• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 27966 - تاریخ انتشار : سه شنبه 19 دی 1396 - ساعت: 11:58

چاپ
ایجاد ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است/ سوغات مازندران شده کلوچه لاهیجان

استاندار مازندران:

ایجاد ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است/ سوغات مازندران شده کلوچه لاهیجان


استاندار مازندران، اظهار کرد: برای کمک به کشاورزان، ایجاد یک ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است و مردم هم باید همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش میانخبر، محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود با اشاره به سالروز قیام مردم قم و یادآوری شهادت حاج مصطفی خمینی، اظهار کرد: کربلا همیشه هست و نبرد جبهه حق و باطل وجود دارد، مهم این است که مسیر را گم نکنیم و در رسیدن به لقاءالله کوتاهی نکنیم.

وی با بیان اینکه دشمن هر روز در کمین است و هر روز هم قوی‌تر عمل می‌کند و دسیسه‌های خود را به اجرا می‌گذارد، افزود: در جریان هفته گذشته مردم مازندران نشان دادند که دارای بلوغ سیاسی هستند و یکی از استان‌هایی بودیم که در فتنه اخیر سربلند بیرون آمدیم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: امروز باید تلاش کنیم که میاندورود را عاری از آسیب‌های اجتماعی و شهرستانی مولد تبدیل کنیم و در این زمینه برنامه ششم محورهای توسعه را بیان کرده و باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم اما باید توجه داشت که منابع دولت محدود است.

این مسئول با اشاره قرار گرفتن شهرستان میاندورود در مسیر جاده ترانزیت، گفت: از جاده ترانزیت جز مشکلاتش چیزی دیگری نصیب شما نشد اما برای حل آن باید خودتان کاری کنید که مسافران در این مسیر متوقف شوند و محصولات خود را به آنها ارائه کنید.

اسلامی با اشاره به وجود حدود 4 هزار هکتار باغ مرکبات در میاندورود، تصریح کرد: برای کنترل قیمت مرکبات و متضرر نشدن کشاورزان باید سردخانه ایجاد کنیم که تولید مازاد در فصل برداشت ذخیره سازی و به مرور به بازار عرضه شود.

وی تاکید کرد: برای کمک به کشاورزان، ایجاد یک ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است و مردم هم باید همکاری لازم را داشته باشند.

اسلامی با بیان اینکه 180 تن کیوی در سال جاری از باغات استان برداشت شده است، افزود: بیش از 60 هزار تن آن صادر شد و این نسبت صادرات به تولید برای ما کافی است و لازم نیست باغ بیشتری ایجاد شود تا با بحران قیمت مواجه شویم.

وی در ادامه یادآور شد: کارخانه‌های صنایع تبدیلی ما در غرب استان به‌دلیل اینکه اکثر باغات پرتقال تبدیل به باغ تامسون شده دچار کمبود خوراک هستند و همچنین تولید شیر در استان از 17 هزار تن به 7 هزار تن کاهش پیدا کرده و موجب شد شرکت کاله از استان فارس و چهارمحال و بختیاری شیر وارد کند که این کمبودها باید جبران شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه زمین‌های جلگه ای میاندورود حاصلخیزترین خاک کشور را دارد، اظهار کرد: به همین دلیل باید کشاورزی را مکانیزه کرده و تولید و صادرات نهال مرکبات را جزو اولویت‌ها قرار داد.

اسلامی به ظرفیت‌های گردشگری میاندورود اشاره کرد و گفت: در زمینه گردشگری تسهیلات ارزان قیمت برای گردشگری و بوم گردی داریم که اگر کسی طرح بدهد تسهیلات به آنها می‌دهیم.

وی با انتقاد از برند سازی نشدن محصولات و تولیدات بومی استان در قالب سوغات استان، افزود: سوغات مازندران شده کلوچه لاهیجان، در صورتی که این استان محصولات متنوع و زیبا زیادی دارد به همین دلیل می‌گویم غیربومی‌ها قدر مازندران را بیشتر می‌دانند.

اسلامی مهمترین سرمایه کشور را وحدت دانست و گفت: دشمن به‌دنبال گرفتن امید و وحدت مردم از نظام است و شما مدیران کاری نکنید که این وحدت از بین برود، به امورات مردم در حداقل زمان رسیدگی کنید و کاری نکنید که مردم برای گرفتن یک خدمت دنبال شما دو بگیرند.مطالب مرتبط با : ایجاد ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است/ سوغات مازندران شده کلوچه لاهیجان
دیدگاه شما در مورد : ایجاد ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است/ سوغات مازندران شده کلوچه لاهیجان

ایجاد ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است/ سوغات مازندران شده کلوچه لاهیجان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ