• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27878 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 آذر 1396 - ساعت: 14:19

چاپ
اجرای مرحله اول طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر سورک

سرپرست شهرداری سورک خبر داد

اجرای مرحله اول طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر سورک


سرپرست شهرداری سورک از آغاز مرحله اول طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر سورک با حضور مسئولین استانی، شهرستانی و شهری خبر داد.

به گزارش میانخبر، ابوطالب علی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه دفع غیر بهداشتی زباله‌ها یکی از معضلات بزرگ زیست محیطی کشور خصوصا استان مازندران است،اظهار کرد: با توجه به اهمیت طرح تفکیک زباله از مبدا که منجر به کاهش حجم زباله‌ها به‌میزان حداقل ۳۰ درصد خواهد شد برآن شدیم تا با جدیت این طرح در شهر سورک اجرایی کنیم.

وی گفت: با تشکیل کارگروه مدیریت پسماند شهرداری سورک فعالیت شهرداری جهت تفکیک زباله از مبدا عملیاتی شد.

سرپرست شهرداری سورک خاطرنشان کرد: این طرح در مرحله اول در بلوار شهید بهشتی و خیابان ولیعصر (عج) از سوی شهرداری آغاز شد و 500 کیسه برای جمع آوری زباله‌های خشک بین ساکنین این منطقه و به‌تدریج کل خانوارهای شهری توزیع خواهد شد وماهانه با مراجعه مامورین به درب منازل، زباله‌های خشک جمع آوری شده تحویل گرفته می‌شود، ضمن اینکه زباله‌های تر نیز مطابق برنامه قبلی شبانه جمع آوری می‌شود.

این مسئول از مزایای اجرای این طرح به کاهش حجم زباله‌های تولیدی و درنتیجه آن کاهش هزینه‌های حمل اشاره کرد و گفت: با انجام طرح تفکیک زباله از مبدا و کاهش زباله، شاهد بهبود وضعیت محیط زیست، بهداشت و سلامت شهروندان خواهیم بود.

علی‌نژاد در انتها ضمن تشکر ازحمایت‌های اعضای شورای اسلامی شهر و فرماندار برای انجام هرچه بهتر این طرح، گفت: همکاری شهروندان ضامن اجرای موفقیت آمیز این طرح در شهر سورک خواهد شد.مطالب مرتبط با : اجرای مرحله اول طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر سورک
دیدگاه شما در مورد : اجرای مرحله اول طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر سورک

اجرای مرحله اول طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر سورک تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ