• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27598 - تاریخ انتشار : شنبه 14 مرداد 1396 - ساعت: 11:17

چاپ

بی‎تفاوتی دولت به افزایش قیمت کالاهای اساسی


این روزها مدیریت بازار کالاهای اساسی مردم بدجوری از دست دولتمردان تدبیر و امید در رفته و اغلب مردم بابت گرانی قلام مصرفی سفره‌هایشان از دست دولتمردان گله‌مندند. برنج، مرغ، پیاز ،گوشت، تخم مرغ و بسیاری از کالاهایی که اغلب مردم با آنها سر و کار دارند در ماههای اخیر با افزایش قیمت بی‌سابقه‌ای رو به رو بوده و هیچ کدام از دولتمردان هم در این زمینه پاسخگو نیستند.

به گزارش میانخبر،  این روزها مدیریت بازار کالاهای اساسی مردم بدجوری از دست دولتمردان تدبیر و امید در رفته و اغلب مردم بابت گرانی اقلام مصرفی سفره‌هایشان از دست دولتمردان گله‌مندند. برنج، مرغ، پیاز ،گوشت، تخم مرغ و بسیاری از کالاهایی که اغلب مردم با آنها سر و کار دارند در ماههای اخیر با افزایش قیمت بی‌سابقه‌ای رو به رو بوده و هیچ کدام از دولتمردان هم در این زمینه پاسخگو نیستند. یکی از کالاهایی که گرانی آن در دو ماه گذشته بدجوری مردم را اذیت کرده، گوشت قرمز است.
 
قیمت این ماده پروتئینی از حدود 70 روز پیش به شدت در مسیر افزایش قرار گرفته و آخرین گزارشهای میدانی خبرنگار «نسیم آنلاین» حاکی از رسیدن قیمت 55 هزار تومانی گوشت گوسفندی دارد.
 
در مورد گرانی گوشت دلایل متعددی در رسانه‌ها بیان می‌شود. برخی‌ها صحبت از قاچاق دام به کشورهای همسایه می‌کنند. برخی دیگر تصمیم وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات گوشت قرمز در برخی از نواحی غربی را در این زمینه تاثیر گذار می‌دانند. عده‌ای دیگر هم گرمای هوا را دلیل اصلی گرانی گوشت می‌دانند. اما به نظر می‌رسد رها شدن بازار از سوی دولت مهم‌ترین دلیل گرانی گوشت در دو ماه گذشته باشد. از دو ماه قبل به خصوص در هفته‌های منتهی به انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری مسئولان دولت از جمله مسئولان ستاد تنظیم بازار با رها کردن مدیریت بازار تمام تمرکز خود را روی پیروزی حسن روحانی در انتخابات معطوف کردند.
 
محمد شریعتمداری رئیس ستاد تنظیم بازار دولت یازدهم که برای ریاست در ستاد انتخاباتی حسن روحانی از معاونت اجرایی رئیس جمهور استعفا داد تا عملا تشکیل جلسات ستاد تنظیم بازار را به حالت تعلیق در بیاورد.
 
محسن بهرامی ارض اقدس تاجر کهنه کار اتاق بازرگانی هم که مسئولیت دبیری ستاد تنظیم بازار را بر عهده دارد یا با سفر به کشورهای خارجی از جمله مصر و حضور بر مزار شاه مخلوق به دنبال حاشیه سازی بوده و یا در رسانه ها مدام از مدیریت وزارت جهاد کشاورزی بر بازار انتقاد می کند. ارض اقدس که از طرفداران پروپاقرص تشکیل وزارت بازرگانی هم است، در ماههای اخیر به جای رسیدگی به وضعیت گرانی گوشت مدام در رسانه‌ها از محمود حجتی و مدیرانش در وزارت جهاد کشاورزی انتقاد کرد و آنها را عامل گرانی‌ها دانست. او در اظهار نظری عجیب گرانی مرغ تا مرز 8500 تومان را هم مسئله ای طبیعی، تا مشخص شود او اصلا این گرانی ها را مشکلی به حساب نمی‌آورد که بخواهد در ستاد تنظیم بازاربه آنها رسیدگی کند! مسئولان وزارت جهاد کشاورزی هم در این مدت با شانه خالی کردن از مسئولیت تنظیم بازار تنها با اعلام آمار ارقامی از تزریق گوشت یخی به وسیله شرکت پشتیبانی امور دام وعده ارزانی به مردم می‌دهند اما این وعده‌ها هیچ کدام عملیاتی نشده تا رفته رفته گوشت از سفره های مردم رخت بر ببندد. در مجموع گرانی‌ کالاهای اساسی شرایطی را به وجود آورده که اکثر مردم خواستار پایان یافتن وضعیت معلق بین دو دولت یازدهم و دوازدهم باشند، تا شاید دولتمردان دوازدهم فکری برای مدیریت قیمتهای سر به فلک کشیده کالاهای اساسی بکنند. 


منبع : فردانیوز

مطالب مرتبط با : بی‎تفاوتی دولت به افزایش قیمت کالاهای اساسی
دیدگاه شما در مورد : بی‎تفاوتی دولت به افزایش قیمت کالاهای اساسی

بی‎تفاوتی دولت به افزایش قیمت کالاهای اساسی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ