• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
یادداشت و مقاله

کد خبر : 28432 - تاریخ انتشار : شنبه 07 بهمن 1396 - ساعت: 14:27

چاپ
همسر شهید مدافع حرم، ای بانوی قهرمان سرزمین من

همسر شهید مدافع حرم، ای بانوی قهرمان سرزمین من


به گزارش میانخبر، این روزها که هر از چندگاهی خبر رشادت‌ها و شهادت یکی از مردان پاک سرزمینمان را در دفاع از حریم آل‌الله می‌شنویم جدای از افتخار کردن به آن شهید باید به پدر و مادر و زن و فرزند این شهدا نیز خداقوت گفت و افتخار کرد که چنین انسان پاکی را پرورش دادند و همراهی می‌کردند.

یکی از فرهنگیان شهرستان میاندورود در همین رابطه متنی برای همسر اولین شهید مدافع حرم شهرستان میاندورود محمد معافی نوشتند که در ادامه می‌خوانید.

به نام عشق به نام مدافعان حرم، سرم فدای امام مدافعان حرم

اگر قسمت من نیست تا حرم بروم، تو بخوان مرا غلام مدافعان حرم

باز دوباره لاله‌ای از جوانان سرزمین خون و حماسه آسمانی شد، ماه پاره‌ای که خط سرخ شهادت را با خونش رنگین ساخت و به سوی مولایش حسین شتافت.

باز دوباره از حرم عمه جان زینب مسافری عازم آسمان شد، مسافری که از کنار همسفر زندگیش پرواز را به تماشا برد، بگذار از این همسفر دل خسته بگویم.

بانوی قهرمان سرزمین من، بانویی که رسم عاشقی را چون مجنون به جای آورد، بگذار برای تو بگوییم که دامانت راه عروج مردی از جنس عاشورا بود، خواهرم بانوی زینبی سرزمینم هیچ کس از لحظات بی‌محمدت معرفتی ندارد جز تو، محمد تو نگذاشت کسی به حریم ولایت تجاوز کند، محمد تو رفت و پر کشید تا ملکوت خدا، او مدافع حریم عمه جان زینب بود چون عباس، چون علی‌اکبر، چون عون و جعفر و چه سعادتی بانوی قهرمان سرزمین من.

محمد تو مسافر کربلا شد تا دوباره شمرها و عمر سعدها را به مسلخ مختار برد و ای ستاره درخسان آسمان عاشقی تو به همه ما درس مهر و وفاداری آموختی، تو به ما آموختی که زینب تنها نیست، ثابت کردی که در راه زهرایی و پای عهدی هستی که مولایت را تنها نگذاری، تو خط بطلان کشیدی بر باطلی که می‌گفت راه آسمان و کربلا بسته خواهد شد.

بانوی قهرمان سرزمین من ام وهب زمان تویی، شما همسران مدافعان حرم چون همسر زهیر مردان خویش را تا خیمه عشق بدرقه کردی چرا که ناله هل من ناصر ینصرونی شهید عاشورا قرار از کف نگاهتان برد، دل که بی‌تاب بانوی دمشق شد صد دلبستگی را با شمیم زهرا شکست.

خواهر دل شکسته‌ام مرهم درد تو شادی دل حضرت زهرا است، یاس پهلو شکسته‌ای که دفاع از ولایت را با جوانیش معامله کرد و چه معامله پرسودی، نگارت رفت تا مدافع حرم یاس‌ها باشد، نگارت رفت تا معجر از سر زینب ال‌الله گرفته نشود.

رفیق روزهای مهربانی، رفیق روزهای مهربانیت آسمانی شد تا عاشوراهایی دیگر تکرار نشود چه خوب همسفری بودی تو، چه مهربان بانویی بودی که دامان پاک و نجیبت پرورشگاهی از مرد شهادت بود، چه تقدیر سعادتمندی داشتی که نامت را در دفتر ملکوتی عاشقی به رسم اهل بیت هک نمودند، شما برای ابد در این سرزمین جاودانه شدید، نام شما چو علم برافراشته همواره شعار هیهات من الذله در گوش تاریخ ندا خواهد داد دعا کن برای ما دعا کن تا ما نیز چون شما بانوی قهرمان سرزمینمان باشیم.

نویسنده : خانم مالدار

دیدگاه شما در مورد : همسر شهید مدافع حرم، ای بانوی قهرمان سرزمین من

همسر شهید مدافع حرم، ای بانوی قهرمان سرزمین من تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ