• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 27860 - تاریخ انتشار : سه شنبه 21 آذر 1396 - ساعت: 10:42

چاپ
افشاگری درباره ماجرای استقلالی شدن علی کریمی/ جنجال بر سر پول‌های پرسپولیس!

افشاگری درباره ماجرای استقلالی شدن علی کریمی/ جنجال بر سر پول‌های پرسپولیس!


در ابتدای برنامه سوال نظرسنجی درباره انتخاب گل برتر نیم فصل پخش شد. حدود یک میلیون و 973 هزار نفر در نظرسنجی این هفته برنامه نود شرکت کردند که بیش از 48 درصد به گل علی علیپور مقابل گسترش فولاد به‌عنوان بهترین گل نیم‌فصل اول رای دادند.

به گزارش میانخبر، برنامه ۲۰ آذر نود با محوریت بررسی هفته پانزدهم رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور از ساعت ۲۲:۴۰ دوشنبه روی آنتن شبکه سه رفت.

در ابتدای برنامه سوال نظرسنجی درباره انتخاب گل برتر نیم فصل پخش شد. حدود یک میلیون و 973 هزار نفر در نظرسنجی این هفته برنامه نود شرکت کردند که بیش از 48 درصد به گل علی علیپور مقابل گسترش فولاد به‌عنوان بهترین گل نیم‌فصل اول رای دادند.

 

 

 

عادل داشت سفسطه می کرد یا رئیس خنده رو؟

حمیدرضا آصفی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه که مشاور بین الملل فدراسیون فوتبال است ، می گوید در جلسات ای اف سی و در کمیته مسابقات رای به سود ایران صادر شده بود. او تاکید داشت که یک نفر در آن جلسه کمیته مسابقات ای اف سی به کفاشیان گفته بوده که اسم ایران از قلم افتاده است ولی رای اولیه به سود ایران بوده است:«ببینید من بگویم که شما نگاه بیاندازید به روزنامه های سعودی مثل عکاظ. دیدید چه حمله هایی کرده بودند. آنها اگر رای به نفع شان بود که این طور حمله نمی کردند. ولی حتی اینفانتینو به کفاشیان تبریک گفته بود. گفته بود حق کشورهاست که میزبان بازی های شان باشند. ولی بعدا شرایط تغییر کرد. نظرشان را تغییر دادند. »

او ادامه داد:«بالاخره رئیس ای اف سی بحرینی است. عربستانی ها هم روابط شان با ما معلوم است. بحرین هم همین طور ، عربستانی ها هم که هزینه می کنند. الان دو هفته است که ما از ای اف سی خواستیم رای را برای ما بفرستند ولی گفتند دارند انشایش می کنند. این عجیب است!»

کفاشیان هم بعدا روی خط آمد توضیح داد که رای صادر شده بر اساس دستور قطر بوده و ایران اصلا در آن درخواست نبوده است . ته این ماجرا این بود که کفاشیان در نهایت گفت بعید می داند که رای بازی های در زمین بی طرف شکسته شود.

عادل بعد از این خیلیجدی به کفاشیان انتقاد کرد و گفت از جلسه هیات اجرایی اطلاع رسانی دقیق نداشته و خوب از کشورمان دفاع نکرده است. نایب رئیس ای اف سی گفت:«اگر این رای باقی بماند ، عربستان و امارات کلا کنار می کشند. این کشورها اسپانسرهای اصلی ای اف سی هستند ، برای همین دارند تصمیم دیگری می گیرند.»

کمی بعد مشخص شد این ماجرای پیروزی ایران در پرونده عربستان و ایران ، یک برداشت شخصی از علی کفاشیان بوده است. چیزی که کفاشیان نمی پذیرفت. ولی در نهایت هیچ بند الزام آوری در صورت جلسه درباره این ایران وجود نداشته است.

آصفی در ادامه گفت باید این پرونده را همچنان دنبال کرد و باز هم گفت رای در کمیته اجرایی به سود ایران بوده است اما ایران و عربستان در شرایط برابر نیستند و رئیس بحرینی حتما به آن سمت غش می کند. او سپس درباره حقوق بشر سخن گفت.

آصفی و فردوسی پور همچنین در این گفت و گو بحثی داشتند بر سر اینکه ای اف سی قرار بوده نمایندگانی به سه کشور بفرستد ، آصفی تاکید داشت که ایران هم شامل این حکم ای اف سی می شده است. آصفی در بخشی از حرف هایش به عادل گفت:سفسطه نکنید.

کل تاکید آصفی برای اثبات حرف های تاج درباره بردن پرونده شکایت ایران از عربستان ، تبریک اینفانتینو و فدراسیون های فوتبال آسیایی و خشم روزنامه های عربستانی بود. کفاشیان هم تاکید کرد این تبریک صورت گرفته است اما الان ای اف سی دارد رایش را عوض می کند. کفاشیان گفت رئیس فدراسیون فیلیپین و چند فدراسیون دیگر هم به او تبریک گفتند.

عادل تاکید بر این داشت که احتمالا اشتباهی صورت گرفته و تاکید فدراسیونی ها همچنان تئوری توطئه بود. آصفی در نهایت این بحث گفت که برای این رای بار دیگر به دادگاه حکمیت شکایت می کند.

این یعنی باز هم ایران به بازی در زمین های بی طرف تن می دهد و خبری از آن کنار کشیدن و این طور مسائل هم نیست!

هدایتی:19 میلیارد به طاهری دادم/فردوسی‌پور:پول را می دادی به بانک سرمایه تا بدهیت 1000 میلیارد باشد!

علی اکبر طاهری مدیر پیشین پرسپولیس بعد از مدت ها روی خط برنامه 90 آمد تا درباره ماجرای گولچ حرف بزند. او درباره ادعای 200 هزار یورویی هدایتی که برای این بازیکن پرداخت شده است ، گفت:«صحبت ها عباراتی که درباره ما گفته می شود ، یک تهمت قطعی است و بعد می گویند ابهام است. مثلا گفتند 61 میلیارد در دوره ما ناپدید شده است و باید به این گفته ها باشگاه توضیح می داد . این جای تاسف است که 61 میلیارد گم شده باشد و حسابرس های مالی هم برایش پاسخی نداشته باشند. اما درباره گولچ جای تاسف دارد که اخلاق به جایی برسد که افرادی یک سری حرف ها را بزنند که اگر این دنیا هم قرار نباشد جواب بدهند ، باید به آن دنیا جواب بدهند. خیلی از هواداران کمک می کردند و دوست داشتند اسم شان برده شود. ما سامانه حمایتی هواداری راه انداختیم. خیلی ها می خواستند حتی زمین به تیم بدهند. من یک سابقه تاریخی داشتم درباره کشتی گیران که یکمیلیارد تومان ما محکوم شدیم و پول حساب برداشت شد. همین دوستان گفته بودند که پول کشتی گیران را داده اند. بعد مشخص شد اصلا این حرف ها نبوده است. برای همین ما هر پولی از این آقایان گرفتیم ، به خزانه ریختیم. در سند شماره 20 مالی باشگاه ، 200 هزار دلار از ایشان گرفته شده ، به حساب باشگاه ریخته شده است. دو ماه قبل از تاریخ اول تیرماه سال قبل ، ایشان متعهد شد که هر بازیکن جدیدی را می خواهیم ، این آقا پولشان را می دهد. ما که نمی توانستیم تمام 200 هزار دلار گولچ را یکجا بدهیم. ما پولی که به بقیه دادیم را به گولچ هم دادیم. ولی گولچ در لیست تیم قرار نگرفت شروع کرد به اعتراض و گفت می خواهد منتقل شود. اصرار داشتند که او یک بازی ، بازی کند تا بشود ترانسفرش کرد اما برانکو او را نخواست و در ترکیب 18 بازیکن هم نبود. بعد هم از ایران رفت و شکایت کرد. ما وقتی این بازیکن شکایت کرد ، جوابیه ای دادیم و از خودمان دفاع کردیم. لایحه رفت اما دفاعیه ما را قبول نکردند. الان هم این پرونده به دادگاه حکمیت رفته و شک نکنید ما برنده می شویم. »

او سپس درباره گولچ و کمک هدایتی هم گفت:«این تنها موردی نبود که ما از هواداران ، کمک های ریالی یا یورو یا سکه گرفتیم. ما این ها را ریال می کردیم و می ریختیم به خزانه باشگاه. این مسائلی که می گویید شخصی است. بارسلونا وقتی به مشکل خورد ، رفتند از هوادار پول گرفت. من برای هر پولی که گرفتم سند دارم. اینجا هیچ سندی نیست که برای پول ها وجود نداشته باشد.»

حسین هدایتی روی خط برنامه 90 آمد و در نقد حرف های علی اکبر طاهری گفت:« پول آقای گولچ را آقای خبیری ، طاهری و ترکاشوند آمدند از من گرفتند. من آن زمان که اسپانسر تیم هم نبودند. گفتند همان شب اگر قراردادش را نبندیم ، او می رود. به من گفتند اگر این پول را ندهید ، او می رود. من برای هر بازیکنی فقط برای آن بازیکن پول دادم.»

طاهری که نمی خواست با هدایتی روی خط باشد در این بخش ، به حرف های هدایتی جواب داد و گفت:«شما پارسال ورود کنید به نتایج بعضی از بازی ها که خوب نبوده. هر بار تیم نتیجه نگرفته ایشان یک مصاحبه ای کرده است. یکبار گفتند گولچ ، بعد هم که گفتند پول دادیم برای اوکراینی ها. آرشیوهای نشریات هست. من یک چیز را برای تان بگویم. اساس کار باشگاه از ریلش منحرف شده است. اینکه یکی برای کار سیاسی و اقتصادی اش گفتیم پول باید برود توی تیم و بعد ما خرجش کنیم. کسی که 200 هزار دلار قرارداد دارد را کلش را که روز اول نمی دادیم. من یادم هست اخیرا به بازیکنان گفته بودند ما 400 سکه دادیم ، این ها کجا رفته است. این سکه ها را فروختیم و پولش را به حساب خزانه ریختیم. ما پول هایی که از آقای هدایتی آمده است را همه را سند زدیم .»

فردوسی پور درباره شیوه مدیریتی طاهری انتقاد کرد و گقت که این بازیکن را خود برانکو خواسته یا باشگاه؟ بعد این پرونده ها چه فرقی با دوره رویانیان دارد؟ که طاهری جواب داد:«این طور نیست که بازیکنی بدون نظر برانکو جذب شده باشد. هر بازیکنی را گرفتیم ، امضای جذبش از طرف برانکو وجود دارد. همین مورد طارمی که می گویید مشکل مدیریتی بود. ما از طارمی در 24 فروردین امضا گرفتیم که او بازیکن سال بعد ماست. شما دارید ابهام های هواداران را بیشتر می کنید. من حاضرم بیایم در برنامه 90 با خود شما مناظره کنیم و فیلمش را پخش می کنیم. بیایید وکلا باشند ، رسانه ها هم باشند برنامه را ضبط کنیم و پخش شوند و همه هم ببینند.» فردوسی پور اما اصرار داشت که طاهری به 90 بیاید و زنده و بی واسطه از خودش دفاع کند. او تاکید کرد پرونده طارمی و ریزه اسپور اتفاقا خیلی روشن است و جزئیاتش مشخص است. او اصرار کرد طاهری بیاید و توضیح بدهد همین پول هایی که از هخواداران گرفته می شود ، چه می شود. آن پول هایی که از 3090 همچنان کسر می شود ، به کجا می رود؟ که طاهری گفت:«این ابهام را چرا به من وارد می کنید. از روز پایان قرارداد در ابتدای فصل اگر پولی کسر شده است ، باید مشخص شود چرا گرفتند و تازه این ها را باشگاه و مدیریتش باید پاسخ بدهد. اگر پولی گرفته شده از کسی باید کلش بیاید به باشگاه پرسپولیس. »

هدایتی دوباره بعد از حرف های طاهری خواست حرف بزند و گفت:«من این حرف ها را به پای کم حافظه گی آقای طاهری می گذارم. من کی گفتم 30 درصد قرارداد بازیکنان را می دهم؟ در 31 برج 2 سال 95 ، ما با برانکو بودیم. این دوستان گفتند 5 یا 6 بازیکن می خواهند رای قهرمانی که همه آنها را گرفتیم. من 30 هزار دلار برای اواخر تیرماه برای اوکراینی ها دادم ، 200 هزار دلار برای این بازیکن گرفتم. برای وحید امیری 700 میلیون از من گرفتید ، به او 400 میلیون دادید. برای هر بازیکنی ، بازیکن به بازیکن از من پول گرفتید. رسید بازیکن به بازیکن هم به من دادید. »

دوباره طاهری روی خط آمد و گفت:«مسائل اخیری که برای هدایتی پیش آمده باعث شده دچا فراموشی شود. ایشان گفت من پول را برای

من این 700 میلیون را برای شما می آورم تا سیه رو شود هر که در او غش باشد. تا مشخص شود که چه کسی می رود دور بازیکنان را به هم می ریزد. اینکه یکی بخواهد فرافکنی کند ، بگوید ما 300 میلیون را ندادیم به بازیکنی ، دروغ است. فردا من این مطلب را رو می کنم که این 300 میلیون را ما برداشتیم یا رفته کجا. خود آقای خبیری به من پیام تلگرامی داده است. این آقا دارد طوری می گوید که ما را متهم کند ، من واقعا متاسفم برای اخلاق و این بحث دیگر خیلی به انحراف رفته است. »

هدایتی باز تاکید داشت که 30 درصد چقدر می شده است؟ هدایتی گفت 19 میلیارد تومان به پرسپولیس در دوره طاهری پول داده است. بعد طاهری را بی انصاف خطاب کرد. او اصرار کرد طاهری می آمده دفتر او پول بگیرد. طاهری هم گفت برای این ادعای 19 میلیارد تومانی سند رو کند!

هدایتی ادعا کرد 19 میلیارد از ترکاشوند رسید دارد و این اسناد را به عادل داده است و عادل بلافاصله گفت:«اگر این 19 میلیارد را به بانک سرمایه برگردانده بودید الان فقط 1000 میلیارد به این بانک بدهی داشتید.

که هدایتی با قسم آیه گفت این حرف دروغ است و برای اثبات حرفش هم گفت هفته قبل دسته چک گرفته و اگر بدهی داشت ، نمی توانست دسته چک بگیرد. البته او بعد از کمی گفت ، آن ماجرا یک بحث دیگری دارد که باید درباره اش توضیحات دیگری بدهد!

 

جذب مجاهد از توالت پرسپولیس و داغ علی کریمی!

 

محمدحسین میثاقی برای خاطرات این هفته برنامه 90 رفته بود سراغ کامران منزوی ، نایب رئیس آبی ها در دهه 70 و 80. یک روزنامه نگار قدیمی که حالا شده مدیر صنعتی! او از مجاهد شروع کرد. از اینکه این بازیکن از بارسلونا دعوتنامه داشته و اینکه نابدوش کرده اند چون می خواستند به او ضربه بزنند. او گفت مجاهد را از توالت باشگاه پرسپولیس بیرون کشیده و استققلالی کرده بود و مجاهد از توالت دفتر عابدینی به او زنگ زده بود. او تاکید کرد که با علی کریمی قرارداد 5 میلیونی بسته بودند اما بعد از فحش هایی که در بازی سالنی فتح و استقلال به او داده شد ، صادق درودگر این پسر را که با آنها شیرینی خورده بود

به تیم عابدینی برد و داغش را بر دل آنها گذاشت و بعد علی شد این کریمی جادوگر. او گفت با مهدوی کیا و میناوند هم قرارداد بسته بودند اما از دست داده بودندشان.

او به بازی سال 83 با سپاهان رسید. مسابقه ای که در ابتدا 2 بر صفر برده بودند اما با اخراج سامره نتیجه برگشت. او گفت محسن قهرمانی به عمد استقلال را بی دلیل 10 نفره کرد. بعد توضیح داد که در انتهای آن بازی دعوا شده بود و استقلالی ها ماموران کمیته دوپینگ را زده بودند چون نمی خواستند منصوریان و فکری تست بدهند. در همان بازی اولیایی مدیر باشگاه برای شکستن شیشه رختکن بازداشت شده بود و این دو بازیکن تیم هم ادرارشان نیم آمده تا تست دوپینگ بدهند. او البته اعتراف کرد که برنامه 90و فردوسی پور باعث شد عادل روی اینکه او در حرف هایش گفته بعد از بازی دلیجان است ، به مسیری برود که فدراسیون یادش برود به اصل ماجرا بپردازد و استقلالی ها را برای آن اتفاقات با محرومیت سنگین روبرو کند. منزوی در این برنامه حاضر نشد درباره علی منصوریان حرف بزند و گفت قلعه نویی باید در شیوه کارش تجدید نظر کند.

جالب اینکه بعد از پخش این آیتم ، صادق درودگر با فردوسی پور تماس گرفته و کل گفته های منزوی را تکذیب کرده بود!

برترین‌های هفته پانزدهم لیگ برتر

حرکات تکنیکی: مهدی قائدی، حسین کامیاب، محمدرضا حسینی، رضا اسدی، حسین ابراهیمی، سعید آقایی، محمد ستاری، رضا جبیره، محمدرضا خلعتبری، میعاد یزدانی، قائدی- سرور جپاروف، رضا کرملاچعب، علی دشتی، خسرو حیدری، گادوین منشا، جلال علی‌محمدی و لوسیانو پریرا.

- نجات هفته: اکبر ایمانی(مقابل گسترش فولاد).
- تیرک دروازه: اکبر صادقی(برابر گسترش فولاد).
- کار تیمی: ذوب‌آهن(مقابل نفت تهران).
- پاس گل: فرشید اسماعیلی(برابر ذوب‌آهن).
- مهار برتر: حامد لک(مقابل تراکتورسازی).
- گل برتر: صابر حردانی(برابر تراکتورسازی).

کفاشیان: اینفانتینو میزبانی ایران را تبریک گفت

علی کفاشیان، نایب رییس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره میزبانی یا برگزاری مسابقات نمایندگان ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا ابراز کرد: رای کمیته مسابقات AFC به نفع ما بود و آقای اینفانتینو این اتفاق را به بنده تبریک گفت چراکه کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز این موضوع را پذیرفته است.

او ادامه داد: قرار بود AFC رای را ابلاغ کند ولی هفت، هشت روز این کار را نکرده که این اتفاق نشان می‌دهد منافع آنها به خطر افتاده است؛ مطمئنا عربستانی‌ها سعی در تغییر رای کنفدراسیون فوتبال آسیا دارند که در صورت این اتفاق ما موضوع را با رییس فیفا در جریان می‌گذاریم.

 

بیات: حاضر نیستم مدیریتم را تقسیم کنم


کیومرث بیات، مالک و مدیر عامل باشگاه سپیدرود در مصاحبه تلفنی با برنامه نود اظهار کرد: بنده فقط یک انتصاب داشتم و آقای سیمائو سیلمار را به کادر فنی اضافه کردم وگرنه امید روانخواه از قبل سرمربی تیم بوده و در کارت او چنین موضوعی ثبت شده است.


او ادامه داد: آقایان در انتصاب بنده اشتباه کردند چون بنده حاضر نیستم مدیریت و اختیاراتم را با کسی مثل مربی یا لیدر تیم تقسیم کنم.


بیات در خصوص حضور فرهاد کاظمی در این تیم اظهار کرد: با توجه به اینکه ایشان تخصصی در حفظ تیم‌های در معرض سقوط داشته و ایشان دوست قدیمی بنده است، صحبتی با ایشان داشتم و گفتم می‌توانید به ما کمک کنید که قرار شده فردا با او صحبت کنم.


مالک باشگاه سپیدرود درباره اینکه کاظمی با اسپانسر به این تیم می‌آید، ابراز کرد: اصلا نمی‌خواهم دستم را طرف کسی دراز کنم که فردا صاحب تیم شود؛ تا چه زمانی باید لیدرها برای تیم تعیین تکلیف کنند؟ سایت سپیدرود که از بنده حقوق می‌گیرد و چک بنده در جیبش است، الان خبر زده لیدرها که کلا 25 نفر هم بودند اعتراض کرده‌اند.

 

نظرمحمدی: بیات گفت لعنت به کسی که تو را باور ندارد

 

علی نظرمحمدی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود اظهار کرد: بعد از بازی خوبی که بچه‌ها مقابل پرسپولیس داشتند که منجر به نتیجه نشد، آقای بیات به بازیکنان و کادر فنی خسته نباشید گفتند و به آنها عنوان نمودند لعنت به کسانی که علی نظرمحمدی را باور ندارند؛ در نیم‌فصل دوم به ایشان بازیکن و امکانات می‌دهیم و نتیجه می‌خواهیم.

او ادامه داد: بنده برای اینکه دست ایشان را باز بگذارم از سرمربیگری تیم استعفا کردم ولی روز پنج‌شنبه هفته قبل جلسه‌ای با من برگزار کردند و در زمینه‌های مختلف صحبت کردیم تا بازیکن بگیریم و لیست ورودی و خروجی را بدهیم؛ روز یکشنبه صبح با بازیکنان جلسه گذاشتندو عصر یکشنبه تمرین رفتیم ولی دیشب در اینستاگرام آن مطالب را عنوان کردند.

نظرمحمدی اضافه کرد: مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان فردا سه‌شنبه راجع به این موضوع تصمیم‌گیری و اظهار نظر خواهند کرد؛ امیدوارم هر اتفاقی به صلاح تیم است، رخ بدهد.


منبع : فردا

دیدگاه شما در مورد : افشاگری درباره ماجرای استقلالی شدن علی کریمی/ جنجال بر سر پول‌های پرسپولیس!

افشاگری درباره ماجرای استقلالی شدن علی کریمی/ جنجال بر سر پول‌های پرسپولیس! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ