• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28230 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 دی 1396 - ساعت: 22:43

چاپ

آیا اختلاف مواضع میان فائزه و محسن هاشمی واقعی است؟!


پس از وفات آیت الله هاشمی تفاوت نظرات محسن هاشمی و دیگر اعضای خانواده اش و به خصوص با فائزه و فاطمه هاشمی بیشتر به چشم آمده است. محسن در ایام وفات آیت الله هاشمی تلاش کرد که حواشی مراسم تحریم پدرش با کمترین حاشیه برگزار شود. ولی همان موقع مهدی، فائزه و فاطمه به گونه ای مصاحبه یا اظهار نظر می کردند که مراسم آیت الله هاشمی گاهی دچار حاشیه نیز میشد.

به گزارش میانخبر،عملکرد محسن هاشمی با دیگر اعضای خانواده هاشمی به خصوص فائزه، فاطمه و مهدی هاشمی در عرصه سیاسی تفاوت های داشته است.

  بر خلاف دیگر برادر و خواهران، محسن اظهارات تند سیاسی در کارنامه خود کمتر دارد و حتی گاهی همانند پدر به گونه ای دو پهلو سخن می گوید که موضع وی چندان شفاف نیست.

محسن هاشمی در دوران پس از وفات آیت الله هاشمی بیشتر از خواهران و برادرانش در عرصه سیاسی و اجرایی کشور نقش آفرین بوده و اینک نیز رئیس شورای شهر پایتخت می باشد. این در حالیست که مهدی هاشمی همچنان در زندان به ظاهر فرصت فعالیت خاصی برای کنش سیاسی ندارد و فائزه نیز هرازچندگاهی در مصاحبه ها با رسانه اسمش مطرح می شود و چندان چهره موثری در عرصه سیاسی کشور اینک محسوب نمی شود.

اما پس از وفات آیت الله هاشمی تفاوت نظرات محسن هاشمی و دیگر اعضای خانواده اش و به خصوص با فائزه و فاطمه هاشمی بیشتر به چشم آمده است. محسن در ایام وفات آیت الله هاشمی تلاش کرد که حواشی مراسم تحریم پدرش با کمترین حاشیه برگزار شود. ولی همان موقع مهدی، فائزه و فاطمه به گونه ای مصاحبه یا اظهار نظر می کردند که مراسم آیت الله هاشمی گاهی دچار حاشیه نیز میشد.

در همین روزهای اخیر نیز پس از حاشیه سازی درباره علت وفات آیت الله هاشمی توسط فائزه و فاطمه در برخی رسانه های اصلاح طلب، این محسن هاشمی است که مواضع متفاوت تری گرفته است.

همچنانکه محسن هاشمی در گفتگوی اخیر خود از جنجال سازی های برخی از اعضای خانواده خود به نحوی انتقاد کرد . او درباره علت فوت پدرخود گفت:  علت فوت ایشان ایست قلبی اعلام شد اما این‌که ایست قلبی به‌طور مشخص چه علتی داشته است موضوعی بود که نیاز به کالبدشکافی داشت و به دلیل شرایط خاص آن زمان کالبدشکافی انجام نشد. بحث رادیواکتیو موجود در بدن نیز از سوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به خانواده اعلام شد اما اینکه رادیواکتیو بر فوت اثری داشته است، را نمی‌توان مطرح کرد و شاید اگر به این صورت‌مسئله در رسانه‌ها مطرح نمی‌شد، بهتر بود.

*پلیس خوب و بد؟
اما روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد نوشت: یاسر، فاطمه، فائزه، محسن و مهدی یادگار یا فرزند آیت‌الله هرچه نامشان را بگذارید اگرچه با دیدگاه‌هایی متفاوت، اما همگی به سمت اصلاح‌طلبی گرایش دارند. محسن با رنگ و لعابی بسیار ملایم، چیزی شبیه به همان اصلاح‌طلب‌های اصولگرای معتدل است که گهگداری به راست و البته بیشتر به چپ تمایل پیدا می‌کنند، اما رویکرد کاملا محافظه‌کارانه دارند. فاطمه با اندکی رنگ و رخ بیشتر اصلاح‌طلبی و فائزه هم که باید اصلاح‌طلبان به‌دنبالش حرکت کنند تا او به‌دنبال آنها...
با رسانه‌ای‌شدن تفاوت‌نظرهای خواهران و برادران هاشمی رفسنجانی بعد از فوت آیت‌الله، البته این نظریه را هم نباید دور از ذهن دانست که شاید تمام این تفاوت‌نظرها هم یک هماهنگی از پیش‌تعیین شده فرزندان هاشمی برای پیشبرد اهداف سیاسی‌شان باشد، چیزی شبیه به اجرای پلیس خوب و پلیس بد... بدین ترتیب که حرف‌های تند از سوی یکی از خواهران زده شود و بعد برادر آنها را در قالب اظهاراتی ملایم کادوپیچ کرده و به رسانه‌ها بگوید


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : آیا اختلاف مواضع میان فائزه و محسن هاشمی واقعی است؟!
دیدگاه شما در مورد : آیا اختلاف مواضع میان فائزه و محسن هاشمی واقعی است؟!

آیا اختلاف مواضع میان فائزه و محسن هاشمی واقعی است؟! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ