• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27825 - تاریخ انتشار : شنبه 13 آبان 1396 - ساعت: 21:06

چاپ

تسهیل ورود زائران پاکستانی به خاک ایران


رئیس ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: ورود زائران پاکستانی به خاک ایران در پی رایزنی مسئولان کشوری و استانی با مسئولان پاکستان تسهیل شد.

به گزارش میانخبر، علی‌اصغر میرشکاری رئیس ستاد اربعین سیستان و بلوچستان در جریان بازدید از روند ورود زائران پاکستانی به خاک ایران  اظهار داشت: ورود زائران پاکستانی به خاک ایران در پی رایزنی مسئولان وزارت خارجه و دیگر مسئولان کشوری و استانی با مسئولان پاکستان از دقایقی پیش تسهیل شده است. 

رئیس ستاد اربعین استان سیستان و بلوچستان افزود: خوشبختانه در پی برنامه‌ریزی انجام شده و حضور فعال نیرو‌های مردمی و پرسنل دستگاه‌های مختلف استان در حال حاضر هیچ مشکلی در روند خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی اربعین حسینی وجود ندارد. 

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ زائر پاکستانی داخل خاک پاکستان منتظر صدور مجوز خروج هستند که با تشدید فعالیت‌ها و رایزنی میان ۲ کشور،  پیش بینی می‌شود همه آن‌ها تا پایان وقت امشب موفق به خروج از پاکستان شوند. 

میرشکاری افزود: همچنین هم‌اکنون حدود ۵۰۰۰ زائر در پایانه مرزی میرجاوه حضور دارند که این افراد به محض اینکه مدیران کاروانهایشان وارد ایران شوند، مرز را به مقصد زاهدان ترک می‌کنند. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: علت اصلی تجمع و ازدحام به‌وجود آمده داخل پایانه مرزی میرجاوه، تکمیل نبودن لیست کاروان و یا عدم حضور مدیران کاروان است که به محض رفع این نواقص اتوبوس زائران آماده حرکت و ترک پایانه است. 

وی افزود: جهت تسریع در روند خروج زائران از پایانه، ۳۰ دستگاه اتوبوس ایرانی داخل پایانه مرزی میرجاوه مستقر شده که کار انتقال زائران پاکستانی پیاده که وارد خاک ایران می‌شوند را به طور رایگان انجام می‌دهند. 

میرشکاری اظهار داشت: طبق آخرین اخبار و آماری که به دست ما رسیده در حال حاضر حدود ۱۰۰ اتوبوس حامل زائران پاکستانی در خاک این کشور در راه رسیدن به مرز میرجاوه هستند که به زودی به مرز می‌رسند و تدابیر لازم برای ترخیص سریع این زائران اندیشیده شده است.

رئیس ستاد اربعین استان سیستان و بلوچستان گفت: از تلاش نیرو‌های ستاد مردمی اربعین، نیرو‌های نظامی، انتظامی، مرزبانی، سربازان گمنام امام زمان (عج) و همه کسانی که به صورت شبانه روزی برای خدمت رسانی به زائران پاکستانی در تلاش هستند کمال تشکر را دارم. 


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : تسهیل ورود زائران پاکستانی به خاک ایران
دیدگاه شما در مورد : تسهیل ورود زائران پاکستانی به خاک ایران

تسهیل ورود زائران پاکستانی به خاک ایران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ