• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27713 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آبان 1396 - ساعت: 12:28

چاپ

ضرورت رعایت صلاحیت حرفه‌ای برای استخدام حق‌التدریسی‌ها در آموزش و پرورش


دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: صلاحیت حرفه‌ای حق‌التدریسی‌ها باید در مسئله استخدام آنها مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش میانخبر، در خصوص نحوه به کارگیری معلمان حق‌التدریس در مدارس و استخدام آنها اظهار کرد: این نوع از معلمان با توجه به تجربه کاری که دارند، حتما در امتحانات ورودی به آموزش و پرورش معرفی می شوند اما مسئله ای که در استخدام نیروهای حق‌التدریس داریم، بحث صلاحیت حرفه‌ای این افراد است که باید به آن توجه کنیم.

وی ادامه داد: در بحث صلاحیت‌های حرفه‌ای افراد باید در حوزه کاری مرتبط استخدام شوند، به عنوان مثال مربی پیش دبستانی برای مقطع دبیرستان و حتی برعکس نداشته باشیم؛ چرا که هر فرد در مقطع تحصیلی تخصصی خود امکان فعالیت دارد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: دولت به هر تعدادی که توان استخدام دارد باید اعلام نیاز کرده و براساس اطلاعیه‌ای افراد واجد شرایط را انتخاب کند که از این میان بهترین‌ها برای حرفه معلمی باید پذیرفته شوند.

نویدادهم عنوان کرد: همواره در مسئله انتخاب معلمان صلاحیت حرفه‌ای و در واقع نوع عملکردشان را باید مورد تأکید قرار دهیم و در این موضوع فقط مسائل اخلاقی مدنظر نیست و نوع کارایی افراد در هر مقطع تحصیلی اولویت انتخاب است تا از بهترین‌ها در حوزه آموزش بهره‌‌مند شویم.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : ضرورت رعایت صلاحیت حرفه‌ای برای استخدام حق‌التدریسی‌ها در آموزش و پرورش
دیدگاه شما در مورد : ضرورت رعایت صلاحیت حرفه‌ای برای استخدام حق‌التدریسی‌ها در آموزش و پرورش

ضرورت رعایت صلاحیت حرفه‌ای برای استخدام حق‌التدریسی‌ها در آموزش و پرورش تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ