• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27785 - تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آبان 1396 - ساعت: 23:42

چاپ
60درصد از کانون‌های فرهنگی مساجد مازندران در روستاها فعال است

معاون قرآن و عترت اداره‌کل ارشاد مازندران:

60درصد از کانون‌های فرهنگی مساجد مازندران در روستاها فعال است


معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه هزار و 111 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان فعال است، گفت: 60 درصد این کانون‌ها در مساجد روستایی و محروم است.
<br>
<br>

به گزارش میانخبر، محمد فوقی امروز در نشست با مدیران کانون فرهنگی و هنری مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج میاندورود در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه در بحث پدافند غیرعامل رسالت مساجد استحکام‌سازی بنای مساجد است، اظهار کرد: با وجود چهار هزار و 600 مسجد در استان، دولت باید به این امر توجه ویژه داشته باشد.

وی بیان کرد: باید با فراهم کردن زمینه‌ها و بستر مقاوم‌سازی بتوانیم در زمان بروز حوادث، این مکان مقدس را به پناهگاه امن برای مردم تبدیل کنیم.

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تأکید بر اینکه مسجد فقط محل عبادت نیست بلکه محور فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است، خاطرنشان کرد: نقش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد احیای کارکردهای مساجد همانند صدر اسلام بوده که در کنار شبستان مسجد بسیاری از امکانات جانبی باید مقاوم‌سازی شود.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز حملات دشمن در حوزه سخت افزاری با سلاح‌های نظامی و مخرب برای اماکن عمومی، ساختمان‌ها، نهادها، ادارات و در حوزه نرم افزاری با فکر و اعتقادات مردم سرو کار دارد، ادامه داد: دشمن در حوزه نرم افزاری به‌دنبال تخریب سبک زندگی دینی، اعتقادات و باورهای مردم است.

وی با بیان اینکه هزار و 111 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان فعال است، اضافه کرد: 60 درصد این کانون‌ها در مساجد روستایی و محروم است.

فوقی با اعلام اینکه استعمارگران در سده‌های اخیر تلاش کردند تا کارکرد مسجد را کاهش دهند، گفت: مسجد به‌عنوان مرکز نشر تفکر توحیدی لازم و ضروری است و بسیاری از فعالیت‌ها دراین مکان باید صورت گیرد.دیدگاه شما در مورد : 60درصد از کانون‌های فرهنگی مساجد مازندران در روستاها فعال است

60درصد از کانون‌های فرهنگی مساجد مازندران در روستاها فعال است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ