• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27887 - تاریخ انتشار : دوشنبه 04 دی 1396 - ساعت: 18:01

چاپ
توزیع 118 تن سبوس در سه ماهه سوم امسال بین دامداران میاندورودی

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

توزیع 118 تن سبوس در سه ماهه سوم امسال بین دامداران میاندورودی


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از توزیع 118 تن سبوس در سه ماهه سوم امسال بین دامداران شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از توزیع 118 تن سبوس در سه ماهه سوم امسال بین دامداران میاندورودی خبر داد و گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرد سال و کمبود علوفه سبز، تامین احتیاجات دام‌ها از طریق تغذیه مکمل و دستی امری ضروری است.

وی توصیه کرد که دامداران برای بهره برداری از حداکثر ظرفیت ژنتیکی دام‌های خود در زمینه تولید، از کنسانتره‌ها در تغذیه دام‌ها استفاده کنند.

مدیر جهادکشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: در مقایسه با علوفه خشبی، كنسانتره از قابلیت هضم زيادي برخوردار بوده و خوراكی متراكم و سرشار از انرژی، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها و ... است.

موسوی گفت: كنسانتره یا (غذای متراكم) قادر است همه عناصر و مواد مغذی بدن دام را به اندازه كافی (نه كمتر و نه بیشتر) تأمین كند.

در گذشته، خوراك اصلی دام‌ها علوفه بوده كه البته میزان تولیدات دام‌ها هم پایین بوده است، اما امروزه با فعالیت‌های اصلاح‌نژادی صورت گرفته روی دام‌ها (تلقیح مصنوعی) كه حتی در روستاهای كشور ما نیز این اتفاق خوشایند انجام شده است، از لحاظ ژنتیكی دام‌ها ظرفیت تولید بالایی پیدا كرده‌اند و در نتيجه نیاز غذایی آنها برای تولید زياد، افزایش یافته است.مطالب مرتبط با : توزیع 118 تن سبوس در سه ماهه سوم امسال بین دامداران میاندورودی
دیدگاه شما در مورد : توزیع 118 تن سبوس در سه ماهه سوم امسال بین دامداران میاندورودی

توزیع 118 تن سبوس در سه ماهه سوم امسال بین دامداران میاندورودی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ