• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27888 - تاریخ انتشار : شنبه 09 دی 1396 - ساعت: 15:34

چاپ
فتنه امروز، فتنه اقتصادی است/ مدیران محافظه کار خائن هستند

امام جمعه میاندورود:

فتنه امروز، فتنه اقتصادی است/ مدیران محافظه کار خائن هستند


وی با اشاره به اتفاقات به‌وجود آمده در کشور، گفت: امروز فتنه دیگری در راه است و آن فتنه اقتصادی است، بی‌توجهی به کشاورزان و نداشتن متولی، واردات چندین برابر نیاز کشور آیا فتنه نیست؟

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام رضا محمدنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به یوم الله 9دی، اظهار کرد: خداوند در سوره عنکبوت، توبه، اعراف و ده‌ها آیه دیگر در قرآن در رابطه با فتنه بیان کرده است، اگر به این آیه‌ها دقت بیشتری کنیم کسی که گفت من انقلابی هستم طرفدار امام و نظام اسلامی هستم امتحان است و خداوند هر کس را به شکلی امتحان می‌کند.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب خیلی از نیروها و جریان‌های سیاسی خودشان را طرفدار امام و پیرو امام قلمداد کردند اما به مرحله عمل می‌رسیدند پایشان می‌لغزید، گفت: امام می‌فرماید نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی، بعدا هم امام پاسخ کسانی که یک گام عقب بودند را داد و در تاسیس قانون اساسی و تصویب آن در اصل 110 و اصل‌های دیگر فرمودند که ولایت فقیه باید در قانون اساسی باشد چون نظام ما دارای دو اصل است یکی جمهوریت و دیگری اسلامیت.

امام جمعه میاندورود خاطرنشان کرد: جمهوریت یعنی حضور مردم و مشروعیت این حضور اسلامیت است، یعنی در راس و هرم این نظام یک فقیه جامع الشرایط باشد.

این مسئول بیان کرد: این نظام اسلامی بر خواسته از فطرت مردم ایران است، مردم ایران مسلمانند و وقتی می‌گوییم اسلام، شیعه و سنی را در برمی‌گیرد اما بیشتر آنها شیعه هستند و قبل و بعد انقلاب هم مذهب ما شیعه بوده است.

محمدنسب با اشاره به سخنان امام در رابطه با سیاست‌های خارجی که فرمودند اسرائیل باید از بین برود و رابطه ما با امریکا رابطه گرگ و میش است، افزود: اگر کسی کمی تفکر کند امام نسبت به مسائل داخلی و خارجی به آمریکا نه گفت، آیا امروز کسانی که روشنفکر هستند و خود را خط امامی می‌دانند همچین تفکری را دارند؟

وی تصریح کرد: در بحث مذاکرات هم رهبری گفتند من مخالف مذاکره نیستم اما خوشبین هم نیستم طرف مقابل قابل اعتماد نیست و می‌بایست با دست پر می‌رفتیم و رفتیم اما...

دشمن به دنبال نفوذ در جریان اجتماعی و سیاسی ایران است

رئیس شورای فرهنگ عمومی میاندورود با تاکید بر اینکه در طول 38 سال انقلاب فراز و نشیب‌های مختلفی شاهد بودیم، اظهار کرد: دشمن دید که با جنگ و تحریم اقتصادی نمی‌تواند ضربه‌ای به نظام اسلامی بزند گفتند بهتر است که در جریان اجتماعی و سیاسی ایران نفوذ پیدا کنیم.

انتخابات یکی از نقاط اتکا کشور است

محمدنسب یکی از نقاط اتکا کشور را انتخابات دانست و گفت: دشمن درصدد مخدوش کردن این نقطه اتکا با استفاده از افراد نفوذی بود و با برنامه ریزی‌هایی، ابتدا قائله سال 78 را ایجاد کردند و موفق نشدند اما در انتخابات سال 88 با نفوذ بعضی از افراد در بدنه نظام با شعار دادن تقلب در انتخابات فتنه‌ای را درست کردند و این اتفاق امتحانی برای افراد انقلابی و غیرانقلابی بود.

وی تاکید کرد: در قائله سال سال 88 کسانی که این کار را کردند آمریکا و صهیونیسم را خوشحال کردند و ما هزینه سنگینی دادیم و آن اینکه چهره سیاسی نظام را مخدوش کردند و حضور 40 میلیونی مردم را نادیده گرفتند و این حضور برگ زرینی در انقلاب بود اما آن را با این قائله مخدوش کردند.

دشمن به‌دنبال دو قطبی سازی در کشور است

محمدنسب با بیان اینکه امروز مسئله فتنه یک مسئله جدی است، خاطرنشان کرد:دشمن به‌دنبال این است که مردم ایران را دو دسته کند، انقلابی و غیرانقلابی و بحث اصلاح طلب و اصولگرا مطرح نیست.

وی در ادامه گفت: مردم ما فهیم و دارای بینش سیاسی بالایی هستند و هر رایی که می‌دهند رای به انقلاب و نظام است اما بعضی از نفوذی‌ها دارند از آن بهره برداری می‌کنند و بعضی از خواص بی‌بصیرت هم توجهی به آن ندارند.

محمدنسب یادآور شد: در قائله سال 88 فتنه گران آن روی سکه زشت خود را نشان دادند و در مقابل مقدسات ایستادند و به پرچم امام حسین(ع) و عکس امام(ره) بی‌احترامی کردند و نشان دادند که انقلابی نیستند و ایران را دوست ندارند و دست نشانده دشمن هستند.

حقوق شهروندی یعنی طلب حقوق از طریق قانون

امام جمعه میاندورود با تاکید بر اینکه کشور قانون دارد و حقوق شهروندی یعنی هر کسی حقوق خود را از طریق قانون طلب کند نه اینکه به حقوق دیگران تعرض کند، افزود: کسانی که قائله 88 را به‌وجود آوردند حقوق شهروندی را پایمال کردند و کسانی هم که مورد عطوفت نظام قرار گرفتند در حال سوء استفاده هستند.

این مسئول اظهار کرد: دستگاه قضایی در آن زمان با فتنه گران به‌خوبی برخورد نکرد و اگر این کار را می‌کرد عوامل آنها امروز جرات حرکت نداشتند.

فتنه امروز، فتنه اقتصادی است

وی با اشاره به اتفاقات به‌وجود آمده در کشور، گفت: امروز فتنه دیگری در راه است و آن فتنه اقتصادی است، بی‌توجهی به کشاورزان و نداشتن متولی، واردات چندین برابر نیاز کشور آیا فتنه نیست؟

محمدنسب با اشاره به نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، تصریح کرد: آیا بعد از گذشته 9 ماه این شعار عملی شد.

وی تاکید کرد: هزینه‌ای که دولت برای واردات مواد غذایی می‌کند اگر در اختیار کشاورزان و دامداران و واحدهای تولیدی بگذارد هیچ نیازی به موادغذایی نداریم بلکه صادر کننده خواهیم بود.

9 دی تمام شدنی نیست

محمدنسب فتنه 88 و 9 دی را آزمون بزرگی برای خواص نظام دانست که بعضی از این خواص مردود، بعضی تجدید و بعضی قبول و ممتاز شدند، گفت: در جنگ صفین مومنین سه دسته شدند، یک دسته سکوت کردند، یک دسته روشنگری و یک عده هم تشکیک کردند که آیا داریم می‌جنگیم حق هستیم یا نه؛ در فتنه 88 هم خواص سه دسته شدند.

وی با بیان اینکه آزمون‌های زیادی در پیش داریم، اظهار کرد: 9 دی تمام نشد و تمام شدنی نیست و اگر می‌خواهیم بصیرت داشته باشیم همیشه باید 9 دی را مانند 22 بهمن و 12 بهمن زنده نگه داریم.

محمدنسب هدف از 9 دی و همایش آن را در یک کلام بصیرت افزایی در نسل جوان و نوجوان دانست.

مدیران محافظه کار خائن هستند

امام جمعه میاندورود در پاسخ به اینکه چرا مدیران شهرستان میاندورود در برنامه 9 دی شرکت نمی‌کنند و یا اینکه درباره فتنه 88 و 9 دی موضعی نمی‌گیرند و حرفی نمی‌زنند، گفت: اینها محافظه کار هستند و این محافظه کاری هم در یک کلام خیانت به نظام و رهبری است، کسی که از فتنه 88 سخن نگوید و محافظه کاری کند خیانت به امام و خون شهدا کرده است.دیدگاه شما در مورد : فتنه امروز، فتنه اقتصادی است/ مدیران محافظه کار خائن هستند

فتنه امروز، فتنه اقتصادی است/ مدیران محافظه کار خائن هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ