• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 27830 - تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 - ساعت: 13:11

چاپ
بیش از 40 میلیارد تومان خسارت دیدیم/ بیکاری 200 کارگر

بیش از 40 میلیارد تومان خسارت دیدیم/ بیکاری 200 کارگر


مدیر کارخانه اکریلتاب شرق مازندران با بیان اینکه فعلاً این کارخانه به دلیل خسارت ناشی از آتش گرفتن انبارهای مواد اولیه تعطیل است، گفت: بیش از 40 میلیارد تومان خسارت دیدیم و از دولت می‌خواهیم که کمک کند تا این واحد تولیدی به شرایط عادی بازگردد.

به گزارش میانخبر، محمدجعفر جعفرزاده طی گفت‌وگویی اظهار کرد: بامداد روز چهارشنبه هفته گذشته دو انبار کارخانه اکریلتاب خلیل شهر در شهرستان بهشهر دچار آتش سوزی شد، وسعت انبارها مجموعا حدود 3 هزار و 800 متر مربع با یکهزار و 800 تن مواد اولیه بود که صد درصد تخریب شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر گاز و برق کارخانه قطع است، افزود: تکنسین‌های برق و گاز در حال بررسی کابل‌های فشار قوی و شبکه گازرسانی به کارخانه هستند تا از احتمال وقوع حادثه مشابه جلوگیری شود.

مدیر کارخانه اکریلتاب گفت: با توجه به اینکه مواد اولیه نداریم، امکان فعالیت نیز وجود ندارد و کارخانه فعلا تعطیل است ضمن اینکه امنیت کارکنان دارای اهمیت است، لذا تا حصول اطمینان از شرایط ایمنی، فعالیت تولیدی آغاز نمی شود.

جعفرزاده تصریح کرد: زمان شروع مجدد کارخانه مشخص نیست، 2.5 ماه طول می کشد تا مواد اولیه را از ترکیه تامین کنیم، حتی اگر بخشی از مواد را از داخل تهیه کنیم نیاز به این است که یکی از سالنهای کارخانه و یکی از انبارها به حالت عادی برگردند.

وی ادامه داد: کمیته بحران و مسوولان استان و شهرستان باید کمک کنند تا شرکت بار دیگر فعالیت خود را آغاز کند، 200 نفر در این واحد تولیدی صنعتی مشغول کار بودند و اکنون بیکار هستند، آنها اگر بیکار بمانند، می توانند بیمه بیکاری دریافت کنند اما بهتر است خسارت کارخانه تامین شود تا دولت هم از سرمایه گذار حمایت کند، هم از بیکاری در منطقه جلوگیری کند و هم متحمل پرداخت هزینه مربوط به بیمه بیکاری نشود.

جعفرزاده درباره علت حادثه و میزان خسارت به کارخانه اظهار کرد: علت این حادثه در دست بررسی است و براساس کارشناسی اولیه، بیشتر احتمال می رود که به دلیل مشکل در اتصالات برق بوده باشد، میزان خسارت نیز باید کارشناسی شود اما با توجه به میزان مواد اولیه و وسعت محل نگهداری کالاها، خسارت بیش از 40 میلیارد تومان است.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : بیش از 40 میلیارد تومان خسارت دیدیم/ بیکاری 200 کارگر
دیدگاه شما در مورد : بیش از 40 میلیارد تومان خسارت دیدیم/ بیکاری 200 کارگر

بیش از 40 میلیارد تومان خسارت دیدیم/ بیکاری 200 کارگر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ