• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28000 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 - ساعت: 17:34

چاپ

ارتش میانمار پیدا شدن گور دسته جمعی در این کشور را تایید کرد


دفتر فرماندهی ارتش میانمار یافته شدن یک گور دسته جمعی که به احتمال فراوان متعلق به اقلیت مسلمان این کشور است را تایید کرد.

به گزارش میانخبر،«خبرگزاری فرانسه» اعلام کرد که دفتر فرماندهی ارتش میانمار پیداشدن یک گور دسته جمعی در این کشور را تایید کرده است.

این در حالی است که سخنگوی یونیسف نیز روز گذشته از شرایط وحشتناک کودکان روهینگیایی در بعد از خشونت‌های اخیر در ایالت راخین خبر داده بود.

«ماریکسی مرکادو» سخنگوی یونیسف روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «همکارانم 20 کودک را از مجموع 100 کودک روهینگیایی که از خانواده هایشان در این درگیری جدا شده‌اند را شناسایی کردند.»

براساس گزارش روزنامه «کشمیر ایج»، وی صحنه وحشتناکی از وضعیت کودکان روهینگیایی‌ها پیش از درگیری در راخین به تصویر کشید و گفت: پیش از این یونیسف 4 هزار و 800 کودک مبتلا به سوء تغذیه شدید را درمان می‌کرد که اکنون این کودکان کمک‌های درمانی را دریافت نمی‌کنند.

مسلمانان میانماری ساکن ایالت راخین در غرب میانمار به نام مسلمانان روهینگیا شناخته می شوند. آنان دست‌کم از سال 2012 مورد حمله بوداییان هستند و آنچه بر شدت این وضعیت می‌افزاید سکوت مقامات دولتی است تا جایی که گاه نظامیان دولتی نیز در اقدامات خشونت‌بار سهیم می‌شوند.

تاکنون قتل‌های فجیعی علیه مسلمانان این منطقه که شمارشان یک میلیون و صدهزار نفر برآورد شده بود، اتفاق افتاده و هزاران نفر (140 هزار حداقل) از محل زندگی خود آواره شده‌اند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ارتش میانمار پیدا شدن گور دسته جمعی در این کشور را تایید کرد
دیدگاه شما در مورد : ارتش میانمار پیدا شدن گور دسته جمعی در این کشور را تایید کرد

ارتش میانمار پیدا شدن گور دسته جمعی در این کشور را تایید کرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ