• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28287 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 دی 1396 - ساعت: 21:43

چاپ

آسم گریبان 7 تا 10 درصد کودکان را گرفته است


استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران از ابتلا 7 تا 10 درصد کودکان ایرانی به بیماری آسم خبر داد.

به گزارش میانخبر،استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران از ابتلا 7 تا 10 درصد کودکان ایرانی به بیماری آسم خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، دکتر سهیلا خلیلی، استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران با اشاره به بررسی های انجام شده در زمینه بیماری های تنفسی بیان داشت: در حال حاضر بین 7 تا 10 درصد کودکان ایرانی به بیماری تنگی نفس یا آسم مبتلا هستند.

وی با بیان اینکه میزان ابتلا به آسم در استان ها متفاوت است، اظهار کرد: در برخی نقاط تهران نیز که میزان آلایندگی ها بالا است، میزان خس خس ریه کودکان به 30 درصد نیز می رسد.

خلیلی به وقوع پدیده گرد و خاک و مشکلات آب و هوایی در خوزستان اشاره کرد و اذعان داشت: اساتید و پزشکان این استان برای درمان بیماری های تنفسی با چالش هایی مواجه هستند، به همین علت نخستین کنگره سراسری بیماری های ریوی کودکان در خوزستان در حال برگزاری است.

فوق تخصص ریه کودکان نسبت به افزایش بیماری های ریوی در کشور هشدار داد و گفت: افزایش بیماری های ریوی میکروبی، ویروسی و التهابی مانند آسم و آلرژی به دلایل متعدد خصوصا آلایندگی های هوا است.

وی با بیان اینکه رشته تخصصی ریه کودکان در ایران از 7 سال پیش ایجاد شده است افزود: درحال حاضر 35 فوق تخصص ریه کودکان در استان های مختلف مشغول به فعالیت و درمان هستند.

دکتر سهیلا خلیلی درخصوص بیماری های ریوی مادرزادی مانند فیبروز کیستیک بیان کرد: راه اندازی انجمن حمایت از این بیماران را در برنامه داریم تا بتوانیم با روش غربالگری از شیوع این بیماری جلوگیری نماییم.

وی در ادامه راه اندازی انجمن علمی ریه کودکان با هدف حمایت از بیماران با مشکلات ریوی و تبادل نظر درخصوص درمان آن ها در سال گذشته اشاره کرد.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : آسم گریبان 7 تا 10 درصد کودکان را گرفته است
دیدگاه شما در مورد : آسم گریبان 7 تا 10 درصد کودکان را گرفته است

 آسم گریبان 7 تا 10 درصد کودکان را گرفته است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ