• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 2791 - تاریخ انتشار : شنبه 04 مرداد 1393 - ساعت: 22:12

چاپ
جاده ای که شبیه به کف رودخانه شده است

رنج های ناتمام کشاورزان میاندورود

جاده ای که شبیه به کف رودخانه شده است


جاده ارتباطی روستاههای بالادست این روزها وضعیت خوبی ندارد.

به گزارش میانخبر ، فصل تابستان برای کشاورزان میاندورودی زمان برداشت محصول گندم و برنج و محصولات باغی دیگر است.

کشاورزان میاندورودی بعد از چند ماه تلاش و کوشش خود را برای برداشت برنج آماده می کنند اما در این راه مشکلاتی برای آنها وجود دارد.

مردم روستاههای بالادست در تماس های مکرر با این پایگاه خبری از نامساعد بودن وضعیت جاده ارتباطی خود خبر دادند.

آنها با بیان اینکه بیشتر جمعیت این روستاهها به دلایل مختلف از جمله اشتغال خود ساکن شهر شده اند بدلیل داشتن زمینهای کشاورزی و بخصوص کشت برنج مجبور به رفت و آمد در این مسیر هستند که با وجود جاده نامساعد هزینه و استهلاک رفت و آمد آنها زیاد می شود.

بیشتر مسیر 25 کیلومتری روستاههای بالادست خاکی است و تنها 8 کیلومتر این مسیر آسفالت می باشد که آنهم در سال قبل اتفاق افتاده است.

در سالی که بنام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است و باید به اقتصاد کشور بیشتر توجه شود شاهد رنج کشاورزان این منطقه هستیم که با وجود بروز مشکلات این چنینی احتمال کشت نشدن زمینهای کشاورزی این منطقه در سالهای آینده می رود همانطور که در یکی از این روستاهها دها هکتار از زمینهای کشاورزی بدلیل کم توجهی مسئولان چندین سال است که کشت نمی شود.

مشکل اصلی حال حاضر جاده ارتباطی روستاههای بالادست پر شدن جاده از سنگ های بزرگ و کوچک و ایجاد چاله های متعدد بدلیل رفت و آمد کامیونهای حمل چوب شرکت نکا چوب می باشد که چوب را از جنگل خارج می کند بدون اینکه برای مردم منطقه سودی داشته باشد.

در حالی شرکت نکا چوب از این منطقه چوب خارج می کند که مردم کشاورز و دامدار منطقه که سالهای سال به این کار مشغول بودند اجازه فرستادن دامهای خود به جنگل را ندارند و آن مقدار کمی از جنگل هم که در اختیارشان بود هر روز با ایجاد حصار از آنها گرفته می شود که شاید غیر مستقیم خواهان اخراج آنها از روستا و یا نداشتن دام می باشند.

اگر بخواهیم درد و دلهای مردم این روستاهها را بشنویم با اشاره به مشکلات فراوانشان از جمله کمبود آب شرب، جاده بین مزارع، سردهنه های شالیزارها که هر دفعه با طغیان رودخانه از بین می رود و.... گلایه های زیادی از مسئولین هم دارند.

کشاورزان این منطقه شاید همه ی زحمت کم کاریهای مسئولین را بدوش بگیرند و خود آن را انجام دهند ولی انتظار دارند که حداقل جاده ارتباطی آنها اگر آسفالت نشد تنها سنگهای داخل جاده گرفته شود که شاید کار یک روز یک ماشین راهسازی باشد تا کشاورزان هزینه های زیادی را صرف رفت و آمد و حمل محصول خود متحمل نشوند.

از فرماندار زحمت کش میاندورود انتظار می رود در جهت کمک به کشاورزان قدمی بردارد تا از رنج آنها در جهت تولید و رونق اقتصاد کشور بکاهد.

 مطالب مرتبط با : جاده ای که شبیه به کف رودخانه شده است
دیدگاه شما در مورد : جاده ای که شبیه به کف رودخانه شده است

جاده ای که شبیه به کف رودخانه شده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ