• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28057 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 - ساعت: 08:20

چاپ

بالاخره کرکس‌های آشوبگرند یا معترضان محترم؟!


صادرکنندگان بیانیه موسوم به 16 اصلاح‌طلب درباره اتفاقات اخیر، بالاخره معتقدند معترضان «کرکس و فرصت‌طلب و آشوبگرند» یا معترضانی که باید آزاد باشند و رسمیت داشته باشند؟!

به گزارش میانخبر،16فعال سیاسی اصلاح‌طلب روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای دو موضع کاملا متفاوت با هم را اتخاذ کردند، مواضعی که از یک طرف به دنبال حفظ جریان اصلاح‌طلبی در چارچوب خواسته‌های نظام و تلاش برای اعتماد به این جریان است و از طرف دیگر ژست آزادیخواهی داشته و خود را علاقه‌مند به مردم و حرکت‌های مردمی نشان می‌دهد. اگرچه برخی از امضاءکنندگان همین بیانیه، پیش‌تر مواضعی متفاوت با آنچه عنوان کرده‌اند، گرفته‌اند.

آنچه درباره این بیانیه به چشم می‌آید و در شبکه‌های اجتماعی نیز بعضا مطرح می‌شود این است که در شرایط بحران، ‏دست‌کم سه تن از افرادی که بیانیه «16 اصلاح‌طلب» را امضاء و خواستار آزادی دانشجویان و مردم عادی شده‌اند، 72 ساعت قبل از صدور این بیانیه خواستار «جمع کردن آنها به هر ترتیب» بودند و آنها را «کرکس»،«فرصت‌طلب»،«آشوبگر» و... نامیدند. کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره جمع کردن این اظهار نظر با بیانیه صادر شده گفته‌اند که «بله، حافظه تاریخی ما کوتاه است، اما نه دیگر 72 ساعت!»

از طرفی همه ما به دلایل و عوامل مختلف شکل‌گیری این اعتراضات کم و بیش آگاهیم، اینکه صرفا این دلایل را برای بهره‌برداری‌های سیاسی بیان کنیم که دردی از مردم دوا نمی‌کند و چیزی از تهدید پیش رو نیز کم نخواهد کرد.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : بالاخره کرکس‌های آشوبگرند یا معترضان محترم؟!
دیدگاه شما در مورد : بالاخره کرکس‌های آشوبگرند یا معترضان محترم؟!

بالاخره کرکس‌های آشوبگرند یا معترضان محترم؟! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ