• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27843 - تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 - ساعت: 19:19

چاپ

«سلاح گرم» جان ۳۸ هزار آمریکایی را در سال ۲۰۱۶ گرفت


داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌‌های ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد، میزان مرگ و میر در اثر سلاح گرم در آمریکا با روند صعودی روبه‌رو بوده است.

به گزارش میانخبر، داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌‌های ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد، سال گذشته «سلاح گرم» جان بیش از 38 هزار آمریکایی را گرفت.

داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌‌های ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد، میزان مرگ و میر در اثر سلاح گرم در آمریکا با روند صعودی روبه‌رو بوده است.

سال گذشته، سلاح گرم جان بیش از 38 هزار نفر را گرفت؛ این دومین سال متوالی‌ است که شمار مرگ و میر اسلحه در آمریکا افزایش یافته است.

بر اساس اطلاعات سی دی سی، دو سوم مرگ و میر در اثر اسلحه، خودکشی بوده و یک سوم آن در درگیری‌های گروهی یا خیابانی رخ داده است.

در سال 2015 نیز، خودکشی دومین عامل مرگ و میر در میان جوانان 15 تا 24 ساله و سومین علت مرگ و میر در میان افراد بین 10 تا 14 سال بود.

برآوردهای اولیه نشان می‌دهد، در حالی‌که خودکشی با روش‌های دیگر رو به کاهش است، اما با استفاده از سلاح گرم شدیداً رو به افزایش است و به عبارتی دیگر به علت دسترسی آسان به آن، انتخاب اول افراد برای خودکشی، اسلحه است.

براساس بررسی آمار و ارقام، مرگ و میر در اثر شلیک گلوله، سومین علت مرگ و میر کودکان یک تا 17 ساله در آمریکاست.

این مطالعه همچنین نشان داد که ایالات متحده بیشترین میزان مرگ و میر کودکان در اثر شلیک گلوله را دارد.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : «سلاح گرم» جان ۳۸ هزار آمریکایی را در سال ۲۰۱۶ گرفت
دیدگاه شما در مورد : «سلاح گرم» جان ۳۸ هزار آمریکایی را در سال ۲۰۱۶ گرفت

«سلاح گرم» جان ۳۸ هزار آمریکایی را در سال ۲۰۱۶ گرفت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ