• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28365 - تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1396 - ساعت: 23:14

چاپ

پدرشهیدی‌که‌تولد ۷۵سالگی خود رادرزندان گذراند!


پیرمرد ۷۵ ساله و از کارافتاده‌ای که با قرض به بازسازی داخلی بخشی از خانه خود در شهرستان ورامین اقدام کرده بود، فکر نمی‌کرد به جای پرداخت دستمزد، مجبور می‌شود دیه مرگ کارگر را پرداخت کند.

به گزارش میانخبر،پیرمرد ۷۵ ساله و از کارافتاده‌ای که با قرض به بازسازی داخلی بخشی از خانه خود در شهرستان ورامین اقدام کرده بود، فکر نمی‌کرد به جای پرداخت دستمزد، مجبور می‌شود دیه مرگ کارگر را پرداخت کند.

 

شهریور سال ۹۳ بود که هادی تصمیم گرفت بخشی از خانه خود را بازسازی کند و به همین دلیل با عبدالله که همسری بیمار و چند فرزند دانشجو و دم‌بخته قراری شفاهی می‌گذارد که در قبال این کار، ۶۰۰ هزار تومان دریافت کند. عبدالله هم با کارگر خود مشغول تخریب بخشی از خانه می‌شود.

به دلیل نبود نور کافی در حمام خانه، عبدالله تصمیم می‌گیرد که از اتاق کناری با سیم‌کشی غیراصولی نور کافی را در حمام تأمین کند، اما روز بعد حین انجام کار، عبدالله دچار برق‌گرفتگی شدید می‌شود و با وجود تماس با اورژانس، فوت کرد.

شکایت خانواده عبدالله از هادی، پای او را به دادگاه باز کرد و در نهایت قاضی با توجه به قصور طرفین، هادی را به پرداخت ۵۰ درصد دیه محکوم کرد. با وجود گذشت سه سال از این حادثه و ناتوانی هادی در تأمین دیه‌ای که به آن محکوم شده بود، آبان امسال به زندان رفت.

با ورود کارشناس ستاد دیه به پرونده برای پیگیری، مشخص شد که با وجود اینکه این پدر شهید توانسته بود فقط ۳۵ میلیون تومان از دیه را تأمین کند، همچنان ۷۰ میلیون تومان به خانواده عبدالله بدهکار است و تا زمانی که نتواند این مبلغ را تأمین و پرداخت کند باید در زندان بماند.

نیکوکارانی که تمایل دارند یاری گر این مددجوی نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز نموده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱ دورنگار کنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن تماس ۱۵ ــ ۸۸۹۱۶۰۱۲ پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : پدرشهیدی‌که‌تولد ۷۵سالگی خود رادرزندان گذراند!
دیدگاه شما در مورد : پدرشهیدی‌که‌تولد ۷۵سالگی خود رادرزندان گذراند!

پدرشهیدی‌که‌تولد ۷۵سالگی خود رادرزندان گذراند! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ