• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 28324 - تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1396 - ساعت: 19:39

چاپ
نظام آموزشی باید با استعداد جوانان ارتباط داشته باشد

استاندار مازندران:

نظام آموزشی باید با استعداد جوانان ارتباط داشته باشد


استاندار مازندران اظهر کرد: اگر بخواهیم استعدادها را در چارچوب یک نظام آموزشی از پیش تعریف شده‌ای که با استعداد جوان ما ارتباط ندارد رشد دهیم آنها در فضای مجازی از شما پیش خواهند گرفت.

به گزارش میانخبر، محمد اسلامی عصر امروز در جمع مدیران آموزش و پرورش استان و فرهنگیان با بیان اینکه بالاترین تراز و جایگاه باید متعلق به فرهنگیان باشد، اظهار کرد: آموزش و پرورش نباید توسط فرهنگیان، جامعه و مسئولان به گونه‌ای تعریف شود که مظلوم واقع شود.

وی با اشاره به اینکه سهم بزرگی از جامعه را فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده آنها تشکیل می‌دهند و این بزرگترین سرمایه ما است، افزود: این دغدغه را داریم که به نحو شایسته برای پرورش این استعدادها انجام وظیفه نکرده باشیم.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه دنیای در حال پیشرفت ماندن در گذشته را جایز نمی‌داند، خاطرنشان کرد: اگر صاحب پیشران توسعه علمی و فناوری نباشیم نمی‌توانیم خود را یک جامعه برخوردار قلمداد کنیم به همین منظور نیاز به تسلط بر پیشرفت علم و فناوری داریم و آن هم نیاز به توجه به مدرسه و خانواده دارد.

اسلامی با بیان اینکه برای توسعه کشور باید خوب اندیشیدن و هدفمند پژوهش انجام دادن را از بستر دبستان روی نسل جدید کار کنیم، گفت: نیاز داریم از علم و ثروت مسیر را هموار کرده و ظرفیت سازی کنیم تا شکوفایی استعدادها سهولت یابد.

وی با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم استعدادها را در چارچوب یک نظام آموزشی از پیش تعریف شده‌ای که با استعداد جوان ما ارتباط ندارد رشد دهیم آنها در فضای مجازی از شما پیش خواهند گرفت و فضای مجازی آنها را مدیریت خواهد کرد و با تهدیداتی که در فضای مجازی وجود دارد آشنا نیستید به همین دلیل کسان دیگر سرمایه ما را به تاراج می‌برند، ابتدا هویت و عقیده جوانان را می‌گیرند و سپس خود آنها را، به همین دلیل باید به این فضا ورود کنیم.

اسلامی تصریح کرد: ما نیاز داریم ساختار اداری را متحول کنیم چون بودجه ما محدود است و کشور در شرایطی وجود دارد که نیاز به تحول اداری و مدیریتی دارد.مطالب مرتبط با : نظام آموزشی باید با استعداد جوانان ارتباط داشته باشد
دیدگاه شما در مورد : نظام آموزشی باید با استعداد جوانان ارتباط داشته باشد

نظام آموزشی باید با استعداد جوانان ارتباط داشته باشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ