• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28185 - تاریخ انتشار : سه شنبه 26 دی 1396 - ساعت: 20:29

چاپ

تأکید لاریجانی بر همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی


رئیس مجلس با تأکید بر همکاری کشورهای اسلامی در حوزه اقتصادی گفت:‌انتظار ما این است تا در سیزدهمین اجلاس رؤسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی موضوع همکاری اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش میانخبر،علی لاریجانی در افتتاحیه مراسم سیزدهمین دوره اجلاس رؤسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با تأکید بر همکاری در حوزه اقتصادی بین کشورهای  عضو این سازمان، گفت:‌انتظار ما این است که در این اجلاس روی این موضوع بیشتر تمرکز داشته باشیم.

وی افزود: همچنین در زمینه موضوع حقوق بشر اسلامی بحث‌های بسیار خوبی در این دوره‌ها انجام شد، توجهات به این سمت که کشورهای اسلامی دارای مبانی قوی در بحث حقوق بشر هستند و اینکه از این ظرفیت‌ها باید استفاده شود، بحث‌های مختلفی را داشتیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌در ارتباط با موضوع زنان و حضور زنان در توسعه کشورها و مسئله مهم خانواده کمیته خاصی وجود دارد و روی آن کار شده و در همین اجلاس نیز به آن پرداخته خواهد شد خوشبختانه حضور زنان در پارلمان‌ها چشمگیر است و فعال هستند همچنین مسئله قدس که برای آن یک کمیته دائمی وجود دارد و مستمراً حوادث رصد می‌شود و این موارد مطرح شده و مورد پیگیری قرار می‌گیرد و گاه افرادی  اعزام می‌شوند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: پارلمان‌ها نسبت به موضوع قدس حساس هستند و با آزاداندیشی در این زمینه اظهارنظر می‌کنند و پیگیر مسائل مردم مظلوم فلسطین هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اما امیدواریم در این نشست بتوانیم اهداف مورد نظر کشورهای اسلامی را با مشارکت و همکاری کشورها، رؤسای پارلمان‌ها و هیأت‌های پارلمانی که حضور دارند بتوانیم به خوبی این اهداف را جلو ببریم که امروز نیازمند همکاری بیشتر کشورهای اسلامی هستیم.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : تأکید لاریجانی بر همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی
دیدگاه شما در مورد : تأکید لاریجانی بر همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی

تأکید لاریجانی بر همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ