• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28354 - تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1396 - ساعت: 22:59

چاپ

تقدیم ۵ استوارنامه سفرای جدید به رئیس‌جمهور


استوارنامه‌های سفرای جدید کشورهای لهستان، غنا، قبرس، کوبا و شیلی امروز تقدیم رئیس جمهور شد.

به گزارش میانخبر،حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن‌ روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در دیدار با سفیر جدید شیلی روابط عمومی ایران و شیلی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: تهران و سانتیاگو ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف دارند که باید از آنها برای توسعه و تقویت روابط و همکاری‌های مشترک تجاری و اقتصادی استفاده کنیم.

روحانی تشویق بخش‌های خصوصی و فعالان اقتصادی برای توسعه همکاری و سرمایه‌گذاری‌های مشترک و تسهیل در روابط بانکی دو کشور را در توسعه مناسبات مهم دانست و افزود: امروز بواسطه برجام و رفع تحریم‌ها فضای مناسبی برای گسترش بیش از پیش روابط تهران – سانتیاگو فراهم شده که امیدوارم در آینده با بهره‌گیری از آن شاهد توسعه و تحول در مناسبات فی مابین باشیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما خواهان صلح و ثبات پایدار و مبارزه با تروریسم و خشونت در جهان هستیم و معتقدیم همه کشورها باید در این راستا با هم همکاری و مشارکت کنند.

روحانی عدم اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی در جهان را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: امروز رقابت تسلیحاتی در جهان و تهدید کشورها نگرانی‌هایی را برای همه کشورها و ملت‌های جهان به دنبال دارد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ایران و شیلی می‌توانند همکاری‌ها و رایزنی‌های مثبتی در زمینه صلح و امنیت و توسعه جهانی داشته باشند.

«ایگناسیو یانوس» سفیر جدید شیلی نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهور کشورمان، با اشاره به روابط خوب ایران و شیلی و ظرفیت‌های فراوان موجود در دوکشور برای توسعه و تقویت مناسبات فی‌ما بین، بر ضرورت رفع موانع بانکی برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کرد و خواستار حضور بخش خصوصی شیلی در بازارهای سرمایه‌گذاری ایران شد.

سفیر جدید شیلی اظهار داشت: تقویت صلح و امنیت جهانی و گسترش همکاری‌های بین المللی با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و تاثیرگذار برای شیلی حائز اهمیت است.

روحانی در دیدار سفیر جدید غنا:‌ تهران آماده توسعه همکاری‌های فرهنگی، بهداشتی و درمانی با غنا است

رئیس جمهور همچنین در دیدار با سفیر جدید غنا اظهار داشت: کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و غنا باید با شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود برای گسترش همکاری و فعال کردن بخش‌های خصوصی دو کشور، فضای مناسبی را در راستای توسعه مناسبات تهران- آکرا ایجاد کند.

 روحانی گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه همکاری‌های فرهنگی، بهداشتی و درمانی با غنا است.

«الحاجی سایوتی یاهایا ایدی» سفیر جدید غنا نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور کشورمان، از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به غنا به‌ویژه در زمینه سلامت و بهداشت تقدیر کرد و گفت: پتانسیل‌های فراوانی برای توسعه روابط و همکاری‌های دو کشور وجود دارد و ما همواره خواهان گسترش مناسبات با ایران هستیم.

روحانی در دیدار سفیر جدید کوبا: اراده تهران گسترش روابط با هاوانا است

رئیس جمهور همچنین پس از دریافت استوارنامه «الکسیس باندریچ وگا» سفیر جدید کوبا با اشاره به اینکه روابط تهران با هاوانا پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سطح بسیار خوب جریان دارد، گفت: ایران و کوبا پس از دوران انقلاب خود با توطئه‌های مشترکی مواجه بودندو بدون شک در میان تاریخ انقلاب‌های جهان نام امام خمینی(ره) به عنوان رهبر مسلمان انقلابی و فیدل کاسترو به عنوان یکی از رهبران انقلابی در تاریخ ثبت شده است.

رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه اراده جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط همه جانبه بین دو کشور است، اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه روابط تهران- هاوانا در حوزه‌های مختلف اقتصادی، بویژه در بخش علمی و انرژی وجود دارد که باید این ظرفیت ها را به نفع دو ملت فعال کرد.

ر روحانی با تأکید بر اینکه تهران با تحریم به عنوان ابراز ناصحیح و کهنه مخالف است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت های مستقل و از جمله کوبا مخالف است.

«الکسیس باندریچ وگا» سفیر جدید کوبا نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهور، از نقش مؤثر تهران در برقراری ثبات و امنیت در منطقه و جهان تجلیل کرد و  اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران جایگاه خاصی در روابط خارجی کوبا دارد و مصمم هستیم مناسبات و همکاری‌های خود را با ایران در همه زمینه‌های اقتصادی همپای روابط سیاسی خود توسعه داده و روابط خود را روز به روز ارتقاء دهیم.

سفیر جدید کوبا تصریح کرد: کوبا معتقد است برقراری روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران بهترین ابزار برای مقابله با تحریم‌های غیرمنصفانه علیه دو کشور است و در این برهه که ایالات متحده با زورمداری قصد دارد نظرات خود را بر دنیا تحمیل کند، توسعه روزافزون کشورهای مستقل و آزادیخواهی مثل ایران و کوبا می‌تواند بسیار مؤثر باشد.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : تقدیم ۵ استوارنامه سفرای جدید به رئیس‌جمهور
دیدگاه شما در مورد : تقدیم ۵ استوارنامه سفرای جدید به رئیس‌جمهور

تقدیم ۵ استوارنامه سفرای جدید به رئیس‌جمهور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ