• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27855 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 آذر 1396 - ساعت: 12:36

چاپ
ارائه خدمات تحصیلی و دانشجویی به 240 نفر از مددجویان/ افزایش 14 تسهیل‌گر در بهزیستی میاندورود

رئیس بهزیستی میاندورود:

ارائه خدمات تحصیلی و دانشجویی به 240 نفر از مددجویان/ افزایش 14 تسهیل‌گر در بهزیستی میاندورود


رئیس بهزیستی میاندورود با بیان اینکه به 240 نفر از مددجویان خدمات تحصیلی و دانشجویی ارائه شده است، گفت: در حال حاضر تعداد تسهیل‌گران را به 14 نفر ارتقا دادیم که پیگیر مشکلات و مطالبات جامعه هدف هستند.

به گزارش میانخبر، سیدمرتضی موسوی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با تبریک به‌مناسبت هفته معلولین، اظهار کرد: قطع بر یقین دیده شدن توانمندی‌های جامعه هدف بهزیستی باعث می‌شود معلولین بهتر دیده شوند.

وی با اعلام اینکه 15درصد جامعه ما دچار معلولیت هستند، تصریح کرد: توسعه مهارت‌ها و افزایش اشتغال از مطالبات و درخواست‌های جامعه هدف بوده که برای جلوگیری از افزایش آسیب اجتماعی باید خدمات و اعتبارات را به موقع اعطا کنیم تا زمینه اشتغال برای این قشر مهم جامعه فراهم شود.

رئیس بهزیستی میاندورود با اشاره به اینکه روز معلول را نباید به‌عنوان روز تشریفاتی ببینیم بلکه موضوعات تخصصی وجود دارد که باید دیده شود، اضافه کرد: باید روحیه مطالبه‌گری معلولین را بالا ببریم تا با این روش به اهداف خود دست پیدا کنند.

*80 درصد معلولیت‌ها قابلیت پیشگیری دارند

موسوی به حساسیت دستگاه‌های اجرایی در رابطه با رسیدن به اهداف جامعه هدف تأکید کرد و ادامه داد: از 80 درصد معلولیت‌ها می‌توان پیشگیری کرد و با مداخلات زودهنگام برای ارتقای سلامت و پیشگیری از معلولیت‌ها اقدام کرد.

 وی با اعلام اینکه در حوزه معلولیت مولفه سلامت، آموزش و امرار معاش، اجتماعی و توانمند‌سازی از اهمیت فراوانی برخوردار است، یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی در توانمندسازی معلولان نقش مهمی ایفا می‌کنند که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در بحث آموزش باید از دوران کودکی به آنها آموزش داده شود زیرا باید از همان دوران به اعتماد به نفس برسد و خانواده‌ها نیز نگرش مثبت به این موضوع داشته باشند. 

*افزایش 14 تسهیل‌گر در بهزیستی میاندورود

موسوی با بیان اینکه بحث دیگر امرار معاش، توسعه اشتغال و بیمه است که باید اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی کار خود را به‌خوبی انجام دهند، تصریح کرد: وقتی معلول بتواند به شغل دست یابد مشارکت اجتماعی را می‌پذیرد که در این زمینه موانع اجتماعی باید رفع شود و تکنولوژی و علم امروز بتواند کمک کند به وضعیت مطلوب دست یابیم و با دستیابی به توانمندی خدمات این حوزه را افرایش دهیم.

 وی با تأکید بر اینکه مددکاران و تسهیل‌گران به‌صورت دوره‌ای بازدید از منازل مددجویان را در دستور کار دارند، افزود: در حال حاضر تعداد تسهیل‌گران را به 14 نفر ارتقا دادیم که پیگیر مشکلات و مطالبات این قشر هستند.

*همکاری دهیاران و شوراها برای تشکیل صندوق شورای توانبخشی

رئیس بهزیستی میاندورود یادآور شد: با همکاری دهیاران و شوراها با تشکیل صندوق شورای توانبخشی باید بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم تا فرهنگ‌سازی را انجام دهیم و افراد را به سمت مسئولیت‌پذیری ببریم.

موسوی به راه‌اندازی مرکز راه بهشت، تأسیس جامعه معلولین، جلسات منظم مناسب‌سازی و شورای توانبخشی و اطلاع‌رسانی وسیع در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در این چند سال در حوزه اشتغال به 240 نفر به مبلغ سه میلیارد و 800 میلیون تومان خدمات ارائه شد.

وی اضافه کرد: برای 40 نفر از خانواده 2 معلول روستایی و شهری جانمایی انجام دادیم، در بحث مسکن شهری 32 میلیون و به هر خانواده 2 معلول روستایی 18 میلیون تومان وام داده شد و امتیاز آب، برق و گاز و پروانه ساختمان رایگان و یک هزار انشعاب گرفته شد.

*ارائه خدمات دانشجویی به 240 نفر از مددجویان

این مسؤول با بیان اینکه 180 نفر به‌صورت رایگان بیمه تکمیلی شدند، تصریح کرد: مابقی با 30 هزار تومان به‌صورت سالانه می‌توانند بیمه تکمیلی شوند، 55 نفر به‌صورت رایگان بیمه روستایی و عشایری شده و در بحث دانشجویی نیز به 240 نفر خدمات داده شد.

 موسوی با اشاره به اینکه استانداردسازی جاده‌ها، ارتقای خودروها، تصادفات جاده‌ای، بلاهای طبیعی و... در مجموع آسیب‌پذیر ترین موضوعات هستند، اظهار کرد: همه افراد در آستانه ازدواج برای پیشگیری از معلولیت‌ها باید این مشاوره ژنتیک را انجام دهند. 

*لزوم توجه به پیشگیری از معلولیت‌ها

وی با تأکید بر اینکه در حوزه پیشگیری به معتادان در بحث بازتوانی خدمات خوبی ارائه شد، ادامه داد: پیشگیری از تنبلی چشم هر ساله برای کودکان زیر 6 سال انجام می‌شود که در گذشته 5 نفر شناسایی شدند و کمک موردی دریافت کردند.

رئیس بهزیستی میاندورود خاطرنشان کرد: حمایت مسئولین محلی در اجرای برنامه پیشگیری بسیار مهم است، مشاوره‌های فردی و خانوادگی و تحصیلی به‌صورت رایگان است که همه این موارد درحوزه پیشگیری انجام می‌شود.

موسوی از اتمام ساخت یک واحد مسکن دو معلول، دو واحد در حال ساخت و هفت واحد پشت نوبت ساخت اشاره کرد و گفت: در حوزه توانبخشی بالغ بر 800 خدمات در سال 91 داده شد،  در این سه سال حدود 15 هزار و 323 خدمات داده شد و یک هزار و 240 درصد رشد داشتیم.دیدگاه شما در مورد : ارائه خدمات تحصیلی و دانشجویی به 240 نفر از مددجویان/ افزایش 14 تسهیل‌گر در بهزیستی میاندورود

ارائه خدمات تحصیلی و دانشجویی به 240 نفر از مددجویان/ افزایش 14 تسهیل‌گر در بهزیستی میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ