بر ضرورت رعایت قوانین و مقررات عربستان از سوی زایران کشورمان ؛‌ابراز امیدواری کرد با همکاری و رعایت قوانین از سوی زایران ؛‌ شاهد برگزاری حجی مطلوب باشیم.

رییس ستاد مدینه منوره در پایان به برگزاری جلسات مستمر بین مسئولان بخش‌های مختلف ستاد مدینه برای انجام تبادل نظر و هماهنگی‌های لازم اشاره کرد و گفت: در این نشست‌های کاری؛ مسئولان بخش‌های مختلف از جمله اسکان؛ تغذیه؛‌ حمل و نقل و ... ضمن بیان آخرین گزارش اقدامات انجام شده؛‌ هماهنگی‌های لازم را برای ارایه خدمات بهتر به زائران انجام خواهند داد.

امسال 86 هزار و 500 زایر ایرانی برای انجام مناسک حج به عربستان سفر می‌کنند.


منبع : فردانیوز

مطالب مرتبط با : ورود بیش از ۸ هزار زائر ایرانی به مدینه در ۲۳ هتل
دیدگاه شما در مورد : ورود بیش از ۸ هزار زائر ایرانی به مدینه در ۲۳ هتل

ورود بیش از ۸ هزار زائر ایرانی به مدینه در ۲۳ هتل تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ