• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27916 - تاریخ انتشار : دوشنبه 18 دی 1396 - ساعت: 13:38

چاپ

ظریف: مردم راه خود را از خشونت و اغتشاش جدا کردند


وزیر امور خارجه با بیان اینکه مردم نشان دادند ضمن اینکه اعتراض را حق خود می‌دانند خشونت را بر نمی‌تابند گفت: آمریکایی‌ها تلاش کردند از این حرکت یک سوء استفاده سیاسی برای اهداف خود کنند.

به گزارش میانخبر،محمّدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز(دوشنبه 18 دی‌ماه) در حاشیه دومین کنفرانس امنیتی تهران و در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌هایی که در خارج برای سوءاستفاده از ناآرامی‌های اخیر کشور انجام شد اظهار داشت: این واقعیت که در ایران مردم برخلاف متحدین منطقه ایشان حق دارند که اعتراض کرده و نظر و انتقاداتشان را مطرح کنند که البته انتقاد و اعتراض به صورت مسالمت آمیز حق مردم بوده و با خشونت هم فرق دارد.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه مردم نشان دادند ضمن اینکه اعتراض را حق خود می‌دانند خشونت را نمی‌پذیرند و بر نمی‌تابند افزود: آمریکایی‌ها تلاش کردند از این حرکت یک سو استفاده سیاسی برای اهداف خود کنند. دیدیم که چگونه در شورای امنیت و حتی با وجود اعمال فشاری که در شورای امنیت داشتند منزوی شده و همه کشورها به جای این که درمورد مسائل مورد نظر آنها صحبت کنند درخصوص ضرورت حفظ برجام و امتناع از دخالت در امور داخلی صحبت کردند.

ظریف ادامه داد: از اینکه بخواهند این موضوع را بهانه‌ای برای استفاده اهداف سیاسی کنند اظهار نگرانی کردند و براساس تمام گزارش‌هایی که از جاهای مختلف حتی در داخل آمریکا و از طریق مقالاتی که نوشته شد و آنطور که تلویزیون‌های آمریکایی گفتند این جلسه نشان داد که گرایش دولت جدید آمریکا در سطح جهانی گرایشی منزوی است.

وی جمهوری اسلامی را نظامی مردمی دانست و افزود: قدرت، اقتدار، پیشرفت و همه چیز خود را مدیون مردم هستیم و به جد به آن اعتقاد داریم.

ظریف با یادآوری این جمله حضرت امام(ره) که مردم ولی نعمت ما هستند تصریح کرد: دولت بیش از همه نگران وضع مردم و معیشت مردم است و تلاش می‌کند که در این زمینه علاوه بر تلاش نظرات مردم را بشنود. البته مردم راه خود را از خشونت و اغتشاش جدا کردند.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : ظریف: مردم راه خود را از خشونت و اغتشاش جدا کردند
دیدگاه شما در مورد : ظریف: مردم راه خود را از خشونت و اغتشاش جدا کردند

ظریف: مردم راه خود را از خشونت و اغتشاش جدا کردند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ