• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27790 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آبان 1396 - ساعت: 23:17

چاپ
مدیر بی‌رحم با لگد، دندان‌های دانش‌آموز را شکست

باز هم تنبیه بدنی یک دانش آموز؛

مدیر بی‌رحم با لگد، دندان‌های دانش‌آموز را شکست


ماه گذشته بود که خبری در شبکه‌های اجتماعی درباره کتک‌زدن یکی از دانش‌آموزان توسط مدیر مدرسه در یکی از روستا‌های بندرعباس دست به دست می‌چرخید و موجی از اعتراضات را در میان کاربران فضای مجازی به راه انداخت.

به گزارش میانخبر، ماجرا از این قرار بود که در دبستان روستای شمیل بندرعباس بین دو دانش‌آموز دعوایی رخ می‌دهد و مدیر مدرسه به دلیل نامشخصی وارد دعوا می‌شود و در نهایت یکی از آن دو را به باد کتک می‌گیرد؛ مدیر با زدن لگد باعث شده که سه دندان این دانش آموز بیافتد و دو دندان دیگرش هم لق شود! پس از آن بی‌توجه به اتفاقی که افتاده، دانش‌آموز مصدوم را با همان وضعیت راهی کلاس کرده و تا پایان ساعت مدرسه او را نگه می‌دارد!

پس از آن خانواده این دانش آموز با مراجعه به شورای روستا، حراست آموزش و پرورش و ارگان‌های مربوط خواستار پیگیری موضوع می‌شوند، برای بررسی موضوع نماینده‌ای از حراست آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس به این دبستان اعزام می‌شود، اما هیچ‌کدام از دانش‌آموزان حاضر به گفتن حقیقت موضوع نمی‌شوند، تنها یک دانش‌آموز واقعیت را می‌گوید که مجددا با برخورد مدیر مدرسه روبه‌رو می‌شود.

تا اینکه روز گذشته فریدون همتی، استاندار هرمزگان دستور رسیدگی فوری به این موضوع را به مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان و مدیرکل بازرسی استانداری هرمزگان صادر کرد. استاندار هرمزگان در دستور ابلاغی خواستار بررسی دقیق و با جدیت این موضوع و گزارش نتایج بررسی‌ها شد.

امروز و بعد از گذشت یک ماه از ماجرای کتک زدن دانش آموز توسط مدیر مدرسه، آموزش و پرورش هرمزگان با انتشار مطلبی گفته: «آموزش و پرورش هرمزگان با توجه به اهمیت امر، حساسیت افکار عمومی و دستور استاندار محترم هرمزگان نسبت به بررسی همه جانبه موضوع، به محض مراجعه شاکی در تاریخ ششم آبان‌ماه سال‌جاری به حراست ناحیه یک و ارجاع پرونده به اداره حراست اداره کل، با دقت نظر و بررسی دقیق میدانی و جمع‌آوری اطلاعات لازم که در گفت‌و‌گویی فراگیر با دانش‌آموزان، معلمان، اهالی روستا و سایر منابع حاصل شد، در جمع‌بندی نهایی تحقیقات، با وجود نداشتن سونیت، قصور و تخلف مدیر آموزشگاه به دلیل تخطی از قوانین و مقررات ممنوعیت اکید تنبیه بدنی با هر توجیهی، احراز شد و به دستور مدیر کل آموزش و پرورش استان ابلاغ نامبرده لغو و پرونده وی جهت رسیدگی به هیئت تخلفات اداری ارسال گردید.»

در ادامه این مطلب آمده: «بدیهی است آموزش و پرورش هرمزگان با التزام عملی به قانون و رعایت مصالح و منافع جامعه هدف خود، بدون کمترین اغماضی، با هر نوع تخلف در هر رده‌ای برخورد قانونی را دارد و با هیچ توجیهی درصدد کتمان حقیقت و چشم پوشی از عدالت، برنخواهد آمد.»


منبع : فردا

دیدگاه شما در مورد : مدیر بی‌رحم با لگد، دندان‌های دانش‌آموز را شکست

مدیر بی‌رحم با لگد، دندان‌های دانش‌آموز را شکست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ