• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28067 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 - ساعت: 16:07

چاپ

آمریکا 6 غیرنظامی را در افغانستان کشت


سخنگوی طالبان مدعی شد نیروهای آمریکایی و افغان همواره پس از شکست در برابر این گروه با هدف قرار دادن غیرنظامیان اقدامات تلافی جویانه انجام می‌دهند و به همین منظرو در حملات هوایی 6 غیرتطامی را کشتند.

به گزارش میانخبر،«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای آمریکایی و افغان شب گذشته به مواضع این گروه در شهرستان «خوگیانی» ولایت ننگرهار حمله کردند.

به گزارش تسنیم،وی افزود: این درگیری در منطقه «سورداگ» شهرستان خوگیانی رخ داد که در نتیجه آتش متقابل طالبان، دستکم 13 نظامی افغان کشته شدند.

مجاهد تاکید کرد نیروهای آمریکایی و افغان پس از حمله ناکام به مواضع این گروه عقب نشینی کردند و اهداف غیرنظامی در این منطقه را هدف حملات هوایی قرار دادند.

به گفته سخنگوی طالبان در حملات هوایی آمریکا در این منطقه دستکم 6 غیرنظامی افغان کشته و 8 نفر دیگر زخمی شدند.

وی در ادامه تصریح کرد در این درگیری 8 نفر از طالبان از طالبان نیز کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

سخنگوی طالبان مدعی شد نیروهای آمریکایی و افغان همواره پس از شکست در برابر این گروه با هدف قرار دادن غیرنظامیان اقدامات تلافی جویانه انجام می‌دهند.

با این حال، فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان همواره کشته شدن غیرنظامیان افغان در حملات هوایی این کشور را انکار کرده است و مقامات افغان نیز در بسیاری از موارد دست به پنهانکاری می‌زنند.

از سوی دیگر، سال گذشته میلادی به دلیل تشدید حملات هوایی آمریکا و فعالیت گروه تروریستی داعش به خونین‌ترین سال برای غیرنظامیان افغان تبدیل شد که در 16 سال گذشته سابقه نداشته است.

پیش از این سازمان دیده‌بان حقوق بشر بین‌الملل از کشتار غیرنظامیان افغان در حملات هوایی آمریکا در افغانستان ابراز نگرانی کرده بود.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : آمریکا 6 غیرنظامی را در افغانستان کشت
دیدگاه شما در مورد : آمریکا 6 غیرنظامی را در افغانستان کشت

آمریکا 6 غیرنظامی را در افغانستان کشت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ