• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اسلاید شو

کد خبر : 27881 - تاریخ انتشار : دوشنبه 04 دی 1396 - ساعت: 15:24

چاپ
سیاست پدر و مادر ندارد دقیقا یعنی همین/ کدام پدر نامه بی سلام نوشت و کدام مادر گفت بریزیید تو خیابون

در حاشیه اظهارات محسن هاشمی پیرامون نهم‌دی و فتنه

سیاست پدر و مادر ندارد دقیقا یعنی همین/ کدام پدر نامه بی سلام نوشت و کدام مادر گفت بریزیید تو خیابون


محسن هاشمی رفسنجانی در پایان سی‌ودومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره 9 دی و حماسه حضور مردم اظهار داشت: تظاهرات 9 دی در واکنش به اعتراضات ناشی از انتخابات 88 انجام شد.

به گزارش میانخبر، حسین دهباشی، مستند ساز و کارگردان فیلم انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهورس سال 92 به اظهارات محسن هاشمی واکنش نشان داد.

به گزارش جهان نيوز، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان سی‌ودومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره 9 دی و حماسه حضور مردم اظهار داشت: تظاهرات 9 دی با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به ریاست آیت‌الله جنتی و در واکنش به اعتراضات ناشی از انتخابات 88 انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه در عاشورا و تاسوعا به مقام امام حسین (ع) توهین‌هایی شده بود، وقتی که تظاهرات 9 دی شکل گرفت نه به ادامه اختلافات بود و دوستداران انقلاب به میدان آمدند و پایان تظاهرات بود.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری نیز تعریفی داشتند از موضوع فتنه که خیلی مهم است ایشان فرمودند عده‌ای می‌آیند با لباس دوست کارهایی انجام می‌دهند ولی در باطن دشمن هستند و بعضی‌ها هم دشمن هستند و با لباس دوست اقداماتی را انجام می‌دهند بنابراین ما باید کاملاً‌ مراقب باشیم و با بصیرتی که داریم بتوانیم آن غباری که روی این موضوعات می‌افتد کنار بزنیم و دشمن را از دوست جدا کنیم.

وی بیان داشت: بعضی از کشورهای فتنه‌گر نیز روی این موضوع سوار شدند و عملاً اختلافات را به سمتی می‌بردند که انقلاب زیر سؤال برود و مشکلاتی پیش بیاید.

هاشمی گفت: می‌توانیم نسبت به فتنه‌ای که ایجاد شده بود با بصیرت کامل نظر بدهیم و هوشیاری مردم باعث شد این اختلافات صدمه‌ای به انقلاب نزند.

در همین حال، حسین دهباشی طی توییتی نوشت: اینکه "سیاست پدر و مادر ندارد" یعنی دقیقا همین فتنه خواندن فقره 88 از سوی جناب محسن هاشمی. نه پدری که آن نامه بی سلام را به رهبری نوشت و نه مادری که گفت: بیریزین تو خیابون!

 

از سوی دیگر، داریوش سجادی از همکاران سابق نشریات اصلاح طلب و روزنامه نگار مقیم آمریکا نیز نوشته است:

"محسن هاشمی: تظاهرات ۹ دی پایان فتنه بود!
خیر جناب هاشمی!
پایان فتنه رفتن ... بود!
دوستان خودشان سه نقطه مزبور را حدس بزنند!"

این در حالیست که، بر اساس ده ها گزارش منتشر شده همسر و فرزندان هاشمی‌رفسنجانی با اظهارنظرهای جنجالی و حضور در آشوب‌ها و اغتشاش‌ها در سال 88 سعی می‌کردند فضا را برای تشنج و درگیری مهیا سازند.

به همین دلیل به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، یکی از مهره‌های اصلی و تاثیرگذار در فتنه 88 خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی بودند؛ همچنانکه براساس اسناد منتشر شده توسط نهادهای امنیتی٬ خاندان هاشمی از مدت ها پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم٬ با چندین هدف که یکی از آنها فقط «نه به احمدی‌نژاد» بود٬ وارد رقابت‌های انتخاباتی و حمایت از موسوی شدند.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : سیاست پدر و مادر ندارد دقیقا یعنی همین/ کدام پدر نامه بی سلام نوشت و کدام مادر گفت بریزیید تو خیابون
دیدگاه شما در مورد : سیاست پدر و مادر ندارد دقیقا یعنی همین/ کدام پدر نامه بی سلام نوشت و کدام مادر گفت بریزیید تو خیابون

سیاست پدر و مادر ندارد دقیقا یعنی همین/ کدام پدر نامه بی سلام نوشت و کدام مادر گفت بریزیید تو خیابون تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ