• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27763 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آبان 1396 - ساعت: 12:46

چاپ

انعقاد 20 میلیارد دلار قرارداد نفتی در سال آینده


معاون وزیر نفت از پیش‌بینی تهران برای امضای قرارداد‌هایی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داد.

به گزارش میانخبر، امیرحسین زمانی‌نیا معاون وزیرنفت اظهار کرد:با وجود موضع اخیر ترامپ ،تغییرات ملموسی در ملاحظه های شرکت‌های نفتی برای سرمایه‌گذاری در ایران و سرعت دادن به مذاکراتشان  ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه ایران در حال مذاکره با شرکت‌های نفتی برای انعقاد ۲۸ قرارداد است،افزود:با شرکت مرسک اویل و روس‌نفت برای توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی و با شرکت‌های روسی نظیر لوک اویل، گاز پروم و زاروبژنت برای توسعه میدان های نفتی پایدار غرب، آب‌تیمور و منصوری در حال مذاکره هستیم..

 معاون وزیر نفت ادامه داد: ایران با تمامی شرکت بین‌المللی نفت به جز آمریکایی‌ها در حال مذاکره است.

زمانی‌نیا با بیان اینکه ایران با وجود منابع عظیم نفت و گاز، حجم کمتری از تولید نفت و گاز را به خود اختصاص داده است، افزود: ما به تکنولوژی‌های پیشرفته نیاز داریم و شرکت‌های ایرانی بدون کمک شرکت‌های خارجی نمی‌توانند توسعه میدان های نفتی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه به طور تقریبی سهم خود را از بازار‌های جهانی نفت بدست آورده‌ایم، گفت: در حالیکه ایران به دنبال افزایش ظرفیت تولید است، اما از طرح کاهش تولید نفت اوپک هم پیروی می‌کند.

به گزارش فایننشال تایمز، ایران انتظار دارد تا سال آینده قرارداد‌های انرژی خود را به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار با شرکت‌های مختلف منعقد کند و این تصمیم در شرایطی اتخاذ شده که آمریکا  تهدید خود را مبنی بر اعمال تحریم‌های جدید آغاز کرده است.

براساس این گزارش، قرار است ایران، مذاکراتی با شرکت‌های بین‌المللی نظیر رویال داچ‌شل، آنگلو داچ‌گروپ و کرملین کنترلد روس‌نفت انجام دهد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : انعقاد 20 میلیارد دلار قرارداد نفتی در سال آینده
دیدگاه شما در مورد : انعقاد 20 میلیارد دلار قرارداد نفتی در سال آینده

انعقاد 20 میلیارد دلار قرارداد نفتی در سال آینده تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ