• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27792 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آبان 1396 - ساعت: 08:52

چاپ
توزیع 2 ميليون و 872 هزار ليتر سوخت سهميه‌ای حمایتی بین بهره‌برداران بخش کشاورزی میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

توزیع 2 ميليون و 872 هزار ليتر سوخت سهميه‌ای حمایتی بین بهره‌برداران بخش کشاورزی میاندورود


مدير جهاد كشاورزی میاندورود از توزيع 2 ميليون و 872 هزار ليتر سوخت سهميه‌ای حمايتی بين كشاورزان و بهره‌برداران بخش كشاورزی اين شهرستان خبر داد.
<br>

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاكنون 2 ميليون و 872 هزار ليتر سوخت سهميه‌ای حمايتی برای آب تخت زمين‌های شاليزاری، شخم و شيار و تسطيح زمين‌های كشاورزی توزيع شده است، اظهار کرد: توزيع سوخت در چند بخش از زيربخش‌های كشاورزی بر عهده مديريت جهاد كشاورزی میاندورود است،

وی بیان کرد: برای شخم و شيار، آب تخت و تسطيح زمين‌های شاليزاری 2 میلیون و 572 هزار ليتر، مرغداری‌های فاقد شبكه گازرسانی حدود 300 هزار ليتر سوخت نفتگاز و همچنین 500 لیتر نفت سفید نیز بین بهره برداران توزیع شده است.

مدير جهاد كشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: كارگروه بازرسی متشكل از كارشناسان اين مديريت، شركت نفت و نماينده فرمانداری بر نحوه ثبت نام، تائيد و صدور حواله سوخت و چگونگي رعايت تكريم ارباب رجوع نظارت دارند.

اين مسئول اضافه کرد: توليدكنندگان بخش كشاورزی در فصل زراعی نبايد پس از صدور حواله سوخت زمان طولانی را برای دريافت آن از شركت‌های توزيع صرف كنند.

موسوی به كشاورزان توصيه كرد برای دريافت سوخت نفتگاز به اين مديريت مراجعه كنند تا پس از بررسی و ارجاع به شركت پخش فرآورده‌های نفتی اقدامات لازم هرچه سريع‌تر انجام شود.

وی با اشاره به فعالیت گشت 131 و حضور مستمر در روستاهای این منطقه، اظهار کرد: هفت ماهه نخست امسال، گشت سامانه 131 به میزان 8 هزار هکتار گشت پایدار به‌منظور جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی این شهرستان داشته و فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی و انجام فعالیت‌های آموزشی، ترویجی در زمینه کلیه امور مرتبط با امور اراضی را که حدود 200 مورد بوده از اصول کاری این مدیریت دانسته تا روستاییان گرامی ناآگاهانه دچار ساخت و ساز غیر مجاز و در پی آن مشمول مراحل قضایی، تخریب، جریمه نقدی و... نشوند.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود در کنار کارهای آموزشی و پیش آگاهی، جدیت در کار را در دستورکار کارشناسان امور اراضی این مدیریت عنوان کرد و افزود: 26 مورد تغییر کاربری غیرمجاز به مساحت 3 هزار و 810 مترمربع به مراجع قضایی معرفی شده و با اعلام گشت سامانه 131، تخریب 10 فقره ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی به مساحت 3 هزار و 720 مترمربع در قالب تبصره 2 ماده 10 نیز اجرا شده است.

وی یادآور شد: 45 هکتار صدور سند برای زمین‌های فاقد سند رسمی بر حسب درخواست متقاضی با رعایت ضوابط صادر شده است و طرح‌های پذیرفته شده در کمیسیون تبصره یک و تبصره 4 ماده یک نیز 20 مورد صورت پذیرفته است.

موسوی با اعلام اینکه این شهرستان دارای 68 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 5 میلیون و 84 هزار قطعه و تولید 9 هزار و 578 تن گوشت سفید است، اضافه کرد: تعداد واحدهای مرغ مادر گوشتی شهرستان 12 فارم با ظرفیت 331 هزار و 500 قطعه و میزان تولید تخم مرغ شهرستان نیز 212 تن است.

وی تولید جوجه یک روزه شهرستان را 11 میلیون و 491 هزار و 478 قطعه عنوان کرد و گفت: براساس مطالعات انجام شده، غذاهایی مثل گوشت مرغ که سرشار از نیاسین هستند می‌توانند از بیماری‌های مغزی از قبیل آلزایمر جلوگیری کنند.مطالب مرتبط با : توزیع 2 ميليون و 872 هزار ليتر سوخت سهميه‌ای حمایتی بین بهره‌برداران بخش کشاورزی میاندورود
دیدگاه شما در مورد : توزیع 2 ميليون و 872 هزار ليتر سوخت سهميه‌ای حمایتی بین بهره‌برداران بخش کشاورزی میاندورود

توزیع 2 ميليون و 872 هزار ليتر سوخت سهميه‌ای حمایتی بین بهره‌برداران بخش کشاورزی میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ