• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27787 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آبان 1396 - ساعت: 22:41

چاپ
عدم استقبال برنامه‌های تبلیغاتی تا کم‌توجهی به فعالیت‌های فرهنگی در میاندورود

در بررسی مشکلات مراکز تحت پوشش ارشاد میاندورود مطرح شد

عدم استقبال برنامه‌های تبلیغاتی تا کم‌توجهی به فعالیت‌های فرهنگی در میاندورود


در نشست تخصصی بررسی مشکلات و مسائل مراکز تحت پوشش اداره فرهنگ و ارشاد میاندورود، مدیران مراکز از عدم استقبال مردم، شرکت‌ها و کارخانجات موجود از برنامه‌های تبلیغاتی و ارائه راهکار مناسب و کار فرهنگی برای برون‌رفت از مشکلات کانون‌ها و کم‌توجهی به اجرای فعالیت‌های فرهنگی و... در این شهرستان گله‌مند بودند.

به گزارش میانخبر، نشست تخصصی به‌مناسبت هفته پدافند غیرعامل در خصوص مشکلات و مسائل مراکز تحت پوشش اداره فرهنگ و ارشاد میاندورود با مدیران کانون‌های آگهی و تبلیغات، چاپخانه‌ها، آموزشگاه‌های هنری و پایگاه‌های بسیج با حضور مدیریت حراست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد میاندورود و مسئول دفتر و مشاور عالی امام جمعه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

هر کدام از مدیران مراکز در خصوص مشکلات حوزه فعالیت خود از جمله گرفتن مجوز مراکز، صدور مجوز برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی، ارائه راهکار و تدبیر مناسب برای تسریع بخشیدن در پروسه اداری از ابتدا در اداره شهرستان تا اداره‌کل را خواستار شدند.

حضور بیشتر معاونین و روسای ستادی و کارشناسان فرهنگی، هنری و مذهبی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در شهرستان میاندورود جهت آموزش مدیران مراکز، اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی با حمایت مسئولان استانی و شهرستانی نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند و از ناهموار بودن زیربناها و ساختارهای شهرستان تا کم‌توجهی مسئولان فرهنگی استان به شهرستان که این امر باعث محروم شدن مردم این شهرستان از فعالیت‌های فرهنگی است، گله‌مند بودند.

چاپخانه‌داران نیز از وضعیت موجود فضای چاپی و سرمایه‌گذاری مسئولان و مردم در این بخش و همچنین کم‌توجهی و بی‌مهری مدیران مربوط علی‌الخصوص در فرایند صدور مجوز ابراز نارضایتی کردند.

کانون‌های تبلیغاتی هم از نبود تابلوهای تبلیغاتی به لحاظ نبودن فضای تبلیغاتی در شهر، عدم استقبال مردم، شرکت‌ها و کارخانجات موجود از برنامه‌های تبلیغاتی و ارائه راهکار مناسب و کار فرهنگی برای برون‌رفت از مشکلات کانون‌ها، تشکیل انجمن‌ موسیقی، نمایش و شعر از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان قول مساعد دادند که در ماه‌های آینده انجمن‌های فوق با کمک و همکاری بیشتر شکل گیرد تا گروه‌های خوبی از شهرستان در سطح استانی و کشوری معرفی شوند.

مدیریت حراست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اظهار کرد: دشمن بعد از اینکه به این نتیجه رسید که عملیات و هجوم نظامی و میدانی بر کشور ما تأثیری ندارد به هجوم فرهنگی و اعتقادی رجوع کرده است تا با استفاده از امکانات و ابزار موجود بتواند در فرهنگ جامعه رخنه کند.

حسین شعبانی بیان کرد: باید در مرحله نخست کلیه اقدامات دشمن را مورد بررسی قرار داد زیرا تمام نقشه‌های دشمن حساب شده و با حیله و نیرنگ خاصی طراحی شده است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندورود نیز با تأکید بر اینکه جبهه فرهنگی هم نیاز به فکر و ایده نوین دارد تا از هر گونه آسیب اجتماعی در امان باشیم، اظهار کرد: خسارت در این نبرد چه بسا بیشتر از نبرد میدانی و نظامی است.

مجتبی اکبری با اشاره به اینکه باید با هشدار به‌جا و مناسب به نیروهای خودی همیشه افراد را نسبت به شبیخون‌ها آگاه کنیم، افزود: از دیگر اقدامات لازم، تقویت و محکم سازی وضعیت موجود و ارتقا و گسترش بسط فرهنگی است.

وی گفت: باید در این جنگ فرهنگی با ساخت سلاح‌های فرهنگی که همان افکار و اندیشه‌های دینی نشأت گرفته از قرآن است در مقابل هجمه دشمنان بتوانیم در این جنگ نیز همانند جنگ تحمیلی پیروز و سرافراز بیرون آییم.دیدگاه شما در مورد : عدم استقبال برنامه‌های تبلیغاتی تا کم‌توجهی به فعالیت‌های فرهنگی در میاندورود

عدم استقبال برنامه‌های تبلیغاتی تا کم‌توجهی به فعالیت‌های فرهنگی در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ