• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27869 - تاریخ انتشار : سه شنبه 21 آذر 1396 - ساعت: 12:21

چاپ
اطلس معلولین بهزیستی میاندورود با حضور مسئولان رونمایی شد

رئیس بهزیستی میاندورود:

اطلس معلولین بهزیستی میاندورود با حضور مسئولان رونمایی شد


رئیس بهزیستی میاندورود با بیان اینکه برای نخستین بار در میاندورود رونمایی اطلس معلولین انجام شده است، گفت: در گهرباران عوامل محیطی و در بخش مرکزی نیز عوامل ژنتیکی بسیار زیاد است.

به گزارش میانخبر، سیدمرتضی موسوی در رونمایی از اطلس معلولین میاندورود در سالن همایش بهزیستی این شهرستان در نشست با فرماندار میاندورود و مسئولان شهرستانی به مسئولیت‌های اجتماعی تأ‌کید کرد و گفت: هر دستگاه‌ اجرایی وظایفی در قبال جامعه هدف بهزیستی دارند که انتظار داریم همه با هم و در کنار هم پیگیر مشکلات و مطالبات معلولین عزیز باشند.

وی بیان کرد: هم اکنون تعداد تسهیلگران را به 14 نفر ارتقا دادیم، در گذشته کمیسیون پزشکی در ساری انجام می‌شد که هم اکنون در میاندورود انجام می‌شود که این مورد یکی از اتفاقات بزرگ و مهم برای جامعه هدف است.

رئیس بهزیستی میاندورود با اشاره به اینکه خدمات رایگان در کل 4 سال در حال انجام است که همه این موارد به‌صورت رایگان انجام می‌شود، ادامه داد: بیمه رایگان برای 180 نفر به‌صورت رایگان انجام شد، به 234 نفر مستمری ماهانه داده می‌شود و همچنین 364 کمک وسایل توانبخشی ارائه شده است.

وی با اعلام اینکه در حوزه اشتغال به 240 نفر وام داده شد، خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید سه میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار انجام شد.

موسوی اظهار کرد: برای نخستین بار در میاندورود رونمایی اطلس معلولین انجام شده است، در گهرباران عوامل محیطی بیشتر و در بخش مرکزی نیز عوامل ژنتیکی بسیار زیاد است.

این مسئول با بیان اینکه غربالگری شنوایی در حال انجام است و مشکلی در این زمینه نداریم و هدف ما، مشاوره ژنتیک و پیشگیری از معلولیت‌ها است، افزود: بهزیستی نگاهش بهتر زیستن جامعه است، معلولین ما توانمندی‌های بسیاری در جامعه دارند زیرا تلاش کرده و به این جایگاه مطلوب رسیدند.

وی با اشاره به اینکه شاید جامعه هنوز به آن نگاه نرسیدند، اما اولین نکته مهم این است که معلول و خانواده بخواهند و آن اعتماد به‌نفس در جامعه هدف وجود داشته باشد، یادآور شد: اگر یک صدا شویم با هم می‌توانیم صدای معلولین را به جامعه برسانیم.

موسوی با اعلام اینکه باید سلامت و آموزش جدی گرفته شود تا این آگاهی را در جامعه بالا ببریم، گفت: اگر بر این موارد تکیه کنیم می‌توانیم نگرش مثبت را بالا ببریم.

 دیدگاه شما در مورد : اطلس معلولین بهزیستی میاندورود با حضور مسئولان رونمایی شد

اطلس معلولین بهزیستی میاندورود با حضور مسئولان رونمایی شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ