• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27716 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آبان 1396 - ساعت: 14:52

چاپ

با روند موجود، سال آینده واردکننده گندم می‌شویم


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: پیش‌بینی من این است که با روند موجود، سال آینده تبدیل به یک واردکننده گندم می‌شویم.

به گزارش میانخبر، علی محمد شاعری سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی؛ در باره اقدام وزارت جهاد و کشاورزی در خصوص دادن حواله خرید کود و بذر به گندم‌کاران در ازای مطالبات، اظهار کرد: دولت شعار حمایت از خودکفایی سر می‌دهد اما توانایی اجرای این برنامه را ندارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت موجود در پرداخت مطالبات گندم به معنای ناتوانی وزارت جهاد کشاورزی در دفاع از خودکفایی کشور است، گفت: گندم مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین محصول جهانی است و هیچ مسئله‌ای مهم‌تر از نان شب نباید در اقتصاد کشور وجود داشته باشد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گندم ،نان و امنیت غذایی مردم را تامین می‌کند و سمبل خود اتکایی کشاورزی ایران است، ادامه داد: درحالیکه سال گذشته جشن خودکفایی گندم را با حضور رئیس جمهور برگزارکردیم اما امسال میزان تولید گندم 23درصد کاهش پیدا کرده است.

دست دلالان و مافیا در پشت پرده واردات محصولات کشاورزی

وی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی من این است که با روند موجود، سال آینده تبدیل به یک واردکننده گندم می‌شویم، عنوان کرد: در پشت این تصمیات یک‌سری دلالان و مافیا وجود دارد که مخالف خود اتکایی در محصولات کشاورزی هستند و می‌خواهند با وارد کردن گندم و سایر محصولات کشاورزی به سودهای کلان دست پیدا کنند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی گفت:هم اکنون بیش از 3هزار میلیارد تومان از پول گندم خریداری شده در  5 ماه قبل ،باقی مانده و اینگونه تصمیمات توهین به کشاورزان ایرانی محسوب می شود.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : با روند موجود، سال آینده واردکننده گندم می‌شویم
دیدگاه شما در مورد : با روند موجود، سال آینده واردکننده گندم می‌شویم

با روند موجود، سال آینده واردکننده گندم می‌شویم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ